Dcérke vytiekla baterka

rqduskq
4. sep 2014

Prosím Vás, dcérke dnes vytiekla baterka z hračky, hrala sa s ňou, keď som na to prišla, hneď som jej umyla ruky, nemá červené na nich nič, jednalo sa o baterky tuškové z tesca, nemôže sa jej nič stať? A ak by si náhodou nejako olízla ruku?

ematko29
4. sep 2014

@rqduskq nemyslím žeby sa jej niečo stalo.Dobre,že si ju poumývala.tu hracku by som asi od nervov hodila do koša.

rqduskq
autor
5. sep 2014

Volala som doktorke, povedala, že z toho sa neotrávi, ale dala som jej 5 ks čierneho uhlia.

sendy182
5. sep 2014

@rqduskq 5ks?.......

mamulienka30
5. sep 2014

@rqduskq 5ks??? Moje nervy 😕

rqduskq
autor
6. sep 2014

hej 5 ks tých tabletiek, však to sa dáva trikrát denne 5 ks keď má dieťa hnačku ....

lucinocka
6. sep 2014

😀 😀 keby som davala malej uhlie furt ked zjedla nejaku somarinu , alebo olizala, musela by som si otvorit banu na uhlie :DD od samponov, cigaretvych ohorkov , co nasla po plazi, granul pre psa....

bobocka
6. sep 2014

@rqduskq http://www.ntic.sk/ pre istotu by som tam zavolala. a ako stare je dieta?do troch rokov sa cierne uhlie nema davat a 5ks je aj na mna trosku moc 😒

agnese
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rqduskq
autor
7. sep 2014

@bobocka však v príbalovom letáku je písane od 2- 5 ks trikrát denne a má 3,5 roka

bobocka
8. sep 2014

@rqduskq Carbosorb tablety sú určené na liečbu dospelých, mladistvých a detí starších ako 3 roky. Bez porady s lekárom môžu prípravok krátkodobo (najviac 2 dni) užívať dospelí vrátane tehotných a dojčiacich žien a mladiství pri akútnych hnačkách spôsobených diétnou chybou, pri výskyte menej závažných črevných infekcií spôsobených vírusmi a baktériami a pri dráždivom tračníku. Deťom od 3 rokov môže byť prípravok podávaný len po odporúčaní lekára. Tiež dospelí, ktorí trpia vredovým zápalom hrubého čreva, zápalom sliznice žalúdka a nadmerným rozkladom potravy v čreve, alebo hnačkami, ktoré sa vyskytnú v priebehu iných základných ochorení (cukrovka), môžu prípravok používať len na odporúčanie lekára. Prípravok sa používa tiež pri diagnostickom vyšetrení žlčníka a žlčových ciest.

rqduskq
autor
9. sep 2014

@bobocka Carbo activatus je látka so silnými adsorpčnými a ochrannými vlastnosťami. Po perorálnom podaní pokrýva sliznicu tráviaceho traktu silne priľnavou vrstvou, ktorá chráni sliznicu pred dráždivými účinkami niektorých zložiek potravy, viaže soli, kyselinu chlorovodíkovú, produkty hnilobných procesov, plyny a produkty rozpadu baktérií.
Liek môžu užívať deti od 3 rokov.
Dávkovanie:
Deti: 2-5 tabliet 3-4 krát denne, pri hnačkách 4 - 5 tabliet 4 krát denne.

Čiže neviem prečo mi to tu vypisujete, však ja viem čítať príbalové letáky a nikdy by som bez porady s lekárom nič dieťaťu nedala ....

bobocka
9. sep 2014

@rqduskq to uz co riesis prosim ta? v prvej reakcii tebe som ti dala link na toxikologiu a opytala sa na vek dietata a povedala svoj osobny nazor ,za ktorym si stojim,ze 5 tabliet cierneho uhlia (pre akekolvek stare dieta) je PODLA MNA trosku vela.napriek tomu,ze viem ake je davkovanie podla pribaloveho letaka,hovorila o svojom osobnom pocite.sama by som tolko cierneho uhlia do seba nezvladla dat . potom si napisala,ze dieta ma tri a pol a k tomu som len pre info skopirovala cast z pribaloveho letaka.nic viac a nic menej.nechapem teda tvoj podrazdeny prispevok 😕 nabuduce skor ako budem chciet poradit si radsej asi klepnem po prstoch .za dobrotu na zobrotu.😒

stanislavao
9. sep 2014

@rqduskq nestresujte. co by sa jej malo stat. a naco ste jej dali tolko cierneho uhlia? vy by ste to zjedli? asi nie. fuj. nic jej nebude, ved tie baterky nejedla.

rqduskq
autor
9. sep 2014

@bobocka ja som to nemyslela v zlom, ale však som volala s lekárkou a tá mi kázala dať 5 ks, som to aj napísala, ale že príalový leták som si prečítala to je jasné a mám ho úplne iný, ono je to tým, že keď človek píše, tak to vyznie inak ako by to osobne povedal a potom to takto vyzerá :D že je to podráždená reakcia ... :D ja som napísala, že som si čítala príbalový leták a lekárka kázala dať 5 ks a že bez jej porady by som jej toľko nedala ... však ona musí vedieť najlepšie nie?
hlavne som sa zľakla, lebo všade píšu aké sú batérie nebezpečné, nikdy som sa s takým niečím ešte nestretla že by dieťa takto niečo olízalo ....

rqduskq
autor
9. sep 2014

@stanislavao no volala som lekárke a tá mi kázala toľko dať, lebo batérie nie sú sranda, teda to čo obsahujú ... ja som to čierne uhlie prvý krát skúšala teda trošku čo nezjedla a mne to chutilo náhodou :D

stanislavao
9. sep 2014

@rqduskq ale nebude jej nic, nebojte sa. urcite to nejedla.