Môže to byť zlomené?

stanuska
14. máj 2023

Dobry den velmi som si udrela prst na ruke uz vcera najprv to velmi bolelo teraz trochu menej ale na dotyk je to velmi citlive s fialovel mi prst a opuchol.Moze sa jednat o zlomeninu?

januska12323
14. máj 2023

Samozrejme, bez rtg ti to nikto nepovie.

patus_2
14. máj 2023

@stanuska je to fialové, opuchnuté, boľavé, je veľká pravdepodobnosť, že to bude zlomené.

stanuska
autor
14. máj 2023

Dakujem tak radsej zajdem k doktorovi

bylinka25
14. máj 2023

nepíšeš, akú farbu má to udreté miesto, či je napuchnuté.
Takto z fotky je to dosť nejasné, ale zašla by som na urgent, nech ti urobia RTG.
Môj švagor stúpil na ten vešiak, ktorý má na zemi tú obruč, pristúpil ju, noha sa mu zvrtla, ako keby si vytkol členok, ono to tak aj vyzeralo. Lenže na druhý deň mu to sfialovelo a bolo to zlomené.
Preto by som to nepodceňovala. Radšej nech ti povedia, že to máš len udreté, ako zanedbať zlomeninu.

jaskolka
14. máj 2023

Len rtg to presne odpovie. Môže to byť samozrejme zlomené, vyzerá to tak. Ale môže to byť aj poriadne narazene, chod s tým na pohotovost. Takto na pohľad na fotke to môže byť aj, aj.
Manzel mal pracovný úraz,udrel si ruku aj nohu pri páde z rebríka. Noha, ktorá vyzerala že je v horšom stave, bola len silno udreta, narazena a naopak ruka, ktorá bola trichu opuchnuta a mal tam len malú modrinu, bola napokon zlomená na 2 miestach.

stanuska
autor
15. máj 2023

Rtg potvrdilo zlomený na dvoch miestach zajtra na urazovu chirurgiu

makakova
15. máj 2023

Co si robila?