Choďte pri každom úraze na vyšetrenie. Môjmu synovi sono odhalilo vnútorné krvácanie sleziny

7. sep 2024

Ahojte, Nedávam to tu preto aby ste nás ľutovali, ale ako poznatok pre rodičov.
Náš syn (15) vo štvrtok prepadol cez riaditeľa na bicykli pri nejakom skoku.Nebolo mu nič len trochu odretý a sťażoval sa na bolesť zápästia. To zápästie nás pre podozrenie na zlomeninu, priviedlo na chirurgickú ambulanciu kde sa zlomenina vylúčila, ale pán doktor chcel počuť čo sa vlastne stalo a poslal nás na kontrolné sono brucha. Našťastie. Sono odhalilo vnútorné krvácanie sleziny. Synovi nič nebolo, až na tú ruku ho nič nebolelo. Teraz leží na JIS s výhľadom na 3 týždňovú hospitalizáciu.
Preto vždy aj keď pri banálnom uraze odvezte svoje dieťa ( aj dospelého) na vyšetrenie, lebo zranenia vnútorných orgánov sú časté a pri neskoršom zasahu môžu mať fatálne následky.

simsalabim
7. sep 2024

Drzim palce, nech je cim skor fit 🍀

evita2222
7. sep 2024

Našťastie ste natrafili na dôsledného lekára.❤

0silvia0
7. sep 2024

Ja rozmyslam ze cez akeho riaditela prepadol, a to ti mobil asi prepisal riadidla.
Zelam mladencovi skore uzdravenie

autor
7. sep 2024

Ďakujeme, z najhoršieho je vonku. Len musí pretrpieť JISku🙂
Už sa mi vybavuje nová komplikácia a to že lv pondelok nastúpil na Strednú školu😁

autor
7. sep 2024

@evita2222 mal zvláštnu Slovenčinu, ale všetko rozumel🙂 Profík

sissy27
7. sep 2024

No zrovna prepadnut cez riaditka pri skoku na bicykli by som nezaradila do kategorie “banalny uraz” … myslim, ze toto ste podcenili vy ako rodicia, ked ste lekarovi povedali len o bolavej ruke a keby sa neopytal, ako k urazu doslo, tak by ste v pohode odkracali domov…
Drzim palce, nech je syn rychlo fit.

luccija
7. sep 2024

Ja trpnem hrôzou, keď vidím chalanov aké kaskadérske kúsky robia na bicykli, skejtoch, parkoure...držím palce synovi

autor
7. sep 2024

@sissy27 ďakujem, neviem či máš pubertakom , moji bagatelizuju isté veci, to je tak trochu akože chlapské🙂
@luccija to aj manžel hovorí že ani on nemal v tom veku ešte taký vyvinutý pud sebazáchovy. Ale keď ho brali na oddelenie už bol ako baránok🙂

svetlonos
7. sep 2024

@0silvia0
no mne tiež prepisuje hrozne kraviny. Normalne z píše mi napísal pi..e. Až mi zle prišlo jed som to neskôr čítala.

janage
7. sep 2024

Tiež som v skupine, že pád cez riadidlá, nie je banálne zranenie a neodporucala by som pri každom banalnom zranení utekať na sono.
To si predstav, ze vsetci rodicia deti by fakt pri kazdom jednom spadnuti dietata leteli za lekarom a vyzadovali usg.
Vsak ti čo to fakt potrebuju z iného dôvodu, by sa nedostali potom ma vysetrenie nikdy.
Predstav si kolko ten den spadlo deti a vsetky by tam prisli. A ty zo synom by ste teda prisli ma rad az o 12h. To by sa ti asi tiež nepáčilo.
Takže ja nesúhlasím s tvrdením, že pri každom banánom úraze treba utekať k dr.

kacena4
7. sep 2024

ako pise janage pad cez riadidla nie je banelne zranenie, nakolko si narazil bruchu automaticky sa malo skontrolovat. pri beznom pade je to uplne zbytocne utekat na pohotovost a robit drahe vysetrenia
dcera pada od malicka ma problemy s rovnovahodu ak by sme pokazde utekali na pohotovost sme tam kazdy tyzden a to neraz sme sli a mala aj otras mozgu aj praskunutu lebku ak viacere sitia... ale robic by mal zhodnotit co je na pohotovost a co je len bezny uraz ktor zvladne osetrit aj doma
drzim maldemu palce nech sa da cim skor dokopy skola pocka nebojte sa

marca12
7. sep 2024

Mali ste aj stastie na vyborneho lekara. Iny by vas mozno poslal domov. Skore uzdravenie prajem.❤️

sissy27
8. sep 2024

Puberu uz mame vsetci nastastie v tejto rodine za sebou 😃
A este raz - prepadnut cez riaditka pri skoku na bicykli nie je banalita ani nahodou. Potknut sa a spadnut do travy banalita je - tam by som nesla ani na pohotovost (ak teda netrci kost z nohy a podobne) a nie este nejake ct alebo mri riesit. Treba sa naucit rozlisovat co je banalita a co moze byt vazny uraz. Od toho ste rodicia a nie ze mlady povie “to nic nie je”, ked ja ako mama poviem, ze k tomu lekarovi ideme, tak ideme a nediskutujem. Moze frflat, zduvat sa, hodit o zem, ale ideme.

janage
8. sep 2024

A požiadala by som adminov zmeniť nadpis na tvojom mieste autorka lebo je zavádzajúci. Naozaj nie pri každom úraze treba bežať na vyšetrenie.
Skôr v zmysle, pýtajte sa svojich pubertiakov, čo presne sa stalo, aby ste to vedeli vyhodnotiť.

autor
8. sep 2024

@janage Bol tam iný nadpis🙂

autor
8. sep 2024

A kedy som sa dozvedela že prepadol cez riaditka?
Keď prišiel domov len spadol, bolela ho ruka a iba odrenina pod kolenom a na dlaní. Ráno sa sťažoval že ho bolí ruka a tak nás poslala na traumatologicku amb. tam hneď na RTG to sa nepotvrdilo, keď lekár študoval snímok tak sa pýtal ako sa to stalo, ako preletel, tam mu to povedal a tam som to počula 1x že preletel cez riaditka. Vtedy sa rozhodol, že sa na neho ešte pozrie a po vyšetrení poslal na to sono

janage
8. sep 2024

Tak by som mu riadne vyčistila žalúdok, že to hneď nepovedal ako to bolo, to za A.
Za B, keď vieš aký syn je, že všetko zlahcuje, to by bola moja prvá otázka. Ako presne sa to stalo? A pravdu prosím.

autor
8. sep 2024

@janage Nemal žiadne viditeľné zranenie iba fakt malú odreniny, nebolo mu nič tak som sa na to nepýtala