Zobcová flauta pre 7-ročné dievča

nitra2002
10. máj 2023

Ahojte.Dcérke by som na meniny chcela kúpiť zobcovu flautu,nakoľko sa o hru na ňu začala zaujímať. Potrebovala by som poradiť,akú jej mám kúpiť. Pozerala som a je ich veľa druhov- sopranove, Altove, tenorove... A tiež plastové,drevené.... Na začiatok by som na skúšku,či ju to vôbec bude baviť potrebovala lacnejšiu alternatívu,ale nie nejakú hračku, čo sa nedá naladiť a hra falošné tóny. Máte prosím niekto nejaké skúsenosti? Ďakujem Ľubica

medyna
10. máj 2023

ja som začínala na sopránovej zobcovej flaute, z plastu, ale takého kvalitnejšieho , daj si do googlu, vyhodí ti množstvo na výber

nitra2002
autor
10. máj 2023

@medyna Ďakujem,aspoň viem že sopranovu flatu pre začiatočníka. Ľahšie sa mi bude hľadať.

lilke
10. máj 2023

@nitra2002 určite sopranovu, altova má väčšie rozostupy medzi dierkami.
Plast je rozumnejsi pre začiatočníka, lebo si ešte nevie ovládať sliny, drevenú by zničil veľmi rýchlo

nitra2002
autor
10. máj 2023

@lilke Vďaka, už mám aspoň predstavu akú hľadať. Ja by som kupovala drevenú.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rusalinka
10. máj 2023

Toto je na začiatok úúúplne postačujúce: https://www.muziker.sk/yamaha-yrs-23

mamkabeika
10. máj 2023

@nitra2002 Koľko má dcérka rokov? Manžel učí hru na flaute a poradil by aj s konkrétnym typom, s ktorým má skúsenosti.

mamkabeika
10. máj 2023

@rusalinka túto Yamahu určite nie. Kedysi boli fajn, ale dnes už neznejú dobre. Niektoré majú strašne pisklavy zvuk.

rusalinka
10. máj 2023

@mamkabeika tak sopránka je piskľavá a ešte plastová. Drevo má lepší zvuk.... ale autorka píše, že malá sa len zaujíma, možno ju to vôbec nebude baviť a investovať do drahšieho nástroja zatiaľ nemá veľmi význam.

simca06022011
10. máj 2023

@nitra2002 ide do ZUS? bolo by skor lepsie sa poradit tam, inak mame klasicku plastovu - sopranova zobcova flauta. Na zaciatok jej staci ta, ked zacne hrat a bude ju to bavit, kupite novu... aj pozlatenu :D kolkokrat si deti rozmyslia este pocas roka ze uz viac nebudu hrat... a flautickari, z tejto malej flatuy prejdu potom rychlo na altovu, priecnu... atd.

jana_eyre_2
10. máj 2023

Moja dcéra už chodí 2r do ZUŠ na flautu a túto nám odobrila jej učiteľka.. celkom sa jej darí a už sa vidí na konzervatóriu s priecnou flautou 😃

mamkabeika
10. máj 2023

@rusalinka Nie, oveľa lepší zvuk má značka Aulos, a tá je plastová.

rusalinka
10. máj 2023

@mamkabeika ok, beriem 🙂 však mne je jedno, čo si autorka kúpi 🙂

mamkabeika
10. máj 2023

@rusalinka Viem, o čom hovorím, syn mi roky pílil uši so sopránovou Yamahou. Keď sme objavili Aulosku, nedalo sa to porovnať.

mamkabeika
10. máj 2023

@nitra2002 Manžel svojim žiakom odporúča tieto:
Aulos Symphony alebo HAKA; ak Yamaha, tak niečo z najvyššej rady 3xx;
Pre začiatočníkov je dobrá aj táto, vrch má plast, spodný diel drevo: https://www.clarina.sk/sk/moeck-sopranova-fletn...

Ak je dosť veľká, môže kľudne začať na altovej

euka210
10. máj 2023

@nitra2002 nas 9r zacal v sept.a ucitel mu kupil sopranovu...na nej sa zacina...a urcite drevo. Nas ma Yamahu.

sofia1979
10. máj 2023

@nitra2002 plastová sopranova flauta yamaha alebo ailois obe sú fajn stačí na začiatok

sofia1979
10. máj 2023

@nitra2002 drevo určite nie kým sa učí potom neskor keď už je skúsenejší tak môže sú drevené flauty trosku drahšie ale lepšie no najprv nech sa učí na obyčajných plastových. Drevo sa rozmocuje pri hraní slinami a teda deti keď sa učia je nebars

akvi
10. máj 2023

Zvuk ma určite lepší drevená. Ale pre malé dieťa je praktickejšia plastová. Nekupuj lacné smejdy, znejú falošne. Som nechápala, že také niečo sa vôbec môže predávať. Na VŠ sme mali intonaciu a baby si pokupovali najlacnejšie flauty, aby vedeli aspoň ako tak sa skontrolovať, ale bol to fakt shit niektoré.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nitra2002
autor
11. máj 2023

Ďakujem všetkým za dobré a užitočné rady. Určite pozriem ten obchod MUZIKER. Pozerala som že v Bratislave majú aj kamennú predajňu. Urobíme si výlet a pozrieme si ich naživo. Ale aspoň viem že sopranovu a od Vás odporučené 2 značky Yamaha a Aulos.

jazula
13. nov 2023

Určite sopránovu, altovú nechytí, sú veľké rozostupy medzi dierkami, tenorovú už vôbec. Ja som mala ako prvú flautu lacnú plastovú aj drevenú a zvuk bol neporovnateľný, odporúčam drevo. Neskôr som mala celú sadu Aulos, tie zneli veľmi fajn.