Na čo všetko mám nárok po pracovnom úraze?

veve2211985
3. júl 2024

Ahojte,už od 3.6.som na pn koli prerezanej šlache na malíčku.5.3 mi to operovali.Mam to ako pracovný uraz.Na čo všetko mám nárok?Dnes mi prišlo zo social.poistovne že uznali pn a vyčíslenie kolko na deň,ale mam aj vraj nárok na urazový príplatok,neviete to mi dojde zvlášť papier či ako?dakujem

klarissa25
3. júl 2024

A bol v práci uraz riadne spísané?

veve2211985
autor
3. júl 2024

@klarissa25 áno bol

kacena4
3. júl 2024

predpokladam ze mas v PN napisane ze sa jedna o pracovny uraz ak nemas nemas na nic narok, treba to doriesit s obvodakom. urazovy priplatok ci vyssiu sumu PN mas narok tak isto aj ak by si s odstupom casu mala stazene spolocenske uplatnenie ale to sa dava az cca po niekolkych mesiacoch rekonvalesccencie (mne dali po roku)https://www.socpoist.sk/navigacia/660-pracovny-... tu mas info na co mas narok a ako sa k tomu dopracovat drzim palceky

veve2211985
autor
4. júl 2024

@kacena4 áno je v pn že to mam pracovný uraz,aj mi prišlo zo soc.poist. tlačivo ktore som posielala späť,mala som tam opísať ako sa stal úraz.Ešte mam otazku,ked ste aj vy mali prac.úraz cca v akej výške ste mali úrazový príplatok?dakujem

kacena4
4. júl 2024

@veve2211985 urazovy priplatok som nemala nakolko mne do pn lekar nenapisal pracovny uraz a riesila som to dodatocne spatne a vybavovala az po polroku, vobec som vtedy nevedela co a ako musi byt takze som o nejake peniazky prisla (mala som vazny uraz tazke som nejake papiere vtedy moc neriesila ☹ ) a podkial viem vyska sa odzrkadluje od daneho ochorenia a mozno aj vysky poistenia (platu) neviem to si len myslim

veve2211985
autor
4. júl 2024

@kacena4 dakujem vám

piroska111
4. júl 2024

@veve2211985 Ahoj, ja som mala pracovný úraz, a dostala som úrazový príplatok, a ešte dostanem bolestné. Ak chceš napíš súkromnú správu.