Oplatí sa kúpiť elektrický keyboard v lidli?

niba0717
26. nov 2018

Ahojte, nemáte niekto skusenosti? Dcera chodí do zus kde má aj hru na klaviri, či sa oplatí kúpiť v lidli maju teraz za 100€, dakujem krasne pripadne ponuknite okolie bb

hettinka
26. nov 2018

@niba0717 pokial hru na klavíri mysli vážne, tak sa to neoplatí. Keyboard nie je klavír, hoci sa na to podoba. Je zo, akoby sa dieťa ucilo na klasickú gitaru a ty mu kúpiš ukulele.

niba0717
autor
26. nov 2018

je to iba doplnok ku zborovemu spevu, na klasický klavir určite teraz nemáme miesto doma. myslela som skor či sa to oplati skrz model značka a podobne či to postači pre začiatočika

stankadu
26. nov 2018

na zuš-ke sa vyučuje klavír a aj keyboard. Moja dcéra chodila na keyboard, tiež to mala len doplnkový predmet. Ja som jej kúpila v elektre za 149€. Učitelka nám povedala aké funkcie to má mať. Ale teraz kolegyna kupovala dcére, ktorá začala chodiť tiež na keyboard a pýtala sa, či aj taký bude stačiť a stačí, takže je vyhovujúci (má tie funkcie, ktoré potrebuje). Ale skús sa opýtať v zuške, povedia ti ano alebo nie.

hettinka
26. nov 2018

@niba0717 v tom prípade by som kúpila digitálne piano, ak na zo chce cvičiť doma. A spýtala sa v ZUS a v nejakom obchode s hudobninami.

lubik87
26. nov 2018

@hettinka to si dala prirovnanie teda dosť zle....
@niba0717 akú značku tam majú ? Pracovala som 10 rokov v hudobninach 🙂 myslím že Casio ak áno tak sa pozri či sú klávesy s dynamikou na niektorých sa dá pripojiť aj sustain pedál..samozrejme to nieje ako kladivovy ale na domáce učenie sa ozrejme postačí....🙂

hettinka
26. nov 2018

@lubik87 vážne?
Keyboard je niečo iné, ako klavír. Nemajú ani rovnaký počet kláves, majú inú mechaniku, inú odozvu kláves a aj iný zvuk, čo má vplyv na techniku hrania, ak to teda nemá byť iba "Medveďku, daj labku" a "Prší prší" ... ale tak hádať sa nejdem.

My sme kupovali synovi na domáce cvičenie digitálne piano Roland https://www.muziker.sk/roland-fp-30bk-set , pani učiteľka odporučila, aby mal 88 kláves. Inak, tiež to nemá ako hlavný predmet, ale ako obligát k spevu. A nestál teda 100€, ale podstatne viac, no baví ho to a hrá denne. Nie je to také veľké, v prípade nutnosti sa dá aj prenášať, hoci my ho máme doma napevno.

To v LIDL je Yamaha, predávajú to rok čo rok, ale za mňa je to fakt skôr "hračka", ako ozajstný hudobný nástroj.

lubik87
26. nov 2018

@hettinka všimla si si cenu ???? A áno stačí a rovnaký počet kláves..veď sú s rôznym počtom .....píšeš hlúposti ani Roland nieje ako klavír .. pokiaľ tam nemáš natiahnuté struny a kladivko vždy je to niečo iné..a na domáce hranie a občasný doprovod bohaté stačí kláves aký som spomínala vyššie...

hettinka
26. nov 2018

@lubik87 ako som písala, nebudem sa hádať. Každý má iné nároky a berie to cvičenie rôzne vážne.

hettinka
26. nov 2018

@lubik87 ten keybord z Lidl je tento https://www.hudobny-dom.sk/yamaha-ypt-255/

Bez dynamiky, 61 kláves.

lubik87
26. nov 2018

@hettinka ja sa nehadam ale otázka znela inak ..🙂 a písala som že až je tam dynamika a sustain tak je to ok 🙂

hettinka
26. nov 2018

@lubik87 no, dynamika tam nie je. Sustain pedál sa dá pripojiť, v balení nie je, treba dokúpiť.

niba0717
autor
27. nov 2018

Maminy ako fakt nechapem preco niekto dokaze pisat hlupe komentare radsej sa chodte preist von alebo co ked nemate co robit , ked hladam raz keyboard pre zaciatocnika ktoru neviem ci to bude o rok bavit ci nie, asi neplanujeme zatial kupovat piano za 700€, je to odveci tu mudrovat , btw, ano pozrela som ze je bez dynamiky a preto sme dnes radsej kupili s dynamikou za 170€, koniec, amen :D