5 ročná dcéra prehltla náušnice

kikina84
21. sep 2015

baby prave som prisla zo skolky..a dozvedela som sa ze dcera pocas casu oddychu v skolke prehltla obe nausnice.Nepytajte sa ma preco to spravila,lebo neviem..len som sa od nej dozvedela ze to omylom..takze asi tak..Chcela by som vediet ci ste sa s tym uz stretli a ci to nakoniec vyslo von prirodzenou cestou,alebo ste mali aj nejake tazkosti s tym..Volala som na pohotovost a povedali mi ze mam tomu nechat volny priebeh..malo by to v stolici vyjst von,ale aj tak mam obavy ci sa jej nemoze nieco stat..Stalo sa nam nieco podobne prvy krat a preto stresujem..Nausnicky boli gulate v obvode presne okolo usneho laloku a trosku hrubsie..Ďakujem za vase skusenosti..

mamjka
21. sep 2015

@kikina84 náušnice nie ale maličký mi prehltol na návšteve 3ks panáčikov z lega jeden s mečom ;) a šli vonku do 4 dní 🙂

worker_falcon
21. sep 2015

máš výnimočné dieťa, keď až v 5. rokoch riešiš, že prehltla cudzí predmet (vlastne bol jej, nie cudzí 😀) Pohoda, náušničky sú maličké. Riešili sa tu už ďaleko väčšie veci, čo deti prehltli. A na pohotovosti snáď vedia, čo ti povedať.

womankc
21. sep 2015

Mala by to bez problémov vykakať normálne , sledujte stolicu pre istotu ...............

verushkokav
21. sep 2015

kolegyňa mala "pírsing" na jazyku - guľku - takú väčšiu , a na porade zrazu - mňam - 😀 😀 😀 😀 aaale vykakala 🙂

janinah
21. sep 2015

a boli zavreté či ako? nebol tam nejaký ostrý koniec?trebaju nechať doma a sledovať stolicu a pátrať,tiež sledovať či nebude mať zvyš. teplotu,bolesti bruška...stravu- chlieb,zemiaky,jedlá ktoré naušničky dobre "zabalia"...u nás bol raz hospitalizovaný chlapček čo zhltok pripináčik,trvalo 7 dní kým vyšiel

aristka
21. sep 2015

Mali by v pohode vyjst von,kontroluj stolicu ..... 😉

libka1
21. sep 2015

Nas mladenec zhltol mincu, dost velku, uz si nepamatam ale tusim 50 centov. Do 48 hodin sa objavila, krasne vycistena a vylestena zaludocnymi stavami. 😀 ako nova z mincovne... ake boli tie nausnicky? nemali nejaky nebezpecny tvar?

kikina84
autor
21. sep 2015

@libka1
@janinah taketo nieco len boli hladke bez kamenov..ale hrubka cca taka aj ten tvar,zapinanie take iste

mihula
21. sep 2015

moj zjedol macovi mašlu,ktoru malokolo krku,ani som nezbadala,az ked sa objavila v nocniku a este aj figurku z človečka a aj ta sa nasla

katy2
21. sep 2015

reakcia priamo od chirurga (svokor) 😉 : nič jej nebude, vykaká ich... sledovať stolicu 😝
@kikina84

janinah
21. sep 2015

@kikina84 to je dobrý tvar "na jedenie" 😉

aristka
21. sep 2015

@kikina84 aj keby boli otvorene .crevo svojou peristaltikou si ich otoci tupou stranou dopredu tj nausnicky postupuju tupou stranou .takze by nic nemalo hrozit .plus po polhodine od zjedenia uz predmet nie je v zaludku tj postupil a neda sa vybrat ani endoskopicky ....tj treba len cakat kedy ich vykaka a kupit nausnicky na uzamknutie .aby ste si usetrili peniazky za neustale nove nausnicky .kedze by sa to asi zopakovalo....inak ak lubi kvasenu kapustu .yreba jej ju dat.zrychli sa peristaltika a rychlejsie ich vykaka ....nerob ziadne stresy .by si neverila kolko stolarov zhltlo klince ..blby zvyk .nachystaju do pusy a potom s tym prehovoria ....

libka1
21. sep 2015

@kikina84 tie sa budu fajn smykat von o par desiatok hodin 😉

zita19
21. sep 2015

Treba podavat vela vlakniny aby sa urychlil jej postup traviacim traktom a aby sa obalila. Ked nevylezie do 48 hodin, treba ist na USG

yukki
21. sep 2015

Mne zhltla 5ročná mincu, dávala som potom dva dni vločky ovsené s jogurtom, jablká, vodu....a preplachovala obsah nočníka v jarku za domom, vyšla nie tmavohnedá tá minca,ako vošla,ale strieborná! Možno vyjdú náušničky zlaté?!

kikina84
autor
21. sep 2015

@janinah ano to je..ale v piatich rokoch ?? 😲 porazi ma z nej 🙂