Kývajúci sa zub po úraze

janulienocka
2. mar 2014

Vcera spadol 6,5 rocny syn vonku na ceste, rozbil si hornu peru z vnutra, dost mu tiekla krv, ma uz trvale predne zuby a jeden sa mu teraz po tom pade slabo kyve, Chcela som ho vziat k lekarovi, ale nechce, boji sa. Mate s tym nejaku skusenost - moze sa to zahojit a spevnit alebo co z toho moze byt?

kacena4
2. mar 2014

@janulienocka nam sa stalo nieco podobne no s mliecnym a skoncili sme so zapalom dasien a nakoniec s vytrhnutym zubom a atb asi po mesiaci co sa to uz nedalo zachranit. odporucam ist k lekarovi ktory len pozrie a skonstatuje co s tym

sissy27
2. mar 2014

@janulienocka nepýtala by som sa 6,5ročného, či je láskavo ochotný nechať sa vyšetriť u lekára, proste ho zoberiem a ideme... ak mu ten zub odumrie, dostane nejaký zápal, skrátka celé sa to zhorší, tak nič, budete doma sedieť, lebo sa bojí? to za 6.5roka ešte nebol u lekára? 🙄

janulienocka
autor
2. mar 2014

@sissy27 praveze chodime k zubarke ako na klavir, lebo mu rastu trvale zubky krivo, lebo mliecne este nema vypadnute. Takze mu zubarka uz tri mliecne trhala. Naposledy teraz v utorok mu trhala ocny zub a to mu neslo vytrhnut, manzel ho drzal, no uplny horor. Takze o lekarovi nechcel ani pocut, skusim ho zajtra zobrat k zubarke nech mu to aspon pozrie.

pblajla
2. mar 2014

Ja keď som bola malá tiež som mala úraz, ale mne sa zdalo, že mne sa kníše už snáď každý zub. Už to boli ale trvalé zuby. Jeden sa mi knísal tak riadne, ale prešiel asi týždeň a zuby boli pevné ako predtým. Ale tak keď pôjdeš k lekárke budeš mať istotu 🙂
@janulienocka

janulienocka
autor
2. mar 2014

@pblajla si ma potesila, ze sa to spevnilo ... moc dufam, ze ten zubok bude v poriadku ...

33kacora33
2. mar 2014

@janulienocka aj podla mna sa mu to pekne spevní...zubar mi aj vravel ze aj vyrazeny zub ked nieje zlomeny sa zrastie ked ho vtlaci naspat... ale chod s nim pre istotu zubarovy... nech sa mu na to mrkne...🙂

pblajla
2. mar 2014

@janulienocka Ja som mala vtedy celú dolnú peru tak rozbitú, to sa vtedy ani perou nedalo nazvať, najhoršie to bolo vnútri v ústach, zuby mi prerazili celú ústa, spadla som na ústa z 2m výšky. Ale všetko sa zahojilo, a tie zuby spevnili. Možno by som odporúčala teraz mu dávať viacej mlieka, mliečnych výrobkov aj na to spevnenie. Neuškodí mu to. Môže mu to len pomôcť, ak samozrejme nemá nejakú alergiu 🙂

vevulka10
2. mar 2014

urcite odporucam bezat k zubarovi, ja mam vdaka podobnemu urazu v jeho veku uz od 18 mostik... nic prijemne teda a dost financne narocne... ja som od detstva koli tomu behala po zubaroch stale. a urcite trvaj na rengene a riadnom vysetreni...

ivanaa346
5. jún 2024

@janulienocka prosím vás ako ste dopadli z tým zubom kyvajucim trvalým ? Musel ísť von alebo sa dal zachrániť .Môjmu synovi sa stalo niečo podobné a tiež sa mu trvalý zub troška kyve .Mám obavy čo ďalej .