Syn chce ísť na Majstrovstvá Slovenska, ale nechce sa mu trénovať

kamajka
2. dec 2013

Ahojte maminky. Mám taký výchovný problém so synom. Pred časom začal športovať,pomaly to bude už rok,trénuje taekwondo. Celkom mu to ide, aj napriek jeho motorickej neobratnosti, dopracoval sa aj na vyšší technický stupeň. Teraz je druhák, mal výpadok 1 mesiac z tréningov, teraz trénuje ďalej, no už doma tak necvičieva,ako predtým, a ja ho nútiť nechcem. Dnes na tréningu nám oznámili, že budú Majstrovstvá Slovenska, a syn by veľmi chcel ísť, no keď som mu v posledných týždňoch hovorila, aby viac cvičil a trénoval, iba sa váľal o zem, že sa mu nechce. Ani na tréningy sa už tak neženie,ako predtým. Som na rozcestí, teraz sa doma pučí a trýzni (naťahovanie, kopy, šnúry a pod.-podľa mňa chce so mnou krútiť, a keď bude po súťaži,tak sa na trénovanie zase vykašle). Jednak nechcem, aby stratil motiváciu, na druhej strane mu však nechcem robiť po vôli keď nevidím snahu. A tretia vec je, že je to aj dosť finančne náročné, asoc.poplatky,tréningové poplatky, štartovné, bojová výstroj, tréningová výstroj.... Nechcem vrážať peniaze do niečoho, na čo sa malý po mesiaci, alebo polroku vykašle....
Vôbec neviem,ako mám reagovať na toto, keď ho dám na súťaž, bude si myslieť že všetko bez námahy u mňa dosiahne, a keď nie, stratí motiváciu.....Vďaka za rady.

janinah
2. dec 2013

ty sa vždy ženieš do roboty so 100%nou snahou?..mám druháka karatistu,vôbec to nepreháňa,doma skoro ani necvičí ani ho nenutim,on má síce okrem toho aj hokej a husle,ale všetko tak s mierou,najprv nech veci spozná a potom,ak sa pre niečo rozhodne vážne,tak potom nech maká,však ešte treba čas a energiu aj na iučenie....na tvojom mieste ho na MS určite pošlem,a ani ho nenutim trenovať,na to je trener,nech ho motivuje a posudzuje jeho vykonnosť..na ms získa skúsenosti,obkuká to tam a bud sa mu zapáči ešte viac alebo sa na to vykašle..neide o život,tiež do synových koničkov vkladame peniaze aj náš čas,ale neberiem to ako stratu,ale ani ho nepchám za špičkového športovca,čas ukáže....

salomuska
2. dec 2013

ja by som ho tiež poslala na MS, ono je to niekedy najlepšou motiváciou do ďalšieho tréningu - vidieť lepších od seba, stupne víťazov, súťažnú atmosféru, medaily... 😉

eeffka
2. dec 2013

@kamajka mam doma 8,5r karatistku, doma necvici, teda aspon som ju nevidela, treningy ma 2x do tyzdna teraz uz po 1,5hodine, trener ich dusi, domov taha paty... necakaj ze mlady bude doma robit este extra ... deti su lenive
Na sutaz by ho mal motivovat trener a ze vystroj je draha... my sme kupili od ruky, presne pre to ze ak by ju to nebavilo, ale za ten 1,5roka co chodi sme usudili ze tam bude chodit kym ju trener nevyhodi 😀 , je to PC dieta co mu pohyb nezaskodi aj keby na sutaze nechodila, ale boal som ju obzriet na tajnasa a ona to preziva 😀 , len doma hraje formu ze je to trapne a nudaaaaaaaa a sa jej nechceeeeeee. byvame od telocvicne 50m

teraz 15teho ide na 1.sutaz, bola som pozriet minuly tyzden inu, nuz.... stislo mi ritku 🙂, tam sa s detmi neparaju, tak snad aspon niekoho vytrepe, nech nie je uplne demotivovana

kamajka
autor
2. dec 2013

@janinah
@salomuska
@eeffka

lepších od seba vidí aj na tréningoch 😀
ale páčia sa mi Vaše odpovede, ste motivovali aj mňa🙂. Ďakujem.