V akom veku ste začali učiť deti lyžovať - snowboardovať ?

p_gregusova
13. dec 2022

Zdravím,

zaujímalo by ma od akého veku ste začali učiť deti lyžovať alebo snowboardovať? Moje staršie dievčatá sme začali učiť keď mali 4 roky, mladšie majú 1,5 roka (chodia od 10m) a chceli by sme začať pomaly už túto zimu. Máte niekto skúsenosti s lyžami ( aj tými plastovými) pre maličké deti? 😊Ďakujem.

dskjhfdlkdjhl
13. dec 2022

Lyzovat v 3 rokoch, snowboard v 6 rokoch. Ja som mala este zo svojich detskych cias take smiesne, drevene lyze, tak v tych starsia dcera behala po dvore od 2 rokov, ale lyzovanim by som to nenazvala.

felycity
13. dec 2022

Cca 3,5 -4 r (?tak sa idporuca aj kvoli klbikom) + dieta by malo aj mentalne chapat, co sa uci.

kacena4
13. dec 2022

po 3r. sme zacali, 1,5r. dieta je este male musi zvladnut predtym beh, skakanie na jednej nohe, chodzu dozadu, bicyklovanie... az potom je dieta psychomotoricky zrele na lyze. inak to je len o spusteni sa z kopca bez brzdenia a podobnych dolezitych veci

deti95060810
13. dec 2022

lyže v predškolskom veku..
snowboard na škole

canis_lupus
13. dec 2022

Prvýkrát stál syn na lyžiach ešte pred 2. rokom... bývame v Tatrách 😀 Na tých plastových. To sa na nich viac-menej len tak šuchtal, spustil po menšom kopčeku. Na 3. narodeniny dostal normálne lyže a už normálne vie ísť dole kopcom, urobiť pizzu. Snowboard neplánujeme, lebo ja aj muž len lyžujeme, ale videla som aj tom už aj také 3r deti.