Sú lepšie rukávniky alebo koleso pre 3 ročné dieťa?

jespera
17. sep 2012

Maminy, mam skoro 3 r. dieta, 15kg - doteraz sme na bazen chodili s takou sedackou - v ktorej som mala istotu ze mi nevypadne, avsak je iba do 15 kg..bojim sa aby sa to nepretrhlo. Otazka je za co to vymenit - za plavacie koleso, ci rukavniky - je to bezpecne pre take male dieta? nezosmykne sa z toho....ake mate skusenosti?

tinkag
17. sep 2012

určite rukaviky, aspon moje nosili iba to. Kolesa som sa bála, takto som si mohla poplávať aj ja. Moja ešte nie 3.r. nemá nič, nikdy nechcela, chodili sme na dojčenské plávanie od 2roka - 3,5 mesiaca - jej to vyhovuje, zavadzalo jej to. Ale každé dieťa je iné.

cat
17. sep 2012

podla mňa určite rukávniky, z kolesa sa lahko može vyšmyknúť. Moja malá je od 2,5 roka s rukávnikmi vo vode úplný suverén 😎 a ja sa nebojím, hoci oči z nej nikdy nespustím..

nikolka2
17. sep 2012

nasa mala iba rukavniky nosi ,,,nechcela koleso vobec ... a maly nechce ani koleso ani rukavniky ,,,iba ho mam na rukach a ked ma dobru naladu dam ho do kolesa takeho ako autícko to vyzera a vozím ho v tom 😀

sviezost
17. sep 2012

Mi pouzivame len rukavniky. Cez koleso sa moze vysmiknut 🙂

sympa1
17. sep 2012

nasa dlho mala koleso ale na dovolenke sa nam 2 x prevrhla cez koleso ..brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...uz len ta spomienka...je mi zle! odvtedy ma aj rukavniky aj koleso spolu...alebo plavaciu vestu

janinka_d
17. sep 2012

Jednoznačne rukávniky 😉

blumka
17. sep 2012

my sme tuto dovolenku dali obom babam rukavniky a obidve sa naucili same byt "na vode", starsia dokonca si aj trosku poplavala 😉

astonka
17. sep 2012

u nas boli lepšie rukavniky...

kaja73
17. sep 2012

jednoznacne rukaviky-maly mi s nimi "plaval" v mori uplne samostatne uz ako 18m - aj hlbokej vode.
Starsi sa mi vdaka nim naucil plavat v 3 a pol roku roku- postupne som z nich vypustala vzduch az to mal len pre pocit,ze tam nieco ma. 😉

martina005
17. sep 2012

Ahoj 🙂 máme plavecké kolieska....také niečo ako rukávniky a hádam ešte lepšie nič nevymysleli 😉
koleso nie,môže mať sebemenší priemer ale môže sa prevrátiť.
daj si do googla,aj u nás sa dajú objednať,alebo si pozri videá na youtube.... 🙂

sssimi
17. sep 2012

Jednoznačne rukávniky. Určite sa naučí pri nich viac ako v kolese 😉

katka512
17. sep 2012

Malý má dva roky a rukávniky sú úplne super...koleso nechce ani vidiet 😀

anjelicek26
17. sep 2012

Nasi maju obaja koleso, samozrejme bez sedatka, uplne elegantne... maly s nim preplava cely bazen, ja rozdiel rukaviky ci koleso nevidim, nie pri dietati pod 4 roky.... to sancu ralne sa naucit plavat aj tak nema ;)

sissy27
17. sep 2012

a čo tak plávacia vesta? z kolesa ľahko vykĺzne, rukávniky tiež nie sú úplne bezpečné, keďže nepodopierajú hlavičku, my sme mali vestu...

luci78p
17. sep 2012

no asi rukávniky - my sme mali vestu ale tá sa vo vode tlačila dohora a mali sme potom červené fľaky pod pazuchami 😉

elise
17. sep 2012

čo takto naučiť maleho plávať? my sme mali rukávniky asi 5 sekund a malemu to vadilo a koleso je pre detičky nebezpečne lebo môžu prepadnuť dolu hlávkou. je dobre naučiť dýchanie vo vode a plávať to je najbezpečnejší spôsob. vestu by som riešila pri mori.

sampo
17. sep 2012

my mame aj jedno aj druhe, ale tie rukavniky su asi lepsie, hlavu si v pohode udrzi nad vodou a preplava nejake 2 metre v pohode 🙂

hradnapani
17. sep 2012

nejaky zachranar minule v tv hovoril, ze pre male dieta su najbezpecnejsie rukavniky.

inffinity
17. sep 2012

My sme v lete meli oboje: v kruhu si fajn plavala a rukavky ji zabranily vyklouznuti..ona ale nejrradeji radi jen s kruhem samotne rukavky bych se bala.. :-/😉

rozala111
18. sep 2012

my sme chodili na plávanie a tam nám tréner zakázal aj koleso a aj rukávniky, že to je najhoršie čo vidí na deťoch, najradšej by zakázal predaj takých pomôcok, a tak sme používali len plávací pás a potom dosku - ale nie tie plastová z dráčika a podobne, ale poriadnu plaveckú, malý má 4,5 roka a prepláva sám cca 15m bez pomôcok, dcérka pláva sama bez pomôcok od 2,5 roka.

kikatko
18. sep 2012

skus bud vestu alebo koleso- ale správnu velkost

janaalzbeta
18. sep 2012

no raz som pozerala nejaký príspevok s Moravcovou a tá sa prikláňa k rukávnikom, že je to bezpečnejšie...............no je to na tebe podľa mňa vyskúšaj z každého rolžku trošku................... 😉

evickapooh
18. sep 2012

ak je dieta zvyknute na vodu a neboji sa od vody ,napr. ked sa mu dostane do oci...usta atd.ak ho chces naucit v blizkej buducnosti plavat tak asi rukavniky...ale ja som za koleso pre trojrocne diete urcite by som dala koleso najmensim otvorom....cca 25cm...

ludka140281
18. sep 2012

moja dcerka tiež doteraz bola v kolese z takymi akoby gatkami.... teraz mame koleso,neprepadne cez neho ,rukavniky nam nevyhovuju,mala nevie plavat a rukavniky jej tahaju hore len ruky..koleso ju drží lepšie🙂 dcerka Ma 2 roky ...druha 5 ročná tá skôr rukavniky,ale už vie plávat

prasiatko30
18. sep 2012

Urcite rukavniky tak ako to uz niekto spominal postupne sa z nich vypusta vzduch a dieta sa pomaly uci ze hybanim noh ostava nad hladinou a sa hybe moja 3r toto leto chodila na bazen s tak vypustenymi rukavnikm ze sa furt nasiel niekto kto ma na to upozornoval a dcera si pekne zvykla kopat a hybat sa sama vo vode s napoly vypustenymi rulavnikmi preplava cely plavecky bazen, skace do vody a santi teraz ide na plavecky a sa mi vidi ze do decembra budeme bez ziadnych pomocok tak isto ako starsia ktora sa naucila plavat tiez ked mala nejake3r

zelmirka1
4. okt 2012

koleso neumožňuje dieťaťu, aby sa položilo na hladinu vody, čo je dôležité pre budúcnosť keď sa bude učiť plávať, takže z tohto pohľadu určite rukávniky, nám sa veľmi osvedčili také kolieska (nafukovacie) aké používajú v plaveckých školách, dajú sa kúpiť a neobmedzujú malého v pohybe, sú super, mali sme ich od jedného roka (žlto zelené) a teraz už máme druhé trochu menšia ako vyrástol (červeno žlté). Ale samozrejme na hranie máme aj koleso, ale malý v ňom nevydrží lebo to fakt obmedzuje pohyb. Inak rukávniky sú omnoho bezpečnejšie, lebo spoľahlivo držia nad hladinou a dieťa z nich nemôže vyklznuť ako z kolesa.

carmella
4. okt 2012

ja by som presla rovno na rukavniky , nauci sa skor plavat Nas maly s a takto naucil a teraz uz plave bez rukavnikov

vinifred
4. okt 2012

..my sme mali aj aj..a naraz... 😀

ivett1
24. okt 2012

naše deti používali vždy aj rukávniky aj koleso ... rukávniky bez kolesa - až keď sa dcérka naučila "plávať" resp. splývať a synček, ten sa naučil plávať toto leto (mal 4 roky) ... takže ten používa odvtedy iba rukávniky, ale dovtedy museli byť aj-aj🙂 ... úplne súhlasím s maminkami, ktoré tu písali, že pokiaľ si dieťatko nezvykne aj na to, že sa môže ponoriť, čo sa s rukávnikmi ľahko môže, postačí aj koleso - udrží pekne na hladine a v bezpečnej vzdialenosti... a ak sa bojíte, že sa vyšmykne, tak aj kolesá sú rozdelené podľa veľkosti, tak aby pekne sadli na telo🙂 a dajú sa kúpiť aj "profesionálne" z pevnejšieho materiálu, ktorý čosi aj vydrží...

pingu1
24. okt 2012

co sa jej alebo jemu viac paci