Vážna hudba pre dieťa

meindzi2
27. dec 2014

Ahojte...zaujimalo by ma, ci pustate/hrate svojim detom - tak do troch rokov veku - vaznu hudbu? Dcera mala pred par dnami rok a vsimli sme si, ze asi podedila hudobny talent po otcovi, ked nahodou zacuje nejaku skladbu hranu klavírom, tak vzdy spozornie, zacne tancovat, casto si tak trochu "pobrukuje" a ked hudba dohra, tak sa dozaduje opakovania. Najnovsie sa jej zapacila Beethowenova skladba Pre Elisku 🙂

slavaf
27. dec 2014

Ahoj🙂 Áno, naša dcérka presne to isté - veľmi sa jej páči Brieždenie od Griega, Mozartova Malá nočná hudba alebo Straussov Radeckého Pochod. Nijako sme to nesilili, jednoducho sme si my púšťali rôzne tipy hudby a niečo ju chytilo, niečo nie. Babky s ňou absolvovali aj časť koncertu vážnej hudby a mala z toho silný zážitok. Ale nič nesilíme, nechávame všetkému voľný priebeh, ale hudba všetkých možných žánrov je u nás každý deň, takže sa to na ňu lepí...🙂

meindzi2
autor
27. dec 2014

@slavaf ja som zial hudobny antitalent, ale jej otec hra na 5 nastrojov a taha ho to prevazne k vaznej hudbe, ale kedze spolu nezijeme, tak s pianom nie je v pravidelnom kontakte...naposledy asi 20 minut sedela kusok od piana a pocuvala, ako tatino hra...hrala sa, tancovala si pri tom, potom sa pytala na ruky a "tapkala" po klaviature..tiez som skusala rozne typy hudby, vôbec sa jej nepacia take tie detske pesnicky typu spievankovo, ale ked pocuje niekde klavir, gitaru alebo napr. pomale pesnicky od Elvisa, tak sa cela rozziari 🙂

slavaf
27. dec 2014

Naša má tiež rada Elvisa, ale aj tie detské, ona zase veľmi rada tancuje a je vidieť, že zrejme podedila talent od našej rodiny, sestra tancovala, ja som skôr tanečné drevo, ale hudbu mám rada... Uvidíme, ako sa to ďalej bude vyvíjať, ak ju to bude baviť, dáme ju na nejaký krúžok, nech sa to rozvíja ďalej🙂

slavaf
27. dec 2014

Inak u našej sa to začalo prejavovať tiež tak okolo roka...🙂

katrinka8
27. dec 2014

Náš synček "tancuje" od 9 mesiacov, začal sa pohupávať do rytmu, natriasať, vrtieť ritkou 😀 Najviac sa mu páčia ľudové pesničky Márie Podhradskej a Richarda Čanakyho - ale len rýchle a rezké. Ale všeobecne tancuje rád, príde si sám vypýtať, že chce zapnúť hudbu (má 13 mesiacov). Tiež sa nevrtí na všetky pesničky. Vážna hudba ho neoslovila, ale ak niektoré detičky áno, je to super 🙂 Dcérke sme púšťali na zaspávanie a ukľudnenie aj vážnu hudbu, zaberalo to na ňu. Teraz má 4,5 roka, ale vážna hudba ju nejak moc nezaujíma.

meindzi2
autor
28. dec 2014

@katrinka8 Dcera "tancuje" na hudbu tiez od konca ôsmeho mesiaca, skusila som jej pustat vsetko mozne, od keltskej hudby, cez spanielske flamenco, dychovku, ludove pesnicky... Casto ma prekvapila, pretoze ked som cakala, ze na tuto pesnicku podla predchadzajucich reakcii reagovat bude, tak si ani nevsimla, ze hra, a ked napr. pocula pohrebnu pesnicku z miestneho rozhlasu, tak sa skoro vytancovala z kociara 🙂 ale ten posledny mesiac si vsimam, ze sa jej viac a viac paci vazna hudba 🙂

giulliette24
28. mar 2023

ja som púšťala deťom klasiku už v brušku 🙂 neraz som počula o pozitívnom vplyve klasickej hudby na intelekt