Dcérka sa napila hypermanganovej vody. Čo sa jej môže stať?

zuzana1710
11. aug 2011

dcera pri kupani v hypermanganovej vode sa hrala s poharikmi a odpila si z nej..Nestihla som jej to zobrat a tak si glgla..moze sa jej nieco stat?

vejinka
11. aug 2011

ahoj zuzi.nasla som toto:Zředěný vodný roztok KMnO4 není nebezpečný. KMnO4 vytváří nebezpečné sloučeniny s koncentrovanými kyselinami. Například reakce s koncentrovanou H2SO4 produkuje vysoce výbušný oxid manganistý (Mn2O7). Při smíšení pevného KMnO4 s čistým glycerolem se směs bouřlivě vznítí.

Takze by mala byt v poriadku

zuzana1710
autor
11. aug 2011

@vejinka jooj Veji,ak je to tak,tak som kludna,lebo uz panikarim..Krpata zacina byt jak male babo a vsetko zacina davat do ust..toto nerobila ani ked mala 3 roky..pravidelne male casti v ustach..gombiky a podobne somariny..som myslela,ze uz ma rozum na taketo veci 😖 😅 😕

malinkaaninka
11. aug 2011

jeee,ja som si spomenula ako som ako malá olizla prst namočený v hyperm.boli to take male bordove kryštaliky,snad si to s niečim nepletiem.tá chuť bola ... no žiarivý buket,ohnivá rieka,dlho dlho doznieva...
neskôr prišla na navštevu kamoška a dala si tiež.mali sme to položene na vani 🙄

no. k veci.máš malu dcerku,nemyslim si ,že by ixla pol deci naraz.take maličke množstvo by jej nemalo ubližiť.maximalne nejake krče na brušku.

vejinka
11. aug 2011

@zuzana1710 aj Erik to robi. Este som nasla toto: pouziva sa ako okysličovadlo a na dezinfekciu. Má rôznorodé využitie: na okysličenie pôdy pri pestovaní priesad; výplach rany roztokom hypermangánu sa doporučuje aj v rámci prvej pomoci pri poštipnutí hadom; vhodný aj na dezinfekciu vody v akváriách pri podozrení na šírenie choroboplodných zárodkov, ..este daco pohladam

ilijanka
11. aug 2011

@zuzana1710 odkiaľ si zohnala hypermangán? Mne ho v lekárni nepredali, že sa to už nepoužíva...

katy1979
11. aug 2011

@ilijanka pouziva co by sa nepouzival. skus v inej ked oni nemali

vejinka
11. aug 2011

hypermangan (teda jeho roztok) je urceny na vonkajsie pouzitie, ako dezinfekciu a rychlejsie susenie mokvavych ran.
Viem o tom, ze hypermangan sa v malom mnozstve rozpusta a dava do vody na pitie pre sliepky (kedze potrebuju aj maso, aby nedochadzalo k utoceniu na slabsie jedince medzi sebou a v podstate vykusaniu niekedy az do krvi) a kuriatka (niekedy po vyliahnuti maju nedostatok manganu a su slabe, neudrzia sa na nohach).

Takze klud take mnozstvo zriedene vo vani nijako neublizi neboj

zuzana1710
autor
11. aug 2011

@ilijanka mam ho este z komunizmu 😀

zuzana1710
autor
11. aug 2011

@vejinka ale Zairi neni sliepka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ano ja som to pouzila ako dezinfekciu a chlupla si.. 😅

aduskatt
11. aug 2011

@zuzana1710 nic sa jej nestane..ak by to bola zivotophrozujuca tekutina, urcite by sa neodporucalo kupat v nej deti, nemaj strach🙂

vejinka
11. aug 2011

@zuzana1710 ak to neublizi par gramovym kuriatkam tak Zairinke sa ani vlasok na hlave neskryvi

zuzana1710
autor
11. aug 2011

@aduskatt ano tiez ma to napadlo,ale pre istotu som sa opytala..diky 😉

zuzana1710
autor
11. aug 2011

@vejinka 😀 😀 😀 😀

aduskatt
11. aug 2011

@zuzana1710 v pohode🙂)) s chemie mam dost dobre znalosti, takze fakt bez obav🙂

vejinka
11. aug 2011

@zuzana1710 takze nohy vylozit a klidek 😉

zuzana1710
autor
11. aug 2011

@vejinka uz sa stalo 😀

elika
9. sep 2013

moja dcerka olizla prst, ktory predtym strcila do toho kelimka plneho hypermanganu. ☹