Ako rehabilitovať s 1,5 ročným dieťaťom po zlomenine píšťaly?

efulkaa
13. máj 2014

Ahojte maminky, ktorých detičky mali zlomenú nôžku... Zaujimalo by má,ci po odstránení sadry nás lekár odporučí na RHB? Ci len mame doma nejako cvičiť? Maly má 4 týždne sadry, posledný týžden si už trúfa s ňou aj sám chodiť... Myslite že sa bude báť chodiť? Keď mu ju dajú dolu ? Aké máte skúsenosti? Ďakujem za vaše odpovede

dominka11
13. máj 2014

ahoj, neviem ako take male deti, ale min.rok moj starsi syn normalne rehabilitoval po zlomenine stehennej kosti. teraz mame sadru-ma zlomenu tiez pistalu. myslim, ze sa tvoj maly nebude bat chodit. deti sa rychlo zotavuju a aj prisposobuju. aj moj chodi so sadrou aj ked ho stale nahanam s barlami...

janinah
13. máj 2014

možno oficiálna rehabilitácia nebude nutná,deti to vyrehabilitujú prirodzeným pohybom,to nám povedal traumatolog keď mal syn zlomenú ruku

andruska80
13. máj 2014

presne ako píše janinah, nám to isté povedal dr, keď mala dcérka zlomenú ruku, že deti rýchlo zabudnú, že mali nejakú sadru a snažia sa zlomenú končatinu hneď normálne zapájať, čím vlastne prirodzene rehabilitujú...

maznacik007
13. máj 2014

Môj mal vážnu zlomeninu operovali ho rehabilitovali sme vyše mesiaca obden bežne zlomeniny nerehabituluju aspoň tak vraveli

monicm
13. máj 2014

záleží od typu zlomeniny a jej vážnosti.starší mal napr. zlomenú ruku v lakti,s tým sme chodili na rehabilitácie cca 2 mesiace.mladší mal zlomenú nohu,resp. prsty na nohe a s tým nebolo treba rehabilitácie.už po týždni začal chodiť aj so sadrou po dome,čakala som,kedy zlomí aj tú.deti sú odolné a ako bolo spomínané,rýchlo zabudnú,len nesmieme na ne prenášať nás osobný strach,pretože to okopírujú a budú sa správať rovnako ako my

katy13111
14. máj 2014

syn mal zlomenu pistalu ked mal 2 roky a po mesaci v sadre uz tak lietal, ze ju az zlomil v pate. ked mu ju dali dole, doktor ma upozornoval aby som ho nenutila chodit, ze nech si to rozbehava pomaly. mali by ste vidiet ako mi lietal okolo auta na parkovisku pred nemocnicou. a bez cvicenia a rehabilitacii. nie je to potrebne, ak je neposedny ako bol nas, zrehabilituje sa aj sam.

miska1021974
15. máj 2014

moj 2rocny syn si zlomil stehennu kost na obycajnejumelej motorke tzv. odrazatko sadru mame presne tyzden a este dalsi 7 nas caka a musime lezat nakolko sadra je az po rebra,v nemocnici mi povedali ze taka zlomenina je u tak malych deti nezvycajna boli prekvapeny neviem ci sa mam pytat na nejake odborne vysetrenie

eja28
21. máj 2014

Moj mal v aprili zlomenu pistalu,spiralovito bez posunu, takze dobra zlomenina, cele 4 tyzdne poctivo lezal sedel a prvy krat sa vobec postavil na nohu po dani sadry dole asi az takmer po tyzdni.je velmi starostlivy jemny citlivy a pocuvny, teraz sme takmer dva tyzdne od zhodenia sadry a stale chodi s nozkou nabok a velmi ju nechce zatazovat a ohybat. Ma to funkcne, bola som u ortopeda ale idem radsej aj rehabilitovat. V nemocnici tiez vraveli ze sa rehabilituju iba rameno , klby, ze taka zlomenina nie, a deti vraj vobec

zuska77
9. jún 2014

Mohla by som sa spýtať žienky koľko ste dostali z poistky??? Ja 500eur ako bolestné to nie je najmenej....môžem poradiť aj vám ak máte záujem beliancinova.zuzana@gmail.com, však si treba pomáhať🙂

mravvcek
25. dec 2014

Mamicky je to nejaka co malo jej dietatko zlomenu nohu resp.stehennu kost? Napiste mi prosim di ip. My sme sa vratili po troch tyzdnoch z nemocnice. Mame spiralovu zlomeninu stehennej kosti,nemali sme sadru,viseli sme za jozicky ale kosti sa neposunuli tak ako mali. Chcem sa opytat ci je tu nejaka mamicka co bolo operovane dietatko.

silvuska22
10. jan 2015

Nasa dcerka mala zlomenu pistalu, chodili sme pravidelne na rehabilitaciu v BA, znasala to statocne a vsetko sa pekne zahojilo, treba ostat pozitivny, viem ze sa mi to hovori, ked uz to mam za sebou...este aby sa to rychlejsie a lepsie hojilo davali sme jej wobenzym, a sa jej aj imunita zlepsila...chapem cim si prechadzate, drzim palce

domculienocka
31. jan 2015

Katy13111 chcem sa spytat,ked si zlomil tu sadru ste isli k doktorovi alebo az vtedy,ked vam kazali??lebo mala má zlomenu nohu a zacala mi na nu uz behat a ma to uz makke take vseliake 🙂

merush
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirien22
4. aug 2017

Obnovím tuto tému po dlhšom čase 🙂 malý zle dosadol na nozicku a nalomila sa mu holenná kosť. Nie je zlomená, ale iba akoby nastiepená. Jeden ortopéd, pri ktorom sme boli na pohotovosti povedal, že takým malým deťom (13m) sa to hojí rýchlo, týždeň- 2 a je to Ok. Maly dostal ortezu, nie sadru. Už to ma 2 týždne od úrazu, no termín sme dostali až o ďalšie 2 týždne, takze to bude mat na nohe mesiac. Vie s tým chodiť, stvornozkovat, sedieť, jednoducho hocičo, ale strašne mu to vadí na nohe. Dnes mi cely deň preplakal. Keď som dala dole ortezu, tak okamžite prestal a bolo dobre. Doktorka ma dovolenku a ja neviem, či mu to dávať, alebo nie, lebo sa veľmi trápi s tým 😞 Noha ho vôbec neboli, hýbe s ňou normálne. Zobrať ho k inému lekárovi? Alebo mu ju jednoducho dať a vydrzat ešte 2 týždne placu? Som zúfalá 😪

malinnka1
12. aug 2017

Dobri den
Pisem vam som taka vistracena vcera nam syn 2 rocny vipadol tak tazko z postielky ze si zlomil pravu rucku vretenu kost ma tam taku priehlbynu ze sa mu podala do dola kost ma to take za zapestim rovne a potom jama a potom rovne . Na traumatologii mu dali zatial na oporu dlahu zo sadrou povedala pani doktorka ze sa mu zahoji a utorok mame ist na kontrolu do bb na chirurgiu .bojim sa ze mu ostane kriva rucka stou priehlbinou . Ze nebude mat rovnu ju . Ale druhy doktor povedal ze bude musiet byt nutna operacia . Ze sa mu to napravi picas uspatia a zahoji sa mu to richlo . Tak ma to trapi celu noc som nespala davala nan ho pozor. . Trasne je hyperaktivny syncek nas clovek ho nestiha ustriehnut .. uz som zufala co este sa ma stat ked ze starsieho syna mame velmi choreho je po tazkej operacii a a este toto. Prepacte maminky ze pisem ale uz ma to trapi troska vizalovat . Co bude dalej z drobcom jehou ruckou..

barbarelka
28. máj 2020

@eja28 dobry den, rada by som sa opytala aj ked po tolkych rokoch 🙂. Moja dcerka mala presne takyto typ zlomeniny ako vy, ma 3roky. Dnes su 4tyzdne co ma ortezu(sadru jej nedali kvoli ekzemu). Pocitala som s tym, ze zacne oddnes chodit, no lekarka, ze este dalsie 2tyzdne preventivne orteza bez chodenia. Zrastene to ma, vsetko fajn, ale ze pre istotu. Tak to mi pride hrozne. Neboli ju to, ani po zatlaceni presne na to miesto, kde sa to stalo, podla rtg pekne zrastene a bum este dva tyzdne pokracovat. Tak sa mi ani nechce verit.. Vraj je taky postup vzdy. Mali ste ak vy ortezu po sadre?

jane25
2. jún 2020

@barbarelka dobry den, moja dcera tiez 3-rocna, mala tiez spiralovito zlomenu pistalu, stalo sa jej to na zaciatku aprila, mesiac mala sadru a potom mesiac ortezu. Po dvoch tyzdnoch nosenia ortezy mohla s ortezou zacat na nohu pristupovat. Odvcera je bez ortezy a uci sa opat chodit.

barbarelka
6. jún 2020

@jane25 dakujem pekne za reakciu. Takze mate presne ten isty postup ako aj nasa dcerka. To som asi potrebovala pocut, ze niesme jedini. Tak sa drzte a nech tie nase slecny zacnu co najskor bezpecne behat!

jane25
8. jún 2020

@barbarelka aj mne sa to zdalo strašne dlho. Teraz na poslednej kontrole nám bolo povedané, že už môže začať chodiť, ale ešte 2-3 týždne má byť bez športových aktivít. Ďakujem pekne, držím palce aj ja, nech sa dá nožička rýchlo do poriadku.