Bábätko a 10- sekundové omdletie po zadusení sa

21. júl 2021

Čaute milé mamičke, sme s manželom neskuseni v tejto oblasti, nase bábätko ma 6 týždne... No dnes sme skoro infarkt dostali az sme 112 chceli volať ....mala pekne papa, plne dojcena... Dávame jej decko kvapky na lyžičku a aj keď velmi plače, ze ju boli bruško tak sem tam Coliprev 10 kvapky... No a dnes ked plakala najprv sme ju ukludnili a tak sme jej dali tie 10 kvapky, no jej zaskočilo a úplne ocka červené, nevedela sa nadýchnuť ja som ju hned zobrala od môjho na ruky,, prehodila cez plece... Nevedela som co v tom soku robiť, on do nej fúkal s ústami... No trvalo to krátko ale bol to šok pre nás... Zľakli sme sa veľmi, pery nemala fialové len ocka strašne a aj okolo očí... A normálne mi padala, proste úplne taka bola ako keby omdletie mala (viete čo myslím, také telíčko padave) a ked som ju chcela, ze si ju otočím na ruku dole hlavkou ta vtedy sa rozplakala... No ale obaja infaroktove stavy... Proste netrvalo to cele viac ako 30 sekúnd asi ale aj tak sa bojim, dúfam, ze jej to nepoškodilo v hlavičke nic, ked nemala okyslicenie... A teraz nechce ani pit mliečko, plače ďalej, nespokojná je...

luccija
21. júl 2021

Treba volať sanitku pre istotu.Vzdy treba dať dieťa dole hlavou na ruku si položiť a búchať jemne do chrbatika.skus dávať kvapky pomenej a viac x za sebou

cefka29
21. júl 2021

Ja by som po takejto udalosti urcite utekala na pohotovost aby ju vysetrili. Radsej 100krat zbytocne…

autor
21. júl 2021

@luccija teraz uz netreba.... Place i sa usmieva... Aj uz okupkana bola.... Len dúfam, ze sa jej nic nestalo.... Ved ja som ju isla pretočiť, lebo ked sa dusila hned cez plece a mala otvorené ocka a az potom zatvárala a padala tak hned som ju sla otočiť dole hlavkou na ruku a v tom začala plakať

zuzubb007
21. júl 2021

smer pohotovosť, radšej raz a zbytočne ako aby sa opakovane niečo stalo horšie

nafka0483
21. júl 2021

Teraz uz netreba?! Ty vies, ze teraz uz netreba? Ked si si babo zdiagnostikovala sama a vyhodnotila "odborne", ze teraz uz netreba, tak potom na co sa tu pytas? Navyse tiez len laikov, ktori ti mozu napisat aj blbosti.

A zaujimave ze 20:47 si sa este bala ci sa nieco nestalo, lebo nechcela pit mliecko, plakala dalej a bola nespkojna, ale 20:57 uz vies, teraz uz netreba, lebo uz sa aj usmieva a bola okupkana...omg

kiki68
21. júl 2021

Asi by som to nehrotila a zavolala si do nemocnice a poradila sa co dalej. Predpokladam, ze poslu k obvodnemu lekarovi na vysetrenie hned na dalsi den a potom sa uvidi. Moze to byt nieco so srdieckom.

autor
21. júl 2021

@nafka0483 to som pisala okolo 20.oo len som to neskoro postla... Pred pol 8 sa to stalo... Zaskočilo jej, tak ja sa bojim ci sa jej nemohlo niečo stať tym, ze sa nenadychla tých 30 sekund... Mozno aj menej možno 20...nestopovala som to...

zafir01
21. júl 2021

Samozrejme ze treba ist. Nechápem to zlahcovanie, keď sa jedná najmä o batoľa. Aj keď ten akútny stav prešiel, môže sa to zopakovať... Co ak sa to zopakuje v noci, keď budete spat. Určite to treba odsledovať. Dajú msli na monitor dychu minimálne (dúfam, že ho mate doma). Toto nie je normálne u bábätká.

oblecenie99
21. júl 2021

Ver mi, že budeš kľudnejšie spat ďalšie dni, ak na ten urgent skocite.

danieli
21. júl 2021

Asi by som nepreplnala pohotovost, zavolala by som detskemu lekarovi a konzultovala, ze sa nam to udialo a ci treba prist k nemu, pripadne ako postupovat dalej, s takym drobcom by som sa na pohotovost zvlast ak je uz v poriadku (reaguje, papa, smeje sa) nenahanala

oblecenie99
21. júl 2021

@danieli to je pravda, tam navyše môže niečo chytiť 🙁 ale zavolať sa dá, majú non stop linku, teda tu v KE detská fakultná určite a poradiť sa. Pre pokoj v duši...a zajtra určite pediatricke

autor
21. júl 2021

@zafir01 ona sa zadusila.... Zabehli jej kvapky

pimpa12
21. júl 2021

No je by som určite minimálne volala 112. Aspoň sa poradiť. Na kurze prvej pomoci nám hovorili, že poškodenie mozgu z nedostatku kyslíka vzniká az po 5 minútach bez kyslíka. Určite ale ešte môže mať zbytkove tekutiny v dýchacích cestách a z toho môže byť aj infekcia. Ak jej dávate kvapky, dávajte jej ich v polohe kde má hlavičku vyššie ako zvyšok tela, nie všetko naraz, pomaly a možno radšej injekčnou striekačkou ako z lyžičky. A hlavne nie keď je rozplakana, lebo vtedy najskôr zabehne. Zajtra ráno určite zavolaj pediatricke a povedz jej čo presne sa stalo.

ariannazara
21. júl 2021

Aj mne sa to stalo presne tak ako vam. Malému zaskočilo normálne omdlel celý bol ako handrova bábika. Prevratit na ruku a trosku dole hlava a pobuchat po chrbte a nadchne sa tiež mi nebolo všetko jedno. Ale nikde som s nim nešla k doktorke stalo sa to len 1 krát a už ma 2 roky a je ok😂

autor
21. júl 2021

@oblecenie99 ale ved jej zabehlo tak, ze sa don30 sekúnd az nadychla mozno menej... Isto to nebolo viac ako 30 sekudn...

ariannazara
21. júl 2021

@nafka0483 môjmu sa to stalo tiež a čuduj sa svete nikde som s nim nebezala a žije. Kokos asi matka vie co robí nie? Ešte sa bude dusiť 100 raz.

veverickav
21. júl 2021

Mojej takto zabehlo, volali sme záchranku aj ked uz bola Ok a veru si nas nechali2 dni na pozorovanie, ze dost casto z toho byva zapal pluc. Verim, ze to nebude vas pripad. 🙏

luccija
21. júl 2021

Tak to neries, keď si taká kľudná.Ja by som aspoň zavolala a popísala situáciu.
@ariannazara môj kolega sa udusil pri jedení desiaty neuveriteľne, ale je to tak.inac mojej kamarátke sa takto pri dieťati objavili prvé epilepticke zachvaty

autor
21. júl 2021

@ariannazara toto som chcela počuť, ďakujem.... Aj mojej segre sa zadusila mala, ked mala asi 10 dní... Ale bola tam moja mamka pri nej ona hned pre točila dole hlavkou ju.... Ale ja som tam nebola, neviem ako vyzerala.... A moja sa s kvapkami zadusila.... Zaskocilo jej... No ale strašne som sa zlakla.... Ale tie zeny si myslia, ze mi omdlela len tak... Preto ma asi posielajú na pohotovosť... Len tak jej zaskocilo, ze bola vazne tie prve sekundy ako ta babika z handry... Ale ked som ju sla pretočiť zacala plakať... Ďakujem

ariannazara
21. júl 2021

Presne tak to bolo aj u nás a hneď pred spaním a normálne išiel spať a ráno vstal ako keby nič 🙂

ariannazara
21. júl 2021

@luccija píšem moju skúsenosť a ja osobne by som nikde nešla.

autor
21. júl 2021

@veverickav ale kym prišla záchranka uz dýchala, hejze? Nasej zabehlo ale to som ju hned vybrala zo zavinovacky a prvé čo ma napadlo som ju cez plece prehodila... A ked som citila, ze dajaka je padava tak hned som si ju sla dat na ruku a dole hlavičkou ale medzi tym sa rozplakala... Proste bolo to strašne rýchle... A je vasa mala v poriadku?

autor
21. júl 2021

@ariannazara ďakujem pekne... Este raz... Cakala som take komentáre... Ale komentujú mi tu zeny co asi sa im dieťa nikdy nepridusilo... Ja osobne ked som mala 10 rokov asi som sa zadusila a uz som mala fialové pery, nadychla som sa az ked ma mama pritlacila k sebe...ale to trvalo dlhšie ako 30 sekund

cefka29
21. júl 2021

Fakt nechcem rypat, ale je sakra rozdiel dusit sa a ZAdusit sa. A je pekne ze tu konecne jedna mamicka napisala aj to co ste chcela pocut a co sa vam hodi, ale je dobre zamysliet sa nad kazdym nazorom a minimalne zajtra rano volat pediatricke. Ked tak aspon poradi naco si dat pozor a co na babätku sledovat.

taga
21. júl 2021

Ja uplne debilne napisem, ale preco pouzivas slovo 'zadusila'... ved to ma uplne iny vyznam, keby si sa zadusila ty v detstve, nebola by si uz ziva, proste, to je ukonceny dej.. tvoja mala sa nezadusila, zabehlo jej, mozno sa dusila ale nezadusila sa prepana

kulumulu123
21. júl 2021

Tak sa zadusila alebo jej kvapky zbehli? Keby sa ti mala zadusila tak tu teraz nesedí a nevypisujes na MK predpokladám. Keď jej iba zbehlo a už je ôk tak načo robiť paniku? Žienky vám nikdy nič nezabehlo? Treba dieťa otočiť na ruke na bruško trosku dole hlavou (nie stojku) a po búchať pochrbatiku ale nie vyraziť mu dych...

autor
21. júl 2021

@pimpa12 ved jasne, ale to boli 10 kvapky a z toho spapala ledva 3 lebo hneď na začiatku sa zacala dusiť tak som hodila preč... Doteraz pekne od začiatku na umelú lyzicku, s jazyckom sa poolizovala len dnes no... Asi som to zariekla lebo vcera sme sa smiali na poradni s doktorkou, ze ona tak lekne6z lyžičky i vodu, i cajik i kvapky, ze kľudne môžme uz výživu dať... A dnes jej zaskočilo prvýkrát...

autor
21. júl 2021

@cefka29 tak oni to zmenili nazov príspevku v konikovi... Lebo v texte nepisem. Nic o zaduseni sa... Ale, ze sa dusila... Proste zabehlo jej...

autor
21. júl 2021

@kulumulu123 ved v texte popisujem co sa stalo, nepíšem o zaduseni... Konik zmenil nazov... Ja som dala dusenie sa a následne omdletie po 10 sekundách... Tak to bolo napísané...

petulda333
21. júl 2021

Toto ti nik neprepisal