7 mesačný syn spadol na hlavičku

nikuska350
23. jún 2021

Ahojte prosim vas poradte mi co mam robit mam 7mesačného synčeka a spadol mi s postele na dlazku. Najprv strasne plakal a na hlavičke ma hrcu dala som mu nato obklad studený no po 20min cca zaspinkal. Chcela by som vedieť ci je dobre ked zaspal alebo nie a co mam robit. Ci mam ist k lekárovi, len bojim sa toho aj ked pojdem k lekárovi ci mi ho nahodou nezobere socialka na zaklade ze som nezodpovedná a nedala som poriadny pozor nanho.

pepa_nr
23. jún 2021

Z akej výšky spadol a na aký povrch? A kde ma hrcu? Zaspal asi od únavy z plaču ale sleduj ho lebo by nemal spat tak dve hodiny po úraze. Inak kľud, aj mne sa to stalo a v 99 % prípadov je všetko OK, lebo deti majú tú lebku mäkkú, nezrastenu. Pozri mu zrenicky keď vstane a ci nie je ospalý a dezorientovany, či nevracia.

avanka
23. jún 2021

@nikuska350 určite choď k lekárovi..nikto ti dieťa nevezme..stalo sa to snáď v každej rodine..
Budeš mať istotu,že je v poriadku

pepa_nr
23. jún 2021

Sociálky sa absolútne neboj.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
23. jún 2021

Deti padaju, treba ist k lekarovi a nedavat spat. Socialku na teba nikto neposle - teda posle - ked dojdes s hematomom po dvoch dnoch od urazu a uz bude v zlom stave... chodte hned, ako sa to stalo, budes aj kludnejsia.

luccija
23. jún 2021

@nikuska350 pre istotu k lekarke moze mat vnutorny hematom

danulicek
23. jún 2021

chapem, ze sa bojis, nie je to prijemne. dolezite je, kde presne sa udrel. ak mas strach, chod radsej k lekarovi, socialka ti ho urcite nevezme, ver tomu, ze sa to stalo mnohym z nas... dokonca moj brat spadol tak, ze sedeli okolo neho tri baby a davali pozor. ale proste v sekunde sa otocili vsetky naraz a dovidenia.. a ak by aj niekto z okolia obvinoval nahodou, ze si nedala nanho pozor, naozaj sa netrap - stalo sa to urcite vacsine z nas, deti padaju a toto je len zaciatok...

timetotime
23. jún 2021

po pade by dieta nemalo spat, treba ho sledovat a pokial by bol malatny alebo by ho tackalo, treba ist k doktorovi. pady sa stavaju doktor to pochopi socialku na teba volat nebude, nemusis sa bat 🙂

pribinak
23. jún 2021

@nikuska350 fakt si myslíš že za toto sociálka berie deti?

aljosa1
23. jún 2021

ja by som šla, boli sme tak s oboma detmi, a nikto nič neriešil, proste sa to stáva a hlavne pre váš kľud, že je všetko v poriadku....

danulicek
23. jún 2021

@pribinak necudujem sa, pri prvom synovi som sa tiez takto bala, ked sme isli na pohotovost a on mal rozrezany kutik na pere, ked mi spadol o roh postele. bala som sa, ze si budu mysliet, ze sa onho nestaram, ze ktovie co som robila vtedy a ja som bola len na zachode... ja tento stres uplne chapem. na druhej strane - teraz maju chalani 8 r a 5,5 r, tak uz som "podkuta" z padov a urazov :D

fiafia
23. jún 2021

@nikuska350 základ je nedávať po takomto uraze spat aspoň dve hodinky. Treba sledovať či nieje ospaly, Malatny. No pri takto malom dieťati by som radšej išla lekarovi

pribinak
23. jún 2021

@danulicek 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

nevenka
23. jún 2021

Mne takto padla dcerka, odbehla som za starsim volaco a ona urobila 2 otocky a uz bola na zemi. Nasla som ju na chrbatiku, plakala, spadla medzi sedacku a konferencny stolik do tej medzery, ale ziadnu hrcu nemala nikde. Sledovala som ju aj zo 2 dni, konzultovala s kamoskou doktorkou, ale len na dialku. Spadla na laminatovu podlahu, ale nevidela som ako...nesli sme s nou nikde a bola ok, potom este parkrat letela, ale uz ako pomerne velka, na urgent sme leteli s opuchnutou ruckou, stravili sme tam 5 hodin, lebo akurat dakeho nastrocneho museli sit. Potom na roh stolika vedla oka a najhorsie bolo, ked 100 razy poviem, aby nebehala po sedacke, tak na just a netrafila sa a strepala sa krcnou chrbticou na roh stolika, nastastie modrina a odrenina len vedla, nie priamo na stavcoch, ja som myslela, ze v tom momente porodim predcasne a este mi ona ostane na voziku. Horsia ako chlapec 🙄. Kazdopadne, s hrcou by som asi zasla na pohotovost. Ja mam teraz 6 mesacneho a uz si stihol hlavu buchnut o uchytku na suplikoch, na zemi ma hraciu podlozku a vankus mi odtial odhodil a tresk...no bude to zase "sranda"...
Verim tomu stresu.
Na mna sa pozerali ako na debila, ked som povedala, ze starki ju strazili a hadzala vankus na sedacku a ako hodila, tak o drevo, co je na sedacke, si udrela ruku az tak, ze jej opuchla a vrestala pri kazdom pohybe ruky. Doktor kukal, ci sme normalni, ze ako sa to da, ale nepovedal nic, spravili rontgen a mala to len tak hnusne udrete, zaviazane to mala hadam tyzden.
Ale socialku na Teba volat nikto nebude. Za taketo urcite nie. A to v rodine mame taky pripad, ze chodili s detmi na pohotovost ako na klavir. A jeden z nich, este aj dospely, furt tam s volajakymi urazmi beha...🤔

w123
23. jún 2021

tiez sa mi to stalo v polroku padla rovno na hlavu..hrca jak svet ja som letela ihned na pohotovost ale ani nezrengenovali ze ju nebudu zbytocne ozarovat, pozreli jej zrenicky ci nema zvacsene, potom klucikmi postrngala lekarka ci sa otaca za nimi ak sa dietatko zaujima otaca hlavickou nieje malatne bude ok ale pre istotu chod na pohotovost, aby si mala ciste svedomie

ctrl
23. jún 2021

@nikuska350 nikto ti dieťa nezoberie mne dcérka tiež padla do rana hrča tak pre istotu som išla na pohotovosť po rengeni mala prasklinku na lebke , boli sme iba na pozorovaní 3 dni. Všetko Ok .

asia83
23. jún 2021

@nikuska350 Moja polročná spadla na roh stola zo sedačky z cca 1,5 metra. Nešli sme ku doktorovi, načo? Keď dieťa nezvracia, nie je malátne, neriešime.

jane1987
23. jún 2021

@nikuska350 nik nevidi do hlavy.....to znamena, neries socialku, okamzite k lekarovi! Vzdy pri pade na hlavu ci u dietata alebo dospeleho je potencionalne riziko komplikacii- otras mozgu, zakrvacanie a pod. Pokial ste este doma, sledovat vedomie (ci nie je malatna, prilis vela nespinka, zaujima sa o okolie,...), zrenicky, vracanie.

anjelicek26
23. jún 2021

@ctrl ved presne toto niekedy aj lahky pad a pozeras ako puk, co sa deje... syn sa s kamosom sankoval a len sa vykotili a mlady zlomena klucna kost, nechapali sme s kamoskou vobec, len sa jej syn zrazu vecer zacal stazovat, nebolo vidno nic, aj sa este sankovali dlho dalej... pri urazoch hlavy ani nespekulujem, pohotovosti a chirurgov tu v okoli pozname "vdaka" mladsiemu synovi velmi dobre...

1mina
23. jún 2021

urcite vam ho socialka brat nebude deti padaju a je to normalne,,, ja pri takych horsich padoch co ma vystrasili som sla proste na pohotovost, nikdy mi nikto nic nevycital z doktorov co preco ani detska,,, a k tomu spanku no pri takychto urazoch je dobre nedat 2-3 hodky spat ale sledovat ci je ok 🙂

andreatytler
24. jún 2021

@nikuska350 Toto sa stane kazdemu a vela mamiciek nevie posudit vaznost situacie a preto je nutne ist k lekarovi. Ak ti tam povedia ze je vsetko v poriadku, budes vediet ze netreba stresovat ked takto spadne znovu (a to mi ver ze spadne znovu). Proste sa ucis a preto potrebujes tu konzultaciu u doktora.
Nikto z nas tam nebol a nevidel stav tvojho syna, takze ti nemozeme poradit ci je v bezpeci, alebo nie.
Aj ja som mala obavy ze sa dostanem do problemov so socialkou, ked som isla k lekarovi a syn mal nohy same modriny od padov pri neistej chodzi. Ale neboj. Oni vedia ako vizeraju rany tyranych, alebo zanedbanych deti.

ivangeline
24. jún 2021

Ked ma hrcu a obavas sa..chod na kontrolu k doktorovi. :/ Necakala by som... moje tiez padali z postele...ale nic im nebolo. Ani hrca..ani skrabanec..ci zmena spravania..Boli ok.

zuzzuzi909
24. jún 2021

Socialky sa vobec neboj a uz vobec nie toho, ze by ti ho zobrala. Socialka chodi v inych pripadoch a riesi ine situacie. Pad sa prihodi kazdemu dietatu. O tom by som mohla rozpraaaavat. Nie len z vlastnej skusenosti. Treba len sledovat reakcie dietatka, ci nie je nejake spomalene a podobne. Ak by sa ti to naozaj nezdalo, skoc ku dr. Mozno zbytocne, ale minimalne ty budes kludnejsia 🙂

kiki68
24. jún 2021

Nam sa to stalo tiez, bolo nam povedane, ze dva dni sledovat reakcie atd. Bola corona vtedy a len tak sa nikam nebehalo. Maly je ok. Sledovali sme zrenicky, motoriku. Mal tam iba flak vzadu. Keby sa Ti ta hrca nezda a pod ihned chod na pohotovost. Je to ok, stava sa to velmi casto

mjk40
24. jún 2021

Myslím, že sa podobné veci stanú takmer každému. Náš mal 4 mesiace, keď sa vedel pretočiť z boku na bok. Stačil malý moment a už bol z postele dole asi 30 CM nad dlážkou. Tá je z mäkkého PVC. Takže, nemal hrču ani iné príznaky, samozrejme plakal pár minút, no nebol ani ospalí ani žiadne iné zmeny. Tak sme ho nechali tak a všetko bolo v poriadku. Pochopiteľne pokiaľ by spadol z väčšej výšky prípadne tvrdšiu podlahu alebo by neustále plakal tak by bola namieste minimálne konzultácia s pediatrom prípadne rovno návšteva lekára alebo pohotovosti.

basska_b
24. jún 2021

Joj, mne deti toľkokrát padli z postele na hlavu a v živote im nič nebolo. Minútu plakali a to bolo celé

misulka1989
24. jún 2021

@nikuska350 k tej “nezodpovednosti” - rodicia sa delia na dve kategorie - tych, co im spadlo dieta a tych, com im este len spadne 🤷‍♀️🙈 su to deti a my sme iba ludia...ak ma hrcu a zaspinkal, tak radsej chod, Ty si hlavu o stenu nebuchaj, stava sa to