10 mesačné dieťa prehltlo s kúskom papiera kramličku

1stars111
14. aug 2013

Maminy prosim vas ak mate skusenosti....sekunda ani to nie a to moje sidlo prehltlo s kuskom papiera kramlicku ...uz jej sice netrcali tie ostre hrany lebo uz ola zacvaknuta s papierom ale aj tak sa bojim ci mu to nemoze uskodit ☹ och

dejka77
14. aug 2013

Co je kramlicka?

alabama0011
14. aug 2013

Ja by som tiez rada vedela a rozsirila si tak slovnu zasobu 🙂

kveta
14. aug 2013

Ak myslis spinku, tak hajde do nemocnice.

nivi
14. aug 2013

sla by som pre istotu na pohotovost.

@dejka77 asi mysli spinku zo zosivacky alebo nie?

dejka77
14. aug 2013

@nivi Hej napadlo mi to, ale reku radsej sa opytam 🙂

aristka
14. aug 2013

ak je to spinka s ostrým koncom ,je to tak ,že naše telo teda črevá si ju otočia tak ,aby postupovla črevami tou tupou stranou ,aby neprišlo k poškodeniu ,ale aj tak by som šla k dr.aby povedal postup stravy ,aby sa čo najrýchlejšie vylúčila ,lebo neviem o aké staré dieťatko ide a samozrejme treba sledovať stolicu...

lucka1987
14. aug 2013

@dejka77
@alabama0011
tiez som to donedavna nevedela.. ale na stavbe sme to casto pouzivali.. samozrejme nie take malicke s cimj sa zopinaju zositky.. ale vacsie .....
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=k... 😀
kramlicka je to co drzi casopis ci zosit v celku.. su to tie kovove veci uprostred zositov...

@1stars111 ak si si ista, ze zjedlo aj kramlicku , zavolala by som na pohotovost, co ti poradia..... mozno ti povedia, len ze mas dat dietatu rychlostravitelnu stravu, mozno ti povedia aby si pre istotu prisla...

1stars111
autor
14. aug 2013

@lucka1987 presne ta mensia.....z pokladnicneho bloku ktory bol.tou kramlickou spojeny so zarucnym listom....odtrhol to cosom ste videla a otocim sa pre.caj co bola stotina sekundy a uz.to.zul a hned prehltol.....nechapem ze mu to aj islo tak.lahko dole hrdlom aj ked je to male a akurat ze tie hrany boli ohnute nie vystrete ale tak sa bojim....zajtra zavolam dr. ....kaka 2 x za den tak budem sledovat ci je vonku.....urcite ju zjedol lebo uz tam zrazu ten roh papiera spojeny tou sponou nebol ☹

aliza
14. aug 2013

@1stars111 nic v zlom, ale preco si ho vobec nechala sa s tym hrat? este si aj videla, ze to odtrhol a kludne sa otocis pre caj 😕 . Blok so spinkou nemal mat co v rukach. Taketo veci nie su sranda, treba davat lepsi pozor 😉

alabama0011
14. aug 2013

@lucka1987 dakujem velmo pekne :D

h2
15. aug 2013

@aliza Ahoj, nechcem rýpať, ale len tak dobudúcna: píše sem zúfalá a vydesená mamička, ktorá hľadá radu a pomoc a Ty jej odpíšeš "Prečo si ho s tým nechala sa hrať??? Nabudúce dávaj väčší pozor!!!" No, to ozaj v takej chvíli povzbudí. 🙄 Čítam, že sama máš dve deti, to sa im nikdy v živote nič nestalo? V tom prípade klobúk dole, si skvelá matka. (Alebo skôr, mala si doteraz véééľké šťastie.) 🙂

klincek
15. aug 2013

@1stars111 pre istotu zavolaj lekarke, mozno ti povie, ze mu mas dat viac tekutin alebo nejaku potravinu, ktora obsahuje viac vlakniny, aby to rychlejsie vyslo von🙂
ale inak sa podla mna bat nemusis, ak je kramla uz scvaknuta. v crevach je dost inej hmoty, do ktorej sa moze zamiesat, takze urcite nic neposkodi.
asi budes nejaku chvilu sledovat hovienka 😅, ale myslim, ze to dlho nepotrva a bude po starostiach.
vycitky mamiciek, ktorym sa este nic podobne nestalo, si nevsimaj. aj my sme mali ako deti kadejake nehody a urazy, ale to este neznamena, ze nase mamy na nas nedavali pozor 😉

eeffka
15. aug 2013

@h2 take matky ako ona maju dieta zrejme v zorbingguli cely den 😀 , pre istotou
@1stars111 nemyslim ze by sa mu nieco stalo, deti zjedia aj horsie veci

andiekens
15. aug 2013

Ak z nej netrcali ostre hrany a bola zacvaknuta, nic sa nedeje 🙂 to ti hovorim ako lekarka..

1stars111
autor
15. aug 2013

@klincek moc dakujem za podporu 🙂 som uz kludnejsia.....dakujem !

1stars111
autor
15. aug 2013

@eeffka aj som chcela napisat ze ziadam o radu a pomoc o com som si myslela ze tato stranka aj je.....nie o poucani a odsudzovani......len som sa otocila nie.ze by som odbehla...proste nestastna nahoda ☹ dakujem za podporu 😀

1stars111
autor
15. aug 2013

@andiekens tak uz nemam obavy ; velmi velmi dakujem za podrzanie a poradenie 🙂

22beba
15. aug 2013

moj pojedol kadečo a nič sa mu nestalo 🙂 neboj vykaka ju 🙂 a vykašli sa na kecy ... taketo veci sa jednoducho stavaju .. može ti niečo spanuť na zem a jednoducho neustriehneš 🙂

marianka3
15. aug 2013

Ak bola zacvaknutá, tak sa nič nedeje, vykaká to, neboj, takéto veci sa stávajú, len to treba odsledovať, to ti hovorím ako zdravotná sestra, držím palce 😉

zumasi
15. aug 2013

@1stars111 myslím že by sa nič nemalo stať, nám malý asi v rovnakom veku prehltol náušnicu napichovačku, leteli sme na urgent, spravili rontgen, bola tam, a poslali nás domov že by ju mal vykakať. A na druhý deň ju vykakal bez problémov 🙂

aliza
15. aug 2013

@h2 s tymi vykricnikmi si to prehnala, nemyslis? ja som nikde vykricniky nedavala 😕, dala som tam smajlika .....a nie je to o stasti, ani o 'matke roka' 😕....pochopim, ked dieta nieco necakane uchmatne, neda sa uplne vsetko ustrazit, ale ak sa dieta s niecim nebezpecnym hra, matka to vidi a necha ho tak, nech sa hra..... to sa da nazvat nezodpovednostou. Maly je este maly, mozno ani nechodi, takze taketo veci nie je problem ustrazit...

aliza
15. aug 2013

@1stars111 prepac, ak som sa ta dotkla, ale ten listok s 'kramlickou' mu niekto do tych ruk dal, ci? vedela si o tom, ze to ma, aj ze to odtrhol a nezakrocila si....nic viac som nechcela napisat, len ze je taketo spravanie riskantne a treba rozmyslat o krok dopredu, ako dieta, treba predpokladat, co v rukach dietata moze byt nebezpecne a potom nemusis zufala pisat na MK 😉.

silvapokorna
8. sep 2013

@aliza ja sa pridám tiež s názorom, že je zbytočné rýpať. Máš dobrú pripomienku a verím, že 1stars111 si presne toto hovorí od tej chvíle, ale v danej chvíli proste mozog pracoval inak. Mohla byť unavená, niečo v hlave riešila. To je hneď. Nie sme roboti ani počítače. Teraz už určite bude dávať vačší pozor. Ja by som skor dievčatá poradila, v takej chvíli nevypisovať do diskuzíí, nečakať na rozne odpovede, lebo čo mamička, to iný názor. Ale zavolať doktorke alebo na detskú pohotovosť a spýtať sa priamo fundovaných. Myslím, že lepšie, než sa hodiny a hodiny stresovať. A potom tu o tom už písať len ako o veselej historke so šťastným koncom. 😉

silvapokorna
8. sep 2013

Ja som takto nedomyslela, keď sa moja malá snažila upliesť pedigový košík, čo som mala rozpletený. Ja som si spokojne ďalej upratovala a malá sa medzi tým tými prutmi poškriabala. Nejak som nedomyslela, že má omnoho jemnejšiu kožu ako ja. Nebolo to nič hrozné, viac ju vydesili tie škrabance. Tak sme nabehli do lekárne, nakúpili leukoplasty, akurát mali v akcii od Cosmosu obrázkové, tak asi 4 dni chodila ako tapeta, asi 12 ich mala na sebe. Normálne to nechcelo dole. 😀
Máte skúsnosť aj inými obrázkovými, čo dobre držia? Malá by od tej doby ošetrovala aj nábytok. 😀