Šport po škôlke

kamamurgasova
2. nov 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať na názor. Dcérka 5 rokov zacala teraz chodiť na šport.Býva 2x do týždňa no samozrejme nebola veľakrát ( choroby). Predtým nechodila nikam lebo nechcela. Ani teraz sme ju nenútili. Sama povedala, že chce. Vždy tam je šťastná.
Povie, že bola zábava, že ešte chce cvičiť a pod. .. ale kým sa tam dostaneme tak je to o tom, že ju presviedčať musíme až takým spôsobom, že jej poviem , že dobre nemusí cvičiť, ale ideme sa odhlásiť, alebo, že sa bude len pozerať..nakoniec vždy keď tam dôjdeme sa spýtam či chce cvičiť a ona že jasné...
Má podľa Vás význam ju presviedčať? Alebo máme rešpektovať keď povie, že sa jej nechce? Zase jej to nechceme sprotiviť.
A veľmi mi prepáčte gramatiku.

pallacinka29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasitimi17
2. nov 2023

no moja dcéra tiež pred tým ako ide na tréning tak vymýšla, ale tiež už keď tam príde tak celá šťastná je, aj z tréningov chodí vysmiata spokojná... ja ju v tomto nerešpektujem, proste tam bude chodiť, ale zase keby mi reve že fakt tam nechce ísť, tak ju tam nedám, ona je len lenivá ísť tam, potom už je dobre ako náhle vidí ostatné dievčatá

hortenziaj
2. nov 2023

Ak je tam šťastná, nech ide, keby tam je smutná, nebaví ju to tam, odhlasilaa by som ju

luccija
2. nov 2023

@kamamurgasova chápem, že je unavená, keď ráno vstáva.Neskor pride škola, učenie, ak sa potom naštartuje tak by som jej krúžok nechala

zorkahorka
2. nov 2023

Podporuj ju, aby tam chodila. Moj syn chcel chodit na futbal. Raz povedal, ze nejde, lebo sa mu nechce. Reku ja ti dam! Chcel si chodit, budes tam chodit!
Samozrejme, chodi tam a vzdy sa tesi. Netreba im tieto vykyvy tolerovat, lebo budu vymyslat a budu nestali.

tanyan
2. nov 2023

Síce ťa to stojí viac energie, ale podľa mňa je to fajn, keď jej vytváraš príležitosť a odmenou ti je tá radosť, ktorú nakoniec z toho to dieťa má po prekonaní počiatočnej nechute / nevôle.
Ja som nedávno dokonca behala na atletickom tréningu so skupinou detí, aby som tú našu motivovala. 😂

mamatroch
2. nov 2023

@kamamurgasova ja som vzdy na zaciatku sk. roka povedala, ze ak chcu, nech si vyberu kruzok a potom som aj trvala, aby tam pol rok dochodili. Vacsinou vydrzali cely rok, ale v jeden rok sme dceru po pol roku odhlasili, to bol fakt mizerny kruzok, stale sme cakali, ze sa to rozbehne a ked ani po pol roku nic, tak skoncila.
Jednoducho jej vysvetli, ze kvoli tomu, ze tam chodi ona, tam nemoze chodit niekto iny a tak ten pol rok dokonci (u nas vzdy po pol roku zverejnuju na kruzkoch volne miesta, cize sa miesto vie od pol roka znovu zaplnit).
Tym ju budes viest aj k vytrvalosti a k tomu, ze si treba stat za svojimi zavazkami.

kamamurgasova
autor
2. nov 2023

@tanyan v BB? Lebo akurát tam chodí pri Kaufe.

tanyan
2. nov 2023

@kamamurgasova Na atletickom okruhu na Tajovského. 😀
Ale teraz už idú mať tréningy v telocvični, tak do telocvične loziť nebudem (aj keď by mi to neuškodilo).

slavomira236
2. nov 2023

@kamamurgasova dcera ke prvacka. Velmi chcela chodit ma plavanie m ho sobotu a nedelu rano o 9tej tiez je problem rano niekdy vstane naje sa zapne sibtelku a uz sa jej nechce. Holt smola vybrala si bude chodit..ako predskolacka chodila na ludove tance. Nebavili ju to bo vzdy to iste velakrat skratene hodiny bo netopili teraz v prvom uz nechcela tak uz nesla