Dcéra prehltla Dithiaden. Bude mať následky?

zuzkaremiaska
10. jún 2011

Maminy,prosím o radu. Moja 10mesačná dcéra dnes o 20.00 hod. pravdepodobne prehltla jednu tabl. DITHIADENU. 😲 Nevidela som na nej nejakú zmenu v správaní, o 21.00 mi zaspala.Prosím vás, môže sa jej niečo stať???? 😨 môže mať nejaké následky???? 😨 jasné, že ju budem v noci sledovať. Stalo sa vám niečo také podobné???? Prosím poraďte mi!!!! Ďakujem!!! 😲 😲

shira_
10. jún 2011

z jednej tabletky sa jej nič nestane. sleduj ju v noci, môže tvrdšie spať.

carmen86
10. jún 2011

myslim ze by sa jej nic nemalo stat, len bude asi lepsie spat 😉

koniarova
10. jún 2011

Zavolaj na 112. Tam ti najlepšie poradia. Neboj, myslím, že sa jej nič nestane.Veď nezjedla celú krabičku 😉

titkovamiriam
10. jún 2011

prepana a to sa k tomu ako dostala.ja sice neviem čo je to za lieky no volala by som na toxikologicku linku urcite je cislo na letaku

marikac
10. jún 2011

bude viac spinkat, pokial nema alergiu na tento druh lieku-tak sa neboj....len sleduj ci pravidelne dycha

maria30
10. jún 2011

@zuzkaremiaska ak to bola naozaj len jedna tabletka, tak by sa jej nemalo nič stať.. to, že zaspala, je po tej tabletke normálne.. ale pre istotu si zavolaj na pohotovsť a opýtaj sa.. budeš určite kľudnejšia...

kvojtanikova
10. jún 2011

@zuzkaremiaska neboj sa, je to sice silnejsia davka aku by mala na svoj vek zjest, ale jednorazovo to hadam ziadnu sarapatu neurobi. Urcite ale bude viacej ospala, takze ak prespi celu noc, vobec sa necuduj 😀 Moze spat aj tvrdsie ako obvykle preto ju nenechavaj na bruchu, ale len na chrbte alebo na boku. Dufam ze to neprehltla aj s tym alobalom. Nabuduce uz budes urcite ostrazitejsia a lieky vo vseobecnosti radsej uchovavaj mimo dosahu deti. Dithiaden nie je az taky nebezpecny, ale su aj omnoho horsie lieky kde by si urcite musela volat lekara.

maria30
10. jún 2011

@zuzkaremiaska a ešte ak môžem poradiť, tak sa nezlakni ak bude tvrdo a dlho spať a snaž sa ju aj budiť a podávať jej čo najviac tekutín, aby si to čím skôr vyplavilo...

berus222
10. jún 2011

z jednej bude len dobre spat a zajtra bude "prispata" alebo nervozna.

pink_lady
10. jún 2011

@zuzkaremiaska uzi si to ze ti bude celu noc spat 😀 😉 a ak chces mat istotu ...zavolaj na pohotovost... 😉

zuzkaremiaska
autor
10. jún 2011

Ďakujem,maminky, ukľudnili ste ma. Zvykne sa mi v noci často budiť a myslím si, že túto noc si prajem, nech sa mi budí hoc aj každú hodinku!!! Prežijem to. A ako sa k nej dostala??? vybrala som košík, kde mám teplomer, nakoľko bola celý deň nervózna,idú jej zuby a mala zvýšenú teplotu.No a kým som okolo nej narábala a ukladala oblečenie do komody, tak ich nenápadne vytiahla. Ani mi nenapadlo, že ích tam mám. Až som zistila,že má obal s tabletkami v rúčke.Chcela som jej ju z úst vybrať, ale už sa mi to nepodarilo. Áno, je to moja nezodpovednosť,ale aj ponaučenie.

tutifruti
10. jún 2011

@zuzkaremiaska dithiaden môžu aj novorodenci.... Ja som hned v pôrodnici užívala pri Šimonkovi no a kojila som, tak som sa pýtala detskej primárky a ona povedala, že fenistil a dithiaden dávajú aj novorodencom /ak samozrejme je dôvod/

zeleny_cajik
10. jún 2011

@zuzkaremiaska Zuzi, môj kolega dával deťom odmalička na cestu do chorvátska dithiaden. Bola som z tejto informácie zhrozená, ale fakt je, že deťom z toho nič vážne nebolo, aj tvoja malá bude iste v pohode.

domca1511
10. jún 2011

@zuzkaremiaska Podla mna jej nič nebude len ako vravia bude dobre spinkať🙂A s toho si nič nerob my sme bili v nemocnici a ked som ju prebalovala tak som si ani nevšimla a zjedla skoro polku masti na krem proti zapareninam.Som utekala za doktorkou a ta ma skoro udupala ako som to mohla dopustit:(

zuzkaremiaska
autor
10. jún 2011

Ukľudnili ste ma.Tiež si myslím,že horšie by bolo,keby ich pojedla viac .Sledujem ju,zatiaľ je jej správanie a spanie o.k.,akoby nič nezjedla. 🙂 Dokonca jej dám stále pusu na líčko a ona sa pomrví,takže spánok nie je hlboký.