Ako má učiteľka ošetriť rozbité kolienko?

marianella
2. jún 2016

Ahojte maminy 🙂 Je to iba odreté kolienko, ale mna to už rozčuluje 😠
Môj synček prvák, za posledný týždeň si už druhý krát v škole rozbil koleno a pani učiteľka, mu na ranu, ktorá krvácala, dala hygienickú vreckovku, ktorá mu tam zaschla a potom mám problém mu ju z tadial dať dolu. Okrem toho ranu vôbec neumyje a tá špina je tam tiež zaschnutá a ja to neviem umyť. Nechcem aby sa mu tam vytvorila dáka infekcia, myslím, že by jej ruky neodpadli keby mu to aspom trocha oplachne. Myslíte, že to s ňou mám riešiť? Vám by to tiež vadilo, či to zbytočne preháňam?
Ďakujem za každý nazor.

pes123456
2. jún 2016

za týždeň : učiteľka umyla decku ranu a jeho to bolelo, kde mám podať žalobu?

loginexistuje
2. jún 2016

Ja by som na to sla opacne kupila by som do skoly a do druziny balenie tych leukoplastov aby mali pre takyto pripad ... a mohli umyt a prelepit

To umyvanie to tazko povedat mohol si to aj sam ist oplachnut ... a ona len mu to prelepit ale ak tam nemali tie naplaste...

anjelicek26
2. jún 2016

Prvak si hadam je schopny ist to oplachnut sam, nie? Ved pouc syna, ze umyt a nejasit sa tolko, ze ma non-stop kolena rozbite, da sa to aj bez toho. U nas ani v skolke cirkus okolo toho nerobia, oplachnu a daju maximalne naplast. Ale vravim to su skolkari.

nyusika
2. jún 2016

@marianella ako vies, ze mu to predtym neoplachla ?
mozno nechela nechat deti same, kym bude syna osetrovat.

a vela zaleziaj od toho, ako velmi bol oskrety. ked bezna oskrenina, tak staci aj servitka. proti tetanu je asi maly ockovany, nie ?

jana_eyre
2. jún 2016

Asi by som kupila detol, naplaste z tesca a dala ucitelke do ruk, ze to je pre celu triedu ak sa stane nejaky uraz.. Potom by ju to mohlo napadnut.. Podla mna lepsie ako ju upozornovat, ci? A upozornila az potom ak by to nerobila ani nadalej..

pribinak
2. jún 2016

Tak mu zbal do škol.tasky nejake leukoplasty a povedz mu, ze ked najbližšie zas spadne tak nech si opláchne vodou a nech mu vychoska nalepí leukoplast.

Tu vreckovku mu tam dala vychoska? Alebo sám? Mozno to bolo jeho vlastne samoosetrenie
Ved ho posad do vane a tam sa mu to odmoci

maria1989
2. jún 2016

je vôbec v kompetencii učiteľky ošetrovať deti?

siska53
2. jún 2016

@marianella skor zbytocne prehanas.. Ak ti to vadi,tak sa s nou slusne pprozpravaj.
Mna ako druhacku niekto potkol.az tak,ze som mala derave tie hrubsie pancuchy (nie silonky,ale klasicke) a naslednz chrasty. To sme sli akurat von na skolsky dvor. Nepamatam si,ze by ucka nechala celu triedu tak a utekala so mnou dnu. Mam pocit,ze o tom ani nevedela,lebo som jej tp nepovedala.

evittam
2. jún 2016

Mooje nervy, je vôbec možné založiť takúto absurdnú tému?! Tak si dieťa rozbilo koleno - a? Ide na to umrieť alebo ako? Fakt sa niektoré matky neskutočne musia nudiť, že riešia takéto veci.....

jana_eyre
2. jún 2016

@maria1989 a kto by to mal robot? Ved Su pod jej dozorom..

maria1989
2. jún 2016

@jana_eyre neviem. Nie je ošetrovateľka.

jana_eyre
2. jún 2016

@maria1989 to ani mamy nie su a predsa nebezia na pohotovost s rozbitym kolenom..

maria1989
2. jún 2016

@jana_eyre ja viem, len potom to takto vyzerá. Ako koleno, ok. Ale čo keď by to bolo napr. čelo, zle by ošetrila, a už by bola žaloba na svete... chápeš, čo myslím. Len tak premýšľam.

buckeye
2. jún 2016

trosku mi pride zvlastne, ze nemaju v skole naplaste, ved lekarnicku aspon zakladnu mat musia, na druhej strane, ak maly takto vystraja pravidelne, pribal mu naplaste do tasky alebo do hygienického vrecuska a povedz mu, co ma robit, pripadne popros ucitelku, ze mu to davas do vrecuska, kedze je to maly neposeda, a keby sa nahodou nieco stalo, tak ich tam aj ona najde

elise
2. jún 2016

U nas strekne dezinfekciu alebo pod tecucou vodou umyje a da sofoplast. Inak hygienickou vreckovkou asi zakryje ranu aby nepadalo do nej spina prach. Neriesilaby som to nejako extra, maximalne pytala by som zaznam o uraze ak to chces vystupnovat. Zaschnutu vreckovku das dole dezinfekcnym roztokom nic zlozite. Tooolko rozbitych kolienok, laktov hlav este bude. Inak z hlavovej casti sa pusta vela krvy aj ked je rana miny.

zita19
2. jún 2016

Skola ma urcite interny predpis ako postupovat v pripade urazu. Zamestnaci skoly by mali byt schopni podat predlekarsku pomoc, v tazkych pripadoch samozrejme volaju zachranku.
Ale robit cikus kvoli odretemu kolenu? 😖
Prvak si hadam vie koleno oplachnut aj sam... A ty mu zabal do tasky naplaste na odreniny
http://naplasticosmos.sk/produkty/drobna-porane...

jana_eyre
2. jún 2016

@maria1989 tak ja mam svagrinu, co bola ucitelka v skolke a mala kurz prvej pomoci.. neviem ale ake su postupy, ale neviem si inak predstavit kto iny ako ucitelka by mal rozbite koleno, alebo aj hlavu osetrit.. pokial viem, v skole nebyvaju nonstop nejaky osetrovatelia, za takuto banalitu asi nebudu volat rodicov aby sa uvolnili z prace a prisli si osetrit dieta..

je mi troska zvlastne, ze sa to tu v diskusii zda normalne ak ucitelky osetria koleno skolkarom, ale maly skolaci /ktori su len o rok starsi/ by to uz mali zvladat sami.. ved su to stale male deti, predpokladam ze aj pri tom placu a boli ich to, tak asi len tak nebudu sediet v kute a osetrovat sa sami, ved sa bavime o prvakovi, nie piatakovi..

inak k tej rozbitej hlave - pamatam si spoluziacku, rozbila si hlavu o okno v skole a ucitelka jej cez vlasy nalepila leukoplast 😅 a krv jej tiekla okolo ucha..
podla mna je normalne, ze ked niekto pracuje s detmi a je za ne zodpovedny, tak s takymito malymi urazmi musi ratat a musi ich vediet aj normalne osetrit..

no a s tymi zalobami, ved nezijeme v USA - nemyslim, ze u nas je to taketo extremne..

inak moja neter - minuly rok bola prvacka, mala uraz hlavy - spoluziak ju pri nahanacke zhodil o lavicu tak, ze si udrela temeno.. mala otras mozgu a bolo normalne, ze prvu pomoc poskytla ucitelka - ved kto iny, ked bola tam?

nyusika
2. jún 2016

@maria1989 rieši sa tu koleno, nie niečo iné ☺

majaxy
2. jún 2016

Ved prvu pomoc poskytne učitelka, ale či sa zaoberá nejak hlboko rozbitým kolenom???? Sudiť ju či nie???To je na charaktere každeho človeka...Možno mu mala zavolať sanitku...My všetky sa bojíme o svoje deti ale čakať pri takejto banalite že učitelka nechá dalšie ostatné deti tak, no smiešne... keby ošetrovala v kupelni iné dieťa a tvojmu sa pri tom niečo stalo, riešili by sme tu sudy zato...takže tak...

jana_eyre
2. jún 2016

@majaxy v kazdej triede je predsa umyvadlo, alebo nie? ked sa stane vazny uraz, vtedy ako ma postupovat ucitelka ked ma triedu plnu deti..

boze fakt zas sa mi zda, ze zato ze sa zakladatelka normalne opytala zacinate z nej robit hysterku ako obycajne na MK - ved je snad normalne, ze sa od uciteliek ocakava ze sa o deti postaraju a snad nie je prehnane sa opytat ci je postup ucitelky normalny, ked vlastne ranu neumyje, len tam da vreckovku..

tiez by som sice rozmyslala ci si tu vreckovku na koleno nedal sam a urcite by som to kvoli dvom kratom s ucietelkou nejako neriesila - ale zas preco sa tu tahaju take vysmievacne extremy kvoli jednej otazke, ci by ste to nejako riesili alebo nie?

sense
2. jún 2016

myslim ze zbytocne prehanas...oskrene koleno pokial netecie krv prudom ani lepit netreba....skus poucit doma synka ze ak sa mu nieco take stane nech si to oplachne popr. mu mozes dat do tasky naplaste ak vsetko lepite...apropo u nas v skolke ked sa dieta odrie daju deziffenkciu a je to , pokial je hrana hlboka volaju rodicov...

misel0806
2. jún 2016

Umyt vydezinfikovat ranu ajatinom pripadne nastriekat detolom a zalepit to je cela veda...ja si myslim ze prvak to dokaze aj sam taketo pripravky a leukoplasty by mali byt na skolach k dispozicii.. Je to uplna banalita vsetko zalezi od ucitelky aka je ci je schopna to osetrit alebo nie.. No robit cirkus kvoli tomu urcite nie😉

matazirafa
2. jún 2016

Ucitelka mozno len nemala nic vhodnejsie poruke a tiez suhlasim ze koleno si maly chlapec vie umyt aj sam..kym sa nestalo nic horsie neriesilaby som a syna vybavila naplastami a prip. dezinfekciou. Mne sa napr. stalo na telesnej pri hode granatom, ze mi padol po takom 15 m hode priamo na hlavu, krvi ako z vola, chvilu som bola na zemi a mala temno pred ocami a reakcia ucitelky bola 'Chod domov a ked ti bude zle a budes vracat, tak to je z toho'. A taka hlupana ta vasa ucitelka urcite nie je.

intrograla
2. jún 2016

Jaaaaj ale ste tu niektore premudrele. Uz sa ozaj neoplati nic na tomto fore opytat. Treba slusne pani ucitelke naznacit ako sa spravne osetruje rana a ze prischnuta vreckovna na krvavom kolene nie je dobry napad. A ako tak citam niektore prispevky, tak nam rastie generacia super samostatnych deti, len skoda ze realita je v skutocnosti ina. Siestak si nevie zaviazat snurky, nepozna hodiny (iba digitalne) a podobne perlicky poznam.....

moni73
2. jún 2016

"prvák si dokáže umyť koleno sám..." jasne, ze dokáže. Učka mu to moze povedať a nie capnut na to kapesnik... Tipujem, že svoje deti zatiaľ nemá. Ja by som radšej nechala len tak ako s vreckovku.

daneso
2. jún 2016

Naše učiteľky školskej družiny nosia vonku malú lekárničku , v školskom poriadku teda vo viacerych je napísane poskytnutie prvej pomoci, keď je úraz väčší spisuje sa aj záznam o úraze .

synda11
2. jún 2016

takze ja som ucitelka...a keby sa mi nieco take stane urcite dietatu vymyjem ranu no a v kazdej zborovni sa nachadza prva pomoc...zvazila by som ci by som to nejak nevydenzifikovala...ale to asi u vacsieho ziaka...bala by som sa nareku prvacika 🙂

althejka
2. jún 2016

😀 no moj ked si rozbije koleno, tak iba paralizovane stoji a place, nepredpokladam, ze tento postup v skole zmeni. sak chlap :o))))) k otazke, myslim ze stacilo keby pani ucitelka ranu dezinfikuje kvoli infekcii a bud necha tak,alebo prelepi ,ale vreckovka a jej prilepenie je dost zbytocne riesenie. tiez by som jej priniesla jeden detol do ruky,ze darcek triede a neriesila to . ani maminka,co otazku polozila urcite nechcela,aby to takto vypalilo, ze vlastne je to tu pochopene,ze jej dieta skoro prislo o nohu a namiesto erudovaneho postupu jej synovi pedagogicka narvala na ranu so sadistickym usmevom vreckovku. 😀

jabadaba
2. jún 2016

nie je nic lahsie ako dietatu zlahka oprasit koleno a prdnut na to jednu naplast. Fakt "veda", aby to mal byt problem a dovod k zdvihaniu obocia! Oskrete koleno tiez nie je ziada polytrauma, ale rana sa zvycajne bezne cisti a prelepuje. Z hygienickeho hladiska ako prevencia infekcie. A je to aj psychologicky moment, decko sa ukludni. Basta, vybavene. Staci malo - vezmem ako vychoska cross body tasku, v nej dettol a krabicku naplasti. Ake easy....ja osobne nepoznam slovicko neda sa, a vy damy? 😝

jabadaba
2. jún 2016

@synda11 dettol nestipe. 🙂 😉