Sparťan race pre dospelých a deti

kikundela
11. júl 2017

Ahojte.choditdm niekto na spartana?sami alebo s detmi?boli sme tento vikend na domasi na kidrace a bolo to suprove.je to velmi narocne u dospelych?pripravujete sa na to nejako?nemate nejake rady na trening?

dupinka
11. júl 2017

muž preteká a aj syn chodí na kids, máme tréning.skupinu. Skús na nete web Sparta race, sú tam skupiny podľa miest, aj na FB komunity pretekárov, videá..

kikundela
autor
11. júl 2017

@dupinka dakujem pozriem.a ty nechodis?

dupinka
11. júl 2017

@kikundela nie, len ako dobrovoľník

majloo
12. júl 2017

@kikundela my chodime, muz na vsetkych Spartanov okrem toho najtazsieho tusim 40km a mlady 6 rocny bol dva krat, aj teraz do Valce sa chystame. Trening u deti netreba, u dospelych ano. Najlepsie mam kondicku v behu aspon trocha, ak idem na toho najkratsieho Spartana, a idealne cviky su podla mna anglicaky, drepy, zhyby, kliky, pritahy. Dost sa tam ruckuje, prelieza, splha a treba mat silne nohy aj ruky. Ja som nebola este, len na Tvrdakovi, to je ako ten najkratsi Spartan a pohoda, len mi chybala kondicka na beh.

kikundela
autor
12. júl 2017

@majloo chcem to skusit na dalsi rok.tak uz aby som zacala cwicit 🙂

majloo
12. júl 2017

Aj ja chcem, taky ten 5km+, na Tvrdaka som cvicila 3 tyzdne haha, beh o nicom, prekazky v pohode, silu mam. Tak drzim palce, je to uzasna atmosfera..

kikundela
autor
12. júl 2017

@majloo len tri tyzdne?ja silu nemam :D mam co robit haha.ale tak ten najlahsi by som snad dala :D
To urcite.co sme boli na kidrace tak to bolo super.a pomahaju si tam?:D

majloo
12. júl 2017

@kikundela na Spartanovi sa nesmie pomahat, co je pre zeny problem pri zhyboch, dlhom ruckovani, alebo preliezani tych velkych stien. Trest za neprekonanie prekazky je 30 anglicakov...dost zabijak, treba ich natrenovat🙂

kikundela
autor
12. júl 2017

@majloo fakt?ooch :D a su velmi tazke tie prekazky?

dupinka
12. júl 2017

@majloo pokiaľ viem, tak sa nesmie pokáhať v elitnej vlne...

sugi81
8. aug 2017

na Spartanovi sa moze pri niektorych prekazkach pomahat, elitaci si nemozu, ale ostatne zeny si pomahaju pri preliezani tych vysokych stien. Najkratsi spartan je sprint 5+ km, a v pohode sa to da zvladnut. treba nabrat aspon trosku kondicku, ale da sa to. v nitre som videla baby, ktore to nebezali ale odkracali. to uz je na kazdom, aby si zvazil ci to chce len dat, alebo chce aj nejaky lepsi casovy vysledok. Odporucam inak knihu: https://www.zelenykocur.sk/products/sparta-30-d... je to velmi pekne spracovane a je tam aj treningovy program.

kikundela
autor
8. aug 2017

@sugi81 a da sa to niekde aj stiahnut?

3velin
8. aug 2017

5km+ spartan race zvladnes v pohode ak mas natrenovane hlavne beh no nie po rovine ale do kopca, bola som v Tatranskej lomnici a behali sme do kopca aj vo Svite sme mali celkom slusny kopec, teraz sme sa vratili z Krynice a tam teda boli kopce(pretekal iba muz) vraj to bolo horsie ako Valca.....a natrenuj anglicaky lebo ak nemas silne ruky a nohy (vela sa splha a ruckuje) tak ich spravis hodne....tento rok som nebola na spartanovi iba muz, nakolko mame doba drobca, ale nabuduci rok sa chystam....raz dam aj trifectu.....a tebe prajem vela stastia na spartanovi....ako sa o tomto preteku hovori ze pochopis aj v cieli....na starte som neverila ze to dokazem🙂

sugi81
8. aug 2017

@kikundela fuh neviem, je to novinka, tak asi tazko, ale ta cena je podla mna v pohodicke.

@3velin to ano, ja som Valcu sprint dala v pohode, len som bezala s muzom a cakala som ho 😀 ale cvicim uz rok, tak kondicku mam. Inak tiez chcem raz dat trifectu, strasne moc 🙂)))) chcela som ist do Valci na super, ale nemala som sparinga a samej nechcem. a musim este popracovat na ruckovani a splh lanom, lebo to som nikdy nerobila a tam som proste dala anglicaky. a ruckovanie by som chcela dat (okrem toho velmi vysokeho A-cka, to v nitre bolo moc vysoko a daleko tie tyce). (mimochodom v novembri je trifecta vikend v grecku v sparte, tak ma to laka ist vyskusat aspon ten super). uvidime ale je to vynikajuci pretek.

zoana
8. feb 2020

ahoj, je tu niekto kto by chcel bežať tento rok?

stormie
30. júl 2020

Kupim listok na Spartan Race Kids tuto sobotu v Pezinku, vekova kategoria 7-10, na nete uz vypredane