Máme ísť na pohotovosť so zraneným nechtíkom?

medovka14
19. máj 2013

ahojte, vcera dcérka spadla z bicykla a dost si zranila nechtik, o pár minut ho mala celý modrý... dnes ma napuchnuty prst, z časti je červený, necht ma tmavý fialovo-modrý... myslíte, ze mame ist na pohotovosť? priložila som aj fotku... dakujem

kika112
19. máj 2013

Ak je to bolestivé a nechce to odpuchnúť, asi by som išla. Možno na to exituje nejaký babský recept, octanová masť alebo vínový obklad, neovládam to moc... ale aspoň pre kontrolu, či nemá zlomenú/naštiepenú kosť. Budeš spokojnejšia 😉

malinkaaninka
19. máj 2013

tipla by som,že nechet asi zlezie.ako píše kika,môže byť naštiepená kosť,pre istotu by som šla.

inffinity
19. máj 2013

Radeji chod lepsi je 50x zbytecne nez neco zanedbat. Drzim palce at to "nic" neni..

brulinka
19. máj 2013

urcite chod , radsej zbytocne ako nieco prepast...
ja som si v marci zlomila ruku v lakti - nastiepila kost, a tiez som sa zbytocne s tym este cely den trapila doma ze to mam len opuchnute pre nejaky vyron a ze to prejde...ale bolelo to velmi a zbytocne ! ked mi to na druhy den spravne znehybnili tak to uz skoro vobec nebolelo a teraz je uz rucicka ako nova 🙂
drzime palceky nech tam radsej nic nenajdu a nech sa dobre zahojite ! 😉

ivuska027
19. máj 2013

ja by som urcite sla, ved v najhorsom ti povedia, ze to "nic" nie je 😉

carmella
19. máj 2013

nechtik casom zlezie a este aj scernie a je to normalne ze prstik je opuchnuty .. ale ak chces Mat istotu ze je to ok tak chod 🙂

brisilda
19. máj 2013

ja by som na pohotovost nesla pokial by mi dieta doma v kuse neplakalo ....je celkom mozne, ze vas poslu na chirurgiu a nechtik jej nasilim stiahnu 😒 ....... moj synator mal tiez cierny necht ale na nozicke lebo mu nan spadlo kovove auticko...neriesili sme to ...poplakal si a a ked sme boli na dovolenke pri mori tak to slana voda vytahala 🙂 ...skuste napustat umyvadlo vodou a dajte tam morsku sol /kupis v obchode / mala nech sa tam s niecim hraje 🙂 mozno pomoze a krvnu zrazeninu to vytaha

monyccka
19. máj 2013

musi to boliet strasne, kedze je pod tym krv (a preto je sfarbeny). URCITE na pohotovost! Pravdepodobne ho strhnu (umrtvuje sa to, nie je to bolestive). A asi aj RTG vam zrobia, na vylucenie zlomeniny.

zigzag
19. máj 2013

s tymto by som nesla, zide ti nechtik, a dorastie novy,,, ale ked mas cas tak zajdi, ale urcite s tym nic nebudu robit... mne zisiel 2 x ked som bola pubertiacka, raz som si pustila kvader na nohu, a 2x na palec mi padla stolicka,,, nemohla som ani cizmu obut.... 😀

ajka30
19. máj 2013

ak nema prst velmi opuchnuty a vie s nim hybat podla mna netreba ist na pohotovost. nechtik mozno zide, ozno nie, pockala by som par dni ako sa to bude vyvijat.

janicka11
19. máj 2013

No ja by som pre istotu zašla na pohotovosť ved to je najmenej ved vas aspon pozru,teda dcerku keby niečo..

dijefcatko
19. máj 2013

radšej choď, moja malá si udrela malíček, trošku jej spuchol a modrinku malinkú mala iba z vnútornej časti pršteka. a bola z toho zlomenina. pôvodne som nechcela ísť, ale vždy ked som jej to chcela natrieť, znova plakala, to ona nezvykne. radšej sme teda išli a urobili sme dobre. zlomenina nie je vážna, len odštrbené z kostičky, ale sadru to chce. takže radšej áno, ako zanedbať 😉

pimpulienka
19. máj 2013

ano nevyzera to dobre

jarka721
19. máj 2013

v stredu si moja dcéra vyvrtla členok,aspoň som si to myslela a teraz ju má v sadre ☹ zlomenú ☹ tiež som radšej šla na pohotovosť 😉 pre istotu tam skoč čím skôr,môže mať prasknutú kosť alebo niečo,nechcem strašiť 😒 držím palce nech je všetko OK 🙂

cerez
19. máj 2013

Dcéra si minulý rok v lete privrela ukazovák do dverí auta. Mala to fakt hnusné. išli sme to dať z rengenovať. Nebol zlomený. Nechtík jej do polroka zliezol a až teraz môžem povedať, že ho má už ako ostatné. Ale ja radšej idem k lekárovi aj keď by mi mali povedať, že je to zbytočnosť a toto mi zbytočné nepríde, ako by mi mal niekto o týždeň z lekárov vyčítať, kde som bola do teraz.

luciasveckova
19. máj 2013

JA BY SOM NA TVOJOM MIESTE ISLA.NAS SYN SI PRIVREL DO AUTA PRST A ZA PAR MINUT MAL CELY NECHT MODRY,ISLI SME NA POHOTOVOST A MAL TO ZLOMENE

michaela80
19. máj 2013

Radsej by som isla..tri tyzdne dozadu syn buchol pastou po stole..moja mamca a svokra povedali ze to prejde nic mu nie je, ze zajtra si na to nespomenie /mamca je zdravotnik/ ...ja som aj tak isla a mame treti tyzdne ruku v sadre... 😝

katy1979
19. máj 2013

Isla by som. Mali sme to na nohe na palceku co vrazil do dveri. Kedze sme boli na dovolenke neriesili sme to. Za par dni to uz hnisalo. Hned z letiska na pohotovost cistili strhavali takze nic prijemne. Radsej ist nech to skontroluju, vydezinfikuju a povedia co s tym.

zuzulica
19. máj 2013

možno by nebolo na škodu,ak by to lekár videl,hlavne preto,že mohlo dôjsť k porušeniu nechtového lôžka,ale to stačí asi aj normálne k dr.pondelok,nemusíte letieť na pohotovosť. Ja som si pred rokom do šuplíka tak zatvorila,nešla som a našťastie ok,ani mi ten necht nezliezol,postupne mi dorastal a to som ho mala ešte aj popraskaný celý,krv mi tiekla,chvíľku som sa bála,že som si aj prst zlomila,ale našťastie nie 🙂

stanislavao
19. máj 2013

miesto vypisovania na net by som hned isla na potohovost.

janaalzbeta
19. máj 2013

určite choď budeš istejšia, verím že to nie je nič vážne.......

lina88
16. feb 2017

Ahoj..ako to u vasnakoniecs prstekom dopadlo..prepac viem ze je to stary prispevok,no podobnu situaciu mam teraz s malym..nechtik mu pomali zlieza dolu..neviem co robit..dat mu to dat dolu chirurgicky ci nechat nech vyrastie nechtik..ak si pamatas ako prebiehalo hojenie nechtika?vid foto.dakujem..

aristka
16. feb 2017

@lina88 nerob s tym nič,vyrasta krasny novy necht a stary podkodeny postupne zostrihaš.

lina88
17. feb 2017

Dakujem.. 🙂