Ako zistím, či mám zlomený ukazovák?

24. sep 2024

Syn mi skocil na ruku a ukazovak som mala tak cudne ohnuty. Mohol mi ho zlomit ? Dost ma teraz boli ale hybat s nim viem. Musi opuchnut az tak by bol zlomeny ?

tanyan
24. sep 2024

Na pohotovosti ti urobia RTG. Nie je žiadny iný spôsob ako zistiť zlomeninu.

autor
24. sep 2024

@tanyan ale ked to nemam opuchnute ? Nebudu na mna pozerat ako na blbu ze co tam chcem ?

hablko2
24. sep 2024

Keď to budeš mať opuchnuté, rontgen ani často neurobia a čakajú, kým odpuchne…

simsalabim
24. sep 2024

Ja som mala zlomeny prst na nohe bez opuchu, iba bol vykruteny na stranu.

mk1111111111
24. sep 2024

Neviem, ci by si hybala zlomenym ukazovakom

jajo1
24. sep 2024

práve mám nasadenú sádru - zlomenina prsta, bez opuchu, bez podliatiny, hýbala som normálne, len taký iný pocit som mala a tak som pre istotu išla na rontgen ... a vcelku mi aj bolo jedno, čo si kto o mne bude myslieť

autor
24. sep 2024

@mk1111111111 to aj manzel vravi ze by som ho ani neohla

autor
24. sep 2024

@jajo1 len manzel vravi ze by som ho ani neohla keby bol zlomeny ale ked s nim pohnem do strany tak boli

tanyan
24. sep 2024

Môže ti byť srdečne jedno ako sa na teba budú pozerať. Ak chceš vedieť či je zlomený, treba RTG. Ja by som určite neriskovala, že sa mi zlomenina zrastie s posunom a budem mať na výber už len medzi lámaním s cieľom napravenia alebo doživotnou deformáciou. Manžel má už asi 10 rokov vyosený malíček, lebo po úraze nešiel a zlomiť si to dať nechce.

martul
24. sep 2024

asi sa budete všetky smiať, ale keď zapneš svetlo-baterku tak si presvietiš prst a budeš vidieť kosti.
Môj syn nemal ani opuch ani vykrivené nič a mal dolámané tie kostičky na ruke od zápästia k prsom, neviem ako sa odborne nazývajú.

sella38
24. sep 2024

@mk1111111111 syn hybal so zlomenou rukou

januska12323
24. sep 2024

Zlomeninu ti zistia len po rtg, lepší spôsob ešte nie je. Pohyb nie je dôkazom.

lenocka8894
24. sep 2024

@autorka. Jedine ak by si mala klb zlomeny tak nim neohnes...dokonca pri zlomenine nemusi byt ani velky opuch..toto sa zisti len RTG ale moze to byt len prasklina no kazdopadne si to zafixuj..a na pohitivost s tymto urcite nie 💁‍♂️ pekne k obvodnej nech posle na rtg a pekne si vysediet tam v riadnej pracovnej dobe 😊 pohotovost je na ine pripady ako niekolkodnove

autor
24. sep 2024

@lenocka8894 toto nie je niekolkodnove bolo to asi cca pred dvomi hodinami

tanyan
24. sep 2024

A práve kvôli tomu, že je to čerstvé, môžeš ísť rovno na RTG na urgent a nemusíš tráviť hodiny najskôr u obvodnej a potom u ďalších.

majamat
24. sep 2024

neexistuju spolahlive univerzalne priznaky.
ked je clovek mlady a tkaniva maju urcitu pevnost a pruznost, nemusia pri zlomenine opuchnut. tendenciu opuchat maju hlavne urazy u starsich ludi. casto teda aj v pripadoch, ked to ani zlomene nie je, vtedy sa vyskytuje casto aj masivny opuch.

cize fakt len rtg.

tykat
24. sep 2024

Zosmykla som sa na prechadzke z takeho briezka, a pri pade som.sa podoprela rukou. Ziadny opuch, ziadna velka bolest, pohyblivost ok.
Tyzden som chodila s rukou zlomenou v lakti a so zlomenym palcom. Len ma sem tam tak divne pichlo v celej ruke. Tak som zasla k dr. RTG ukazal 2x zlomeninu, sadra na 6tyzdnov od palca az po rameno.