Sedačka alebo nosič na bicykel pre 6 ročné dieťa

jancecka
29. jún 2016

Ahojte. Chcem sa spýtať, mám už za krátučkú dobu 6 ročného chlapca 😉 no a mam otázku. Cez prázdniny by som ho rada brávala na výlety na bicykli ale z klasického nosiča už vyrástol, a nie je až taký dobrý cyklista aby chodil na vlastnom. Je nejaká sedačka aj pre staršie deti? Ďakujem za všetky odpovede

meusicka
29. jún 2016

@jancecka ahoj, tak mozno ta nepotesim, ale podla mna by ste mali radsej kus zatrenovat aby bol lepsim cyklistom. nosit 6 rocne dieta na nosici to uz je riadna fuska a priznam, ze mne by bolo aj divne keby som take velke dieta este nosit mala. o vahe ani nehovoriac. moja dcera ma 7 rokov, ale minule leto ako 6 rocna tiez uz vsade sla sama, vpredu otec, na nosici mala, za nou dcera na svojom , a posledna som sla ja, zase na nosici mala. je to aj o pohodlnosti dietata, radsej ho motivovat, robit mensie vylety aby to zvladal a pojde to cim dalej , tym lepsie. alebo este dalsia moznost je ten pridavny bicykel, ktory sa da napojit na rodicovsky, , ziskas nieco ako tandem, na tom ti maly bude stacit, pretoze ho budes vlastne moct za sebou aj tahat, ked uz nevladze. to by bolo este lepsie riesenie ako nosic a pritom by aj maly ziskal vacsiu istotu.

mamutka
29. jún 2016

možno sa mýlim, ale nepríde mi už veľmi bezpečné voziť také veľké ( ťažké ) dieťa. Ide aj o jeho, aj o tvoju bezpečnosť, už to nebude ľahké. Bežné výlety predsa zvládne, možno sú prázdniny super čas, aby sa z neho stal dobrý cyklista. Ale to je môj pohľad, náš totiž bicykluje veľa, v pohode stačí za manželom v teréne, to ja často nevládzem pri ich dlhších výletoch v kopcoch. Samozrejme sa vypracoval postupne, ale 6 ročný je už veľký na vozenie, nech si užije jazdu na vlastnom stroji

pribinak
29. jún 2016

Kup mu tahaciu tyč a hotovo

simsalabim
29. jún 2016

@jancecka presne ako vravi
@pribinak - tahaciu tyc. Kolko vyletov sme tak urobili! Ked chcela dcera ist sama, tyc sme zlozili (zacvakla sa na dospelacky bicykel), ked nevladala, jej bicykel sme pripojili. Bola to vynikajuca investicia.

pribinak
29. jún 2016

@simsalabim tak tak, aj u nas

bubelko
29. jún 2016

@jancecka sedacku nie, ale ako pisu ostatne baby - tahaciu tyc. 😉

katrinka8
30. jún 2016

Ťahacia tyč je super vec 🙂

lucik194
30. jún 2016

nasa bola na tyci od 3,5 roku a zatial spokojnost, do sedacky nech ta ani nenapadne, bezpecnost nula bodov, vsak ma uz mlady pan svoje kila, dokedy ho budes vozit? urcite potrenovat a na vylety chodit s kamaratmi v rovnakom veku, davova psychoza urobi svoje, ani nebudes vediet ako a prejdu deti 20km....

damoska
19. jún 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

kde sa da kupit ta tahacia tyč za bicykel

simsalabim
19. jún 2018

@damoska napr. tu https://www.decathlon.sk/p/8009064_tazna-tyc-tr...
je tazke hodit to do googla? 🙄

damoska
28. jún 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

myslela som že niekto poradi niečo čo my vyskušané. Ale dakujem za radu.

simsalabim
29. jún 2018

@damoska to si sa nepytala...ale ak ti to pomoze, tak my sme mali presne tuto znacku a velka spokojnost.

12romi34
17. júl 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

dá sa to kupit aj niekde inde? Čo nejake eshop? Ja som to našla na https://www.cyklospeciality.sk/sk-detske-sedacky/ a prijde mi to dost drahe, ale zase ak je to kvalitne, tak sa oplati investovat. Mate niekto skusenosti?

gab_riella
1. aug 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

takeho chlapca by som posadila na bicykel a nie do sedačky. Ved už je dost velký na to, aby sa sam bicykloval

maciatkolulu
1. aug 2018

@gab_riella tak každý nech si robi ako sám uzná a ako jemu vyhovuje.... To čo robíš ty,nemusia druhí a pod. Niekto dal otázky a to mimochodom v roku 2016😀 a ajhľa https://www.citybikes.sk/prislusenstvo/sedacky-...

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
2. jan 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

tiež by som 6 ročne dieta už posadila na bicykel. Vy ale musite vediet, či to dieta zvladne

12romi34
27. jan 2019
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

zaleži na rodičoch.Niektore deti od troch rokoch kazdia na bicykli a niektore neskor. Ide aj o to, ako je dieta šikovne a ma silne nohy, aby dokazalo krutit pedalami

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essenceee
12. mar 2020

nedokažem si predstavit, aby som 6 ročne dieta mala na bicykli v sedačke. Moja 5 ročna dcerka už na bicykli jazdi sama, alebo na kolobežke. Ma to podla nalady.

zamilion
13. mar 2020

@essenceee niektorí ľudia však používajú bicykel ako dopravný prostriedok a vozia tak dieťa do škôlky cestou do práce

essenceee
14. mar 2020

@zamilion ano, suhlasim. Moja sestra to takto ma tiež. Alebo dieta ide na kolobežke do škoky, školky a na nej aj domov. Robi to takto velmi vela ludi

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareri
25. júl 2020

6 ročne už by malo na bicykli jazdit samo

tatiana26
7. júl 2021

@simsalabim prosim vas nemali ste dieta naklonene?

simsalabim
7. júl 2021