To isté ihrisko dookola

5. júl 2023

Aj vám to ide na nervy ze stále chodíte s deťmi na jedno a to isté ihrisko? S dcérkou ktorá má 2 roky chodíme na dve ihriska, ktoré máme na peso najbližšie. Jedno hneď pri paneláku, kde sme každý boží deň aj dvakrát, a druhe je 15minit peši, kam zajdeme keď sa mi chce, ale nieje to veľmi casto lebo ona aj tak v kočíku absolútne nevydrží, a ísť s nou na peso to je hotový cirkus. Ako to dávate ženy? Ze behate za dietatom každý deň, postavate a dívate sa, my tu nemáme ani jednu lavičku pri ihrisku, tak len stojím alebo bežím za ňou, a toto každý deň hodinu doobedu, dve hodiny poobede, uz cítim aj z toho dietata ze je zunovane z toho istého prostredia. Auto nemám, muž si ho brava na týždňovky do prace. Čiže som priklincovana ku dvom ihriskam....

zuzulka558
5. júl 2023

Využívam bicykel aby som nezosalela a niekam ideme aj zo staršou teraz alebo po skole keď sa naučila alebo bez nej, ihriska mame 3 pri nás ale to by ma šľak trafil len tam byť,

zuz987123
5. júl 2023

My chodíme na niekoľko ihrísk čo mame blízko. Striedame aj park a podobne. Keď chceme ísť ďalej, tak kolobežka, autobus, alebo autom. Porazilo by ma, keby mám chodiť denne na to isté ihrisko len.

simca06022011
5. júl 2023

Neviem kde byvas, a ci tam nic ine na praci ako ihriska dve nie su.. ale prejst sa mzete kdekolvek inde, okrem auta existuje aj bus (aspon si na to dcera zvykne) alebo taxik, da sa ist kupat, do lesa... . A mozes si zobrat deku a sadnut atd.
Dietu vyber nove hracky na ihrisko, hru, a vynovy sa hned aj to "stare" ihrisko... tak to rychlo prejde, ze za chvilu budes len spominat, aky klud bol ist 2x denne na ihrisko :DD

basska_b
5. júl 2023

Ja tomu hovorim ihriskove vyhorenie. Ked som bola na materskej 2. rok, kamoska, co bola 6. rok, hovorila: "Neznasam ihriska..." A ja som teraz 6. rok na MD a uplne chapem, o com hovori 🤣 my musime ist jednoznacne kazdy den inde, inak to nedavam. A nechodime len po ihriskach, ale aj do prirody, mesta, muzea, na navstevy ku kamoskam, na bicykle...

thoughtfulweirdo
5. júl 2023

@basska_b Haha, aj ja som šiesty a stále som ihrisková mamka, akurát že starší kus už sa tam nudí bez kamošov a mladší ihriská nemá rád 😭🤣

thoughtfulweirdo
5. júl 2023

Autorka, čo tak nejaké vozidlo pre dieťa, prípadne do sedačky na tvoj bicykel? Ak bývate niekde na dedine, kde nič iné nie je, úplne ti rozumiem, ja by som bola z toho na prášky tiež.

beata_k
5. júl 2023

Ani nahodou nechodim na to iste. Dokonca to, co mam najblizsie chodim max raz za mesiac. Nemam to tam rada. Ved posad dieta na odrazadlo/kolobezku a ide sa. Nerozumiem kde je problem?

abbey1
5. júl 2023

Posadila som dieťa na bicykel a behalo sme, kde sa dieťaťu chcelo a páčilo.

lucka_ke
5. júl 2023

malej kúp odrážadlo a nech cvičí nôžky, MHD nemáte? alebo autobus a občas sa niekam ďalej odviezť?

dadis
5. júl 2023

V 2rokoch 15minutovu prechadzku zvladne aj bez kocika. Ja mam 2r rozdiel a starsi syn chodil popri kociku alebo som mu brala odrazadlo, (taku tu lahucku plastovu motorku), ked sa mu nechcelo, zavesila som motorku na rucku kocika a behal. A ked sa mu nechcelo ani ani, tak sme sadli na lavicku 😀

zuzanaete
5. júl 2023

@basska_b Ja som v urcity moment prestala zvladat drze deti na ihriskach, co brali hracky z ruk, nicili postavene veci z piesku …. Nastastie to prislo na konci rd a isla som uz do prace. 😀

simca06022011
5. júl 2023

ja som malu inak tiez na odrazadle nikde nepustala :DD to bola otcova parketa, ja ked som ju videla na tom lietat tak som mala dost :D vsetky mozne scenare hned pred ocami... cize tomu sa vobec necudujem. Za mna nohy, sportiak (aspon nakup cestou nejaky som doniesla, minimalne psychohygiena DMko :D ) .... :D

basska_b
5. júl 2023

@zuzanaete No ved toto. Kym som mala jedno batola, co sa tam motkalo, to bolo fajne 😄 tessraz uz strazim dve a tretie mam v kociku, oci aj na chrbte... Na ihrisku furt aby bol clovek v strehu, aby nebol konflikt, problem... bud sa deti nepochopia, alebo je tam niekto agresivny :(

zuzikak
5. júl 2023

A treba na ihrisko ? Nemate niekde blizko luku, maly lesik, trebarz aj skolske ihrisko, ci sportove ? Ak mate sportove, vezmi loptu a chod tam, na skolskych dvoroch je teraz prazdno - ak by ti bolo smutno dohodni sa s inou mamickou. Prip. my sme chodili aj busom s kocikom 2-3 zastavky co bolo do 10 min. do lesoparku. Ked vezmes dost jedla a pitia nic by vam nemalo chybat. 2r.dieta nemusi byt len na ihrisku ale mozno najdi kus dalej od vasho domu volne miesto kde mozete zacat cmarat kriedou na chodnik a pod. - po pravde naozaj je to na nervy stale na to iste chodit, ked si vezmes, ze mas byt doma este rok.....

andrejka1974
5. júl 2023

Neboj časom sa naučí bicyklovať a potom to bude zábava ,u nás tiež fungovali dve ihriská,ale deti ich milovali alebo sme boli len pri dome ale čo mám najmladšiu je autistka tak mávame Len prechádzku po sídlisku aj to len jedným a tím istým smerom a nie vždy sa jej chce

slavomira236
20. júl 2023

My malo na ihriska raz za cas.
Skor park mesto fontany lesik