Krájanie koláčov na plechu

16. okt 2024

Ahojte, ako krájate koláče bez toho, aby ste poškriabali plech na pečenie?

egonsk
16. okt 2024

ak nemas teflonovy plech a nekrajas extremnou silou, plech by nemalo poskrabat.

simsalabim
16. okt 2024

Papier na pecenie.

mane01
16. okt 2024

Dobry plech neposkrabes, ale uz som mala taky srot, co sa doskrabal… a nie, nebol teflonovy. Nie nadarmo sa hovori, ze nie som taka bohata, aby som kupovala lacne veci 🤷🏼‍♀️

deti95060810
16. okt 2024

ešte som nikdy nepoškrabala plech pri krájaní ...

minenkak
16. okt 2024

To sa dá?

autor
16. okt 2024

Dnes mi prišiel plech z Tescomy, skvelá veľkosť aj s plastovým krytom a v popise tučným písmom, že "nikdy nekrájajte priamo v plechu". Materiál plechu: oceľ, antiadhézny povrch. Tak som teraz z toho sklamaná, kupovala som ho na vypekanie koláčov a skvelé je, že po vychladnutí ho zakryjem tým krytom. No ale ako ho nakrájam, keď sa nesmie na ňom krájať 🤷🏼‍♀️ ?

viestta
16. okt 2024

aucila som sa pouzivat papier na pecenie a upeceny kolac prekladam aj s papierom na dosku na krajanie. A ano, aj smaltovany plech sa da nozom poskrabat. Sice trpi aj noz, ale plech rovnako

viestta
16. okt 2024

Kupila si teflonovy plech, ten nozom doskriabes raz dva, aj priborovym. Kup si plastovy noz na kolace
https://www.fortel-katalog.sk/x514300-noz-na-sa...
(ten obchod je spolahlivy, kludne objednaj, kupovala so u nich viacero veci)

nevenka
16. okt 2024

Tak ja mam plech aj s keramickym povrchom, teraz som si kupila eloxovany hlinik. Mam take aj formy na tortu a ked som este nevedela, co a ako, tak som oddelovala boky takou tenkou spachtlou, ci ako to nazvat a poskrabala som ho. Takze da sa, pokial nemate smaltovany plech.
V tom hlinikovom planujem piect medove platy a ak budem piect piskotu, tak vyklopim a tak dam plnku a krajat budem na doske. Klasicke kolace typu bublanina radsej peciem na smaltovanom plechu.
A este mam jeden s vysokym okrajom, ten ma tiez taky povrch antiadhezny a manzel mi ho omylom poskrabal, si neuvedomil, ze to je iny plech 🙄

majuska161
16. okt 2024

Dostať kúpiť umelohmotny nožík, s ním nepoškriabeš 😉

masinka
16. okt 2024

Pouzivam plastovy nozik z detskej priborovej sady kupenej v Ikea za par centov, krajam tym hlavne ked robim piskotovu tortu, to nemam ako prelozit a ani papier na pecenie pod to nepouzivam.

lindous
16. okt 2024

Ja mám naradšej plech s odnímateľným krajom (podobne ako má tortová forma), takže koláč odtiaľ ľahko preložím a krájam vedľa... na inom už skoro ani nepečiem 😅 ale zvykla som aj pred tým prebehnúť okraje plastovou špachtlou a vybrať vedľa, cesto nebýva problém vyklopiť, komplet koláč nedokončujem v plechu...

danka_gi
16. okt 2024

Ja som si v Kauflande kupila taky biely umelohmotny nozik a s tym krajam kolace. Ale urcite sa da kupit aj inde.

autor
16. okt 2024

@viestta ďakujem krásne 🙂

autor
16. okt 2024

Ďakujem všetkým za rady 🙂 ste super 👍

osky
16. okt 2024

Akoze,okrem nejakeho zelatinoveho,ci pudingoveho kolaca,ktory sa musi robit vo vyssom plechu ci forme,nerobim kolac na hotovku priamo v plechu.
Cize ked si das papier na pecenie ,tak v pohode ho vyklopis na inu poflozku/plech/tacku...dokoncis a pokrajas.

Ale ta logika-ze urobia prakticku vec-,plech s deklom,aby si to NEMUSELA prekladat....
ale krajat to tam nemozes.
Plastovy noz na kolac?
Ked si predstavim,tie kusky asi nebudu velmi uhladne nakrajane..
Okrem toho,co ak plastove veci proste pouzivat nechcem?
Co ak nechcem pouzivat papier na pecenie?
Proste....na co vyrabaju taketo nelogicke veci...

zuzinabila
Včera o 05:10

Mam smaltovane velmi kvalitne plechy

autor
Včera o 18:33

@osky presne tak. Asi mám upiecť koláč, vybrať a nakrájať na doske a potom ho znova vrátiť na plech a zakryť .... Nelogické....ale skôr teda ide len o marketingový ťah, keďže som na ich stránke našla aj plastový nôž na krájanie koláčov priamo na plechu 😁

osky
Včera o 19:59

Inak,ma npada,ze ked moja mama i babka pekvali na svadby,tak böastne rezy urobili fakt na plechu kde sa to pieklo,uplne na hotovo.
A potom sa to krajalo-pravitkom merali,aby kazdy rez bol rovnaky,ani tie kraje nevyberali ,kxm to nebolo pokrajane-aby sa im to nepohlo...
Takze fakt na plechu.
A nikdy nebol poskrabany.
Plech bol vymasteny a vysypany mukou.
Bez papiera....