Keď dieťa spadne

katkaxo
22. apr 2016

Ahojte, keď dieťatko spadne tak horúčka pride len vtedy keĎ je to vážne a chcem sa opýtať že kedy može ta horučka dojsť.
Mne včera ráno o deviatej spadol synček z postele hneď plakal, utišila som ho a bolo dobre. Nič mu nebolo pekne sa hral nevracal. žiaden náznak žeby bol spadol.
A teraz teda dnes večer dostal teplotu. Jemu idu aj zubky tak teplota može byť. len ja som strašne vyplašená a preto sa pýtam. Ďakujem

brnka
22. apr 2016

teplota s tym nema suvis, neboj sa 😉

katkaxo
autor
22. apr 2016

ano ? lebo mne bolo povedane že keď dieťa spadne udrie si hlavičku a dostane teplotu a vracia tak že je zle. ...Fuu ale ďakujem 🙂 odľahlo mi...aj ked sa to stalo včera rano a nič mu nebolo ani nieje teda okrem tej teploty tak som dostala strach

brnka
22. apr 2016

to preslo hadam aj 40 hodin odvtedy. Ak bolo vcera vsetko ok, uz urcite bude. Drzte sa 🙂

katkaxo
autor
22. apr 2016

ano prešlo. Neni mu nič ja som ho aj sledovala ako sa správa a všetko je v poriadku taky moj maly šikovníček 🙂. Ďakujeme

babatkoo
22. apr 2016

Ja som bola so synom na pohotovosti. Kazali mi sledovat ho 48 hodin. Ak sa dovtedy je spravanie nezmeni je ok - zvracanie, placlivost, nervozita, ospalost proste bol by iny tak mam okamzite prist. Mne padol z metrovej vysky a rovno na hlavu :( , robili mu rtg, neurolog ho pozrel a bolo ok. Drzim palce urcite bude ok

zuzmor002
22. apr 2016

@katkaxo Teplota nie, ale vracanie by sa mohlo objaviť, sleduje sa to ale obyčajne 24 hodín po páde, takže ak sa to stalo včera ráno, tak dnes večer už by to nemalo mať súvis. Tiež si treba všímať zreničky, či sú rovnako veľké. Prajem všetko dobré! 🙂

katka1981
22. apr 2016

@katkaxo, teplota nesuvisi s tym padom. Asi ma nejaku virozu, pri zubkach je to bezne. Do 38,5 sa teplota neznizuje. Ak by stupla nad, daj mu do ponozcky rez citronu napr., alevo vyvetraj miestnost, lahsie ho oblec. Uz preslo dost casu, pokial sa chova normalne, tak pad nesposobil nic vazne.

katkaxo
autor
22. apr 2016

Ďakujem vám všetkým. 🙂

irusa
22. apr 2016

ak nestratil vedomie a nevracal je v úplnom poriadku

rebeka1000
22. apr 2016

Mne spadla celou silou dcérka v pondelok o zarubnu. Volala som na chirurgiu na kramare a povedali že mám radšej prísť. Nešla som. inak lekár mi povedal ak nechcete prísť sledovať 48 hodín. Ak bude teplota,zmeny správania alebo vracanie hneď treba prísť. Ale to už je piaty deň, dcéra nič z toho nemala a to bol silný úder do spánku.

rebeka1000
22. apr 2016

Ale keby som mala prvé dieťa tak by som bežala hneď tak som to robila pri synovi. Hneď som bežala na rontgen a k neurológovia keď spadol

katrinka8
23. apr 2016

Mne dcérka spadla v pondelok čelom na hranu stola a rozrazila si čelo. Na úrazovke zašili, a kázali sledovať 24 hodín - rôzne veľké zreničky, nápadná spavosť, vracanie, príp. až chvíľkové bezvedomie. O teplote počujem teda prvý raz 😕 Neposlali ju ani na rontgen ani k neurológovi. Doktor mi povedal, že drvivá väčšina pádov na čelo je taká, že vyššie uvedené príznaky nebývajú, viac sa to stáva pádmi na temeno hlavy, vzadu.

jurinecka125
23. apr 2016

@katrinka8 to som nevedela že horšie je keď dieťa spadne do zadu. Mna bohužiaľ vždy posielali na rontgen, preto už nikde radšej nechodim a sledujem doma tých 24 hodín.

gabikacentrum
28. apr 2016

ahojte mne dnes 7 mesacna dcera vypadla zo sedacky asi z metrovej vysky na podlahu a buchla si v zadu hlavycku hrozne plakala chvala bohu nevracala ani ine priznaky hned som bezala do nemocnice na rengen aj na neurologiu vyzera to v poriadku len my kazali sledovat 24 hod ale strasne som vylakana bojim sa ci to nebude matdajake nasledky alebo co