Fľak po uštipnutí včeľou

margita_zv
4. sep 2017

Ahojte pred týždňom má ustipla včela a zostal Mi takýto fľak je to normálna reakcia? Zmizne to časom? alebo mam vyhľadať lekára? Ďakujem

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elen8527
4. sep 2017

Ahoj, @margita_zv. Mna presne takto isto ustipla vcela mesiac dozadu do lytka. Este mi manzel dokonca zihadlo vytahoval. Snazila som sa to riesit octanom a obkladmi ale zvacsilo sa to a moc svrbelo tak som sla na pohotovost. Bol to uz zapal koze, takze mi dali antbk a na mieste injekciu proti svrbeniu a tiez Dithiaden. A tiez Visnievskeho balzam a ten si nanasat ale nie do miesta vpichu.Takze radsej vyhladaj lekara lebo doba hojenia jw dlha.

laladua
5. sep 2017

No po tyzdni by to takto vyzerat nemalo, to uz by si mala mat ako tak zahojene takze by som asi tiez sla k lekarovi ci to nahodou nie je nejaky zapal alebo nieco podobne. Nie si nahodou alergicka?

bozzie
5. sep 2017

Podla mna to je proste len reakcia. aj mna ked ustipla osa, tak som mala pomaly tyzden taky flak a pritom alergicka nie som

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chlucia
15. sep 2017

Presne to isté ako aj ja 🙂 tlak mi zmyzol po troch týždňoch 🙂 nevyhľadáva som lekárku, nechala som to tak, je všetko ok... 🙂

bona_dea
15. sep 2017

@margita_zv ja som to uuuplne presne taketo mala este tyzden po ustipnuti osou. Tyzden ma to príserne svrbelo, obrovsky cerveny flak na pleci a taky hrcovity na dotyk. Zhruba po tom tyzdni to postupne vymizlo.
Podla mna je to proste alergicka reakcia na ustipnutie hmyzom. Ale osobne som sa teda divila, zez osy to mam... zo vcely mi to pride pochopitelnejsie, ten vceli jed je ovela agresivnejsi.