Na palec mi spadol roh stolu

barborinkamisko
26. dec 2022

Ahojte .
Dnes mi na nohu (velky palec ) spadol kvalitne roh stolu pri premiestnovani.
Chladila som . Opuchlo išla som radšej na pohotovosť. Tam na snímke lekár povedal ze nemám zlomený prst ale 2 nejaké male kostičky sa posunuli na bok ......
Žiadna dlaha žiadna sadra dali mi mast a obväz .
Ale ja mam hrozne bolesti a celý palec je taky tvrdý na dotyk vyslovene ako skala .
Chcem sa spýtať koli toku krvi ci mam mat nohu vyloženu na bok dole ako ?
Mala ste niektorá skúsenosti ako je lepšie
Ďakujem krásne za všetky odpovede

viestta
26. dec 2022

Vlozit hore aby odpuchla

palicka
26. dec 2022

@barborinka no chce to kontrolu tak o cca 3 dni, mne sa zlomenina objavila na RTG oo necelom týždni.

barborinkamisko
autor
26. dec 2022

@viestta vďaka

barborinkamisko
autor
26. dec 2022

@palicka fiiiha dobre vedieť tak teda pôjdem o 2 dní mam ísť

palicka
26. dec 2022

@barborinkamisko a ľadová - ľad utierka- pomôže pri opuchu a trosku uľaví od bolesti

zuzinka888
26. dec 2022

Aaaauuu. Skus vylozit a chladit. Citis v ňom pulzovanie?

barborinkamisko
autor
26. dec 2022

@zuzinka888 pulzovanie nie ale tlak a bolesť no a ze je to proste tvrdé ako kameň. :/ inak špecifickú bolesť necítim

pinkgirl
26. dec 2022

Na opuch pomôže Aescin, bez rcp z lekárne, na bolesť ibalgin 400mg 3x denne v závislosti od tvojho prahu bolesti. Studený obklad, potierať Ibalgin duo efekt - obsahuje ibalgin aj heparin na vstrebávanie modriny.

ysseba
26. dec 2022

Fúúúha, podľa názvu "boľačka" som čakala, že to bude nejaká téma, že mama hysterčí, že dieťa si buchlo "kolienko" alebo niečo podobné, no toto je riadny úraz 😲 skoré zotavenie prajem.

barborinkamisko
autor
26. dec 2022

@ysseba ale nie mne malý sa udrie na bežnom poriadku prvý pol rok som riešila hneď utekala na pohotovosť ale už nerobím drámu udrie sa sledujem ho základy ci zvracia ci je spavy a keď sa mi niečo nezdá vtedy idem 😅
A určite by som nenapísala najskôr na konik ale išla hneď k lekárovi a až potom možno dala nejakú otázku sem 😀
Ale áno toto je bolacka ze dakedy sa mi aj zákruti hlava začína puchnut teraz a neprekrvuje sa poriadne. :/

barborinkamisko
autor
26. dec 2022

@pinkgirl super vďaka

barborinkamisko
autor
26. dec 2022
pinkgirl
26. dec 2022

Toto štádium je také pourazové nepekné. Keď opadne opuch a urobia kontrolu rtg tak bude lepšie 😉🙂.
Ak môžeš, tak nohu nezaťažuj, kludovy režim, chce to čas. Tak skoré uzdravenie 🍀.

barborinkamisko
autor
27. dec 2022

@pinkgirl Od včera večera som asi napuchla dosť

palicka
27. dec 2022

@barborinkamisko pokial máš pocit (my nevidíme porovnanie s druhou nohou) - je pracovný deň, smer chirurgia

pinkgirl
27. dec 2022

Ako píše @palicka , choď ešte dnes na chirurgiu. Bez výmenného lístka ti úraz ošetria do 72h od úrazu.

katie253
27. dec 2022

Išla by som skontrolovať na pohotovosť. Au! Skoré uzdravenie...

katie253
21. jan 2023

@barborinkamisko ako si dopadla?