Dusenie pri dojčení. Ako tomu predísť?

fidosk
16. feb 2010

Ahojte,

Potrebovali by sme pomoct kde moze byt problem, vcera sa nam maly syn skoro zadusil pri kojeni, manzelka ho kojila a zabehlo mu a dost velmi, nevedel sa nadychnut a nepomahalo o ani natriasanie otacanie dole hlavickou, musela prist aj sanitka, nastastie sa s toh dostal a nechali si ho na jednu noc v nemocnici na pozorovani, doktori potvrdili ze je vsetko v poriadku ale dnes som ich doniesol s nemocnice a pri kojeni mu opat zabehlo ale nastastie v tomto pripade to bolo lepsie ked sme ho otocili len manzelka sa o neho teraz velmi boji pri kojeni, taha dost rychlo az pazravo, viete mi poradit co mu moze byt alebo ako sa tomu vyvarovat aby mu nezabiehalo a aby sa nedusil?

nevesta
16. feb 2010

Ahoj, napis sem, Anag ti isto pomoze 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Inak moja mala sa dusi uplne pravidelne, stale jej zabehne, predpokladam, ze mi na zaciatku mlieko prilis tecie... Vzdy otocim dolu tvarou a poklepem po chrbatiku, zatial vzdy pomohlo...

Drzim palce, nech sa vam to uz nezopakuje 😔

beruska24.9.
16. feb 2010

Když jsem kojila a začala moc hltat, tak jsem ji ´´odpojila´´ 😀 od prsu a jak polkla a začala hledat, znovu nabídla. Většinou se to stávalo po delší pauze, když bylo více MM.
Jinak vím co to je, když se dítě dusí a nic nepomáhá 😖 Takže, ať papá, roste a nedusí se!!!

latvia
16. feb 2010

jj, aj nam sa stavalo ze sa maly zakuckaval pri kojeni.....ako pise nevesta, kontaktuj annag, ona poradi ako na to 😉

caterine
17. feb 2010

toto sme mavali na začiatku aj my, strašne som sa bala dalšieho kojenie, niekedy sa mala dost dlhu dobu nevedela nadychnut, otočili sme dolu bruškom a trošku buchali po chrbatiku, aj teraz jej niekedy zabehne ale už to vie vykašlat, papa velmi hltavo a mlieko tečie rychlo preto sa zakuckava

hanka274
17. feb 2010

aj my sme sa stale a este sa aj "dusiiime" niekedy 🙄 ...pazraviii sme 😀 😀

bocinka
17. feb 2010

ať manželka zkusí kojit v leže na zádech a malinkého kojí tak - tato poloha je na internetu podrobněji popsaná, je to pro maminky, kterým se rychle spouští MM, kojila jsem tak měsíc... teď už to malá zvládá... 😉

zkus sem... http://www.kojeni.cz/texty.php?id=19#7

editah222
17. feb 2010

Já jsem musela prvnich pár týdnů před kojením trochu mlíka odstřikat, protože mi taky teče hrozně moc. Dnes už se s tím malá porovná, ale skoro vždycky se zakucká.
Kojení v leže je taky super, mlíčko teče míň.

caterine
17. feb 2010

presne tak ako pišu baby treba trochu odsat mliečko pred kojením, nam moc kojenie na chrbte neišlo, ale to odsavanie trochu pomohlo, ak je silny tok mlieka treba sa poradit z annag ta určite poradi tak ako mne

denuska82
18. feb 2010

Ahoj fidosk,

ty budes asi manzel Eriky? pozdravujem ju, som jej spoluziacka zo ZS Denisa a mamina mi hovorila, ze ste mali starosti s drobcekom. Dufam,ze uz sa to vylepsillo. Tak ako tu pisali baby, je dobre pred papanim trosku mliecka odsat a ked babo velmi hltavo papa, je dobre tiez urobit malu prestavku. Drzim palce. A dajte vediet ako sa Vam dari.

lilianaaaa
19. feb 2010

obry vecer,mame 2,5klucika,hned po prichodu z porodnice jsme tentyz den jely zpet dusil se,spatne si odkrkl,hltal,byly jsme tam 3 dalsi dny na pozorovani,vse pry v poradku jen radne odkrknout,,,,ale ted se nam dusil v nedeli 3hodiny po jidle,vzdy ho otocime vzhuru nohama poklepeme on zvraci a dobry,a ted zas na dnesek v noci,nakych 5hodin po jidle,proste v noci nebyt monitoru dechu ktery houkal nebudu rikat jak to mohlo dopadnout,,,,kluk je ciperny zdravy nebyl nedonoseny,,,,uz jsem z toho vcerpana,bojim se usnout,cokoliv,ale doma jsme chraneny monitorem a co venku???kazdou minutu koukam do kocarku,po jidle i ne...po,,,jidle,,,,nevim co delat,prosim moc muzete nekdo poradit,lekari rikaj,je zdravy,toto se stava,,,do 1 roku,,,ale to neni mozny snad,nemuze mit nake spatne traveni?nebo ja mleko ze ho nesnese??nevim uz sem zoufala,,,pak vas potesej ze na to umrela i rok a pul holcicka,,,necim to musi byt ne,,,vzdy jsi odkrkne,nosim ho treba hodinu na ruce,,,,nevim jsem nestastna,,,,je to me druhe dite,s prvnim to neznam,tehotenstvi vse bez problemu v poradku prosim poradte!!!!!!!!dekuji vsem,,,,,,,,Lenka

lilianaaaa
19. feb 2010

myslim 2,5mesice,nedusi se hned ale treba po 3hodinach nebo az v noci prestane dychat a zvraci kdyz ho krisime,,,,tak se bojim co s tim,neda se cekat kdy to prijde,,,,,,,

strapco13
19. feb 2010

liliana..kukni do temy ..formy refluxu..podla opisu, by mohol mat drobec tichy reflux..to jest strava sa mu vrati do ust, ale nezvracia, len pri prehltnuti mu asi zabieha
mala by si ist s malym na gastroenterologicke

pipos
19. feb 2010

lili.normálně si nech udělat všechny vyšetření at si myslí co si myslí já vim jak se cítíš mě malá přestala dýchat ve 12dnech tak to oni taky,že je to normální tak jsem šla za doktorkou a vydupala si rtg srdce a plících a našli jí pneumotorax(vzduch u pllic)taky se jí to může kdykoli vrátit. a je to opravdu hrozné držet fialovou hadrovou panenku.takže naprosto vim v jakym strachu žiješ.a primář mi řekl,že mám být štastná,že to takhle dopadlo a ta plíce jí nepraskla ☹

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilianaaaa
20. feb 2010

v utery jdem na detsky tak jse poradim nedam se zeptam se na to,,,,,,,,,,dekuji moc a klidne piste dal,,,,ale jak rikam on prestane dychat tim ze se dusi,zvraci,,,,a treba po 4hodinych po kojeni v noci,jako kdyz to nestravi???dekuju,,,,,,,,,,,,,,,

lilianaaaa
21. feb 2010

tak uz zadne zkusenosti?????????????diky moc,kazda rada draha,,,,,,,,,

hathor1231
21. feb 2010

liliana, my sme to mali skoro to iste. mala sa mi dusievala (podloz matrac niecim aby bola hlavka vyssie, uloz na bok a za chrbatik daj nejaku oporu aby sa neprevratil- ja som davala zrolovanu zavinovacku) v noci som sa budila na to,ze lapala po dychu. mam monitor dychu,nikdy sa nestalo,ze by pipal...
zrejme mate reflux. aj my sme ho mali. musis ho trochu pri kojeni krotit, skus kojit poleziacky a daj pod hlavku tenky vankus. nechavaj odgrgnut a moc s nim nehyb...
mne sa mala (nastastie) v noci nedusila uz asi 4mesiace. ale stale pije hltavo a zacne kaslat,dusit sa. ak jej davam flasku,tak jedine s najmensou dierkou lebo inak je to hruuuza... ale ku podivu z hrnceka vie celkom pekne 😀
daj mu cas. bude sa to lepsit. urcite na poradni povedz,ze sa ti zda,ze mate reflux,spomen grckanie a dusenie sa 😉

annag
21. feb 2010

dusenie pri dojčení sa spája predovšetkým s dvomi príčinami:

- nesprávne priloženie bábetka
- nadprodukcia, kedy mliečko veľmi strieka a bábo si nevie so silným tokom mliečka poradiť

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mlieck...

agneskaaa
18. feb 2020

Xddxdddwddwdxxdxxwdwwxwddx