Tablet pre 5 ročné dieťa

mazula
19. mar 2014

Milé mamičky,chcem pre syna k narodkám tablet,nemám vôbec predstavu na čo prihliadať.Chceme aj na hranie ale hlavne na učenie.Máte typy aj na nejaké náučné hry,alebo čo sa dá do tabletu potom stiahnuť, nejaké aplikácie?Značka, výdrž baterie, príslušenstvo atď.
Týmto chcem osloviť len mamičky, ktorých deti tablet majú,nepýtam sa či kúpiť alebo nie 😀 Ďakujeeeeem

bubatinko
19. mar 2014

toto som riesila pred Vianocami... my sme sa rozhodli ze staci 7palcový tablet lebo väcsi uz bol pre tak male dieta dost nepohodlný podla nás.... nemusi byt najdrahsí ani neviem ako znackový... dnes ich je v tej strednej triede kopec na výber....

malý sa z neho velmi tesil asi 3týzdne daval neskutocny pozor nan ... potom uz menej az raz mu z ruky vypadol a rozbil sa displej... jeho oprava nebola mozna lebo sa to ani neoplatilo.. aj s tým treba pocitat...

uglybetty1234
19. mar 2014

Ahoj,
my tiez riesime nejaky tablet a to pre trojrocneho 🙂 nech sa páči ukameňujte ma !! :D ideme na dovču a hľadáme nejaký spôsob ako ho zabaviť po ceste v aute. Čo máme super recenzie je na tento: Je to teda skôr prehrávač, ale sú tam aj hry atď: http://www.alza.sk/gogen-maxipes-fik-maxi-dvd-9.... Známi ho majú pre decká a je super, ale teda používajú ho na cestovanie. Kedže chceme malému niečo kúpiť tiež na cesty tak ma zaujal tento od tejto spoločnosti:
http://tablety.heureka.sk/gogen-maxpad/specifik...
a najviac sa mi pozdáva tento: http://tablety.heureka.sk/gogen-ta-8200/ kedže ho môžeme využívať aj my a recenzie ma super

blahowoman
19. mar 2014

Mamicka,5r tablet? Na hry a ucenie??? A to sa neda inak,len aby cumel na display??? Je velmi skoro na tablet! Ja mam 9r dceru ktora o nom basnila po vianociach a proste nie!!! Nie je tej elektroniky uz moc? Ale je to vase dieta,urobte si ako vy chcetea

katy1979
19. mar 2014

My mame prestigio za 100eur a uplne im to staci. Na vyuku ma vela aplikacii apple ale 300eur nie som ochotna za tablet zaplatit.

mazula
autor
19. mar 2014

baby zatial dakujem za info a prosím mamičky, ktoré pre mňa nemajú info ohladne tabletu o ktoré žiadam, aby sa do debaty nezapájali.ĎAKUJEM 😀

adusik77
19. mar 2014

Myslim, ze staci uplne z tych najlacnejsich, kedze 5 rocny syn urcite nebude nervacit na FB, ze mu ide pomaly. A ak ho chcete len na vzdelavacie hry, tak 50 € za tablet je primerana suma. Tablet za 50 € stahuje hry z google play rovnakym sposobom ako aj tablet za 300€. Ono ide hlavne o to, co chcete pre syna. Tablet, ktory by bol drahsi, no slapal by jedna radost, maly by sa nerozculoval ze sa mu z nicoho nic zasekol alebo lacnejsi tablet, ktory sa sem-tam zasekne a treba ho aj sem-tam restartovat. Zalezi, ci natrafite na dobry vyrobny kus. A takisto treba zvazit to, ci budete viac nervozni z tabletu za 50€, ktory nie vzdy slape na 250 % alebo ak by drahy tablet synovi nahodou spadol, rozbil sa display a oprava by stala tolko ako novy tablet.
Lacnych tabletov-7 palcovych je velmi vela ,mne osobne sa 10 palcovy zda uz moc velky, 7p. je praktickejsi. No ak mozem naozaj poradit do znacky GoClever alebo Prestigio by som nesla. Evolveo je celkom fajn. Ale to je uz asi len otazka vkusu 🙂 Niekto chvali, niekto nadava. Zalezi aj od toho, aky vyrobny kus trafite.
Aplikacii pre deti v podobe malovaniek,skladaciek,citania, ucenia sa od farieb,zvierat, cisel, abecedy, casu, pesniciek az po cudzie jazyky je na stiahnutie naozaj dost 🙂
Zelam vela stastia pri vybere toho spravneho tabletu 🙂

adusik77
19. mar 2014

...a este by som chcela podotknut, ze starsie deti mozno od tabletov ochranite, ale je dost mozne, ze Vase trojrocne deti budu o tri roky listovat slabikarom v tablete. Elektronika je,zial, co sa tyka ludskych vztahov a komunikacie sucastou nasho zivota, no do buducnosti nevyhnutna. Cim skor to dieta ovlada, tym lepsie. A na to ci skolakar bude pouzivat tablet na hranie alebo na nieco ine, a ci ho bude pouzivat denne 1-2 hodinky, alebo cely den, na to ste tu uz vy-rodicia 🙂 Tablet dieta nepokazi, len treba dat pozor, aby nenahradil vsetko ostatne, hlavne kamaratov.

barbara088
19. mar 2014

my sme kupovali znacka. iGET
stal 59eur.zo 89.bol v akcii.jednoduchy.my ho mame hlavne ked niekam cestujeme pustame tam detom rozpravky

digysa
20. mar 2014

@mazula Detske tablety su do luftu vyhodene peniaze. Najlepsie by si urobila, keby si do RODINY kupila iPad mini, alebo Samsung Galaxy Tablet. Mozes ho vyuzit Ty, tvoj manzel a popripade aj starsie dieta......ak mas.
Tym sa vyhnes aj blbej otazke, ktoru si polozila- aky tablet pre 5 rocne dieta? No ziadny.... Ale tablet pre rodinu, kde ho moze "obcas" vyuzit aj male dieta som Ti poradila hore.

sante81
20. mar 2014

mam skoro 5 ročného syna a teda neviem si ho predstavit s tabletom v rukách, ja som práveze opačného názoru, ze decko v jeho veku ma na takéto veci ako mobil, pc, tablety , televízor ešte čas, my momentálne fungujeme na bicykloch, detskych ihriskách, a ked sme doma, tak knizky, hračky, vláciky.

darty13
20. mar 2014

@mazula moj starsi syn ma 6 rokov a na vianoce dostal pod stromcek tablet....ma limitovane kolko sa moze na nom cez den hrat a pouzivame ho aj na rozpravky a rozne zaujimave videa na youtube. Kupovat detsky je podla mna blbost, kup radsej normalny, kup k tomu aj puzdro na tablet. A hlavne treba stanovit pravidla. Samko moze byt s tabletom len v obyvacke na gaucii, nesmie s nim nikam po byte chodit, aby ho nahodou nerozbil. Inak mame 10 palcovy ipad, velka spokojnost, do mensieho by som nesla, lebo na videa je to dost mala obrazovka

billam
20. mar 2014

@mazula jednoznačne odporúčam od Apple

luvika
20. mar 2014

my sme malej kupili Apple iPad, sice drahy, ale kvalitny...ked sme kupovali synovcovi uz ani neviem aku znacku, ale tiez taky jeden z naj, neda sa o ani porovnat. Radsej dat viac penazi a nech to ma zmysel, ako setrit a len nervy pri tablete chytat...moj nazor po vlastnej skusenosti.