Od akého veku ste učili deti lyžovať?

tinka_14
6. jan 2014

Ahoj maminky... V akom veku ste začali učiť vaše deti lyžovať? Ďakujem za odpovede 🙂

martinka05
6. jan 2014

Dcéra má 8 rokov a na Vianoce dostala lyže 🙂, takže by sme s tým mali začať 🙂

domigb
6. jan 2014

Zacneme sa za cat tuto sezonu,lyze zatial nekupujeme,bude to iba zoznamka...Dcerka bude mat 3 roky 🙂

dari226
6. jan 2014

my sme zacali ako 4 rocny ,ale tam kde zijeme sa lyzuju uz deticky co sa prave naucili len chodit

dasa123
6. jan 2014

My ideme skusit tiez tento rok prvy krat postavit maleho na lyze, ma 4 a pol roka. Chceme skusit lyziarsku skolku na Donovaloch 🙂 lyze budeme poziciavat, este nema svoje.

michalka12
6. jan 2014

Ahoj, my sme začali s obidvoma detmi ked mali tak 3,5-4 roky, myslim, ze to bolo tak akurat. Zevraj sa odporuča najskor od 3 rokov, ale velmi zaleži aj na dietati, ci ma aj chut, lebo ak nie je chut, tak by som to velmi nesilila.

kikatko
6. jan 2014

my sme začali ked mala 20 mesiacov( na dvore a miernom briežku) a o rok na to už bola v lyžiarskej školke a tento rok jazdí už ako šarkan sama

katkatt
6. jan 2014

3,5 roka - ale sme len skusili, ci ho to uz bude bavit, nenutili sme ho a zvladol aj vlek sam + somarsku lucku

miruss
6. jan 2014

My sme oboch začali učiť v 4 rokoch.

cerez
6. jan 2014

Naša má 8, na Vianoce dostala lyže, tak snáď ich túto zimu prvý krát vyskúša. Dúfam, že to nedopadne tak ako so sánkami,ktoré dostala na prvé Vianoce a tiež snehu nikde.

1zuzka1
6. jan 2014

My sme zacali tuto sezonu, dcera ma 3 roky

alami
6. jan 2014

Mladší syn v 4 rokoch, bolo to pre nás tak akurát, z môjho pohľadu.Starší sa učil od 7 rokov, tiež o nič neprišiel ale menšiemu sa to učí ľahšie.

janinah
6. jan 2014

čítala som odb. článok,ktorý šport od akého veku sa odporúča,pre lyžovanie to bol vek 4r.,naše deti tak začínali

dai
6. jan 2014

s malou sme zacali v 3och - ale realne zacala az v 4roch...
malinky ma teraz 2.5 roka a uvidime ci vyskusame lyziarsku skolku ale mam pocit ze je este skoro - cisto z anatomickeho hladiska😉

davita
6. jan 2014

my v 3 rokoch, a super 🙂 ..... samozrejme mna neposluchali, mohla som si pluca vykricat, ze chyt si kolienka a pod .... 🙂 jasne, ze skolka o nicom, vela deti, super zabava ale o lyzovani ani reci, takze one to one s instruktorom s riadnymi dokladmi, poistenim a pod na NIZSIU cenu ako taky obycajny studentik na svahu co nas oslovil 🙂 no a max spokojnost 🙂
moj mm zacal v 34r a moj sef v 48 a v pohodicke davaju aj tazke terany 🙂

inak bude uz sneh??? ci len akademicka otazka? 😀

stella231
6. jan 2014

ahoj, syn mal 5 rokov ked bol 1x na ozajstnych lyziach, dovtedy iba tie našuchovacie ale to sa o lyzovani neda ani ovedať! stačilo mu par dni a lyzoval ako diabol... 🙂 ale dcerka ma o mesiac 3 roky a ideme tiez na donovaly lyzovat , skusim ju dat do skolky tak uvidime ako jej to pojde. 🙂

adkasmolka
7. jan 2014

2 roky aj 10 mesiacov 🙂

brumka
7. jan 2014

u nas nemala dcerka ani 3 roky, tak tesne. sme zaciatocnici aj mi dospelaci ale mala 1 hodinu u instruktora a super 🙂 aj tento rok ju chceme zobrat aj ked pojde len ona 🙂 ma normalne detske lyze s lyziarkami...nasa je strasne na sport

paja74
31. jan 2014

Dcera zacala ve 4 letech. Se synem to zkusime pristi zimu v jeho 3,5 letech.

evinag
31. jan 2014

My sme kupili ked mal 2 roky ale to bolo len tak na kopčeku a teraz ma 3 aj 3 mesiace,lyžovať sme ho učili my s manželom, najprv ho to nebavilo lebo padal a stále že ho bolia nožky a na 3 deň na svahu mu to už išlo fakt super doslova lyžuje skoro zarovno nami 🙂 Myslím si že dieťa potrebuje aj vidieť rodiča na lyžach aby malo vzor.

lucik194
3. feb 2014

mala dostala lyze na jeziska ked mala 3 roky a 3 mesiace, hned aj na silvestra 1x postavila, za 3 dni uz zlyzovala kopec sama, modra zjazdovka, najlepsie ked ide skupina rodicov s detmi, decka sa predvadzaju jedno pred druhym, ziadne take ze nejdeeem lyzovat, muz naucil lyzovat ale dietattu pomoze aj velmi lyziarsky instruktor 1 na 1.

janagy
10. feb 2014

My sme začali v 4 rokoch, lyžiarskou škôlkou, ale tam to nebolo nic moc 😒 . Rok nato sme ho učili sami a teraz má 7 a nestíham za ním 😀 . Mladšieho ideme učiť teraz (má 4,5) keď bude sneh 😀 . Tak uvidíme

ellen
10. feb 2014

Moja sa učila s jej bratrancom, je medzi nimi 5-mesačný rozdiel. so sestrou sme ich minulý rok dali do týždňovej lyžiarskej škôlky, začínala ako 5-ročná, synovec už mal nadbehnuté. sestre som vďačná, že sa o nich postarala, keďže ich vozili do a zo škôlky, obliekali, vyzliekali a pod., to mali tuším po dve hodiny denne, ale naučila sa. v sobotu sme boli za ňou, keďže sestra býva 100 km od nás, a to už išla naša hviezda aj sama na vleku, aj padala, kým si zvykla... zhodnotili sme, že nás to stálo síce peniaze, ale v škôlke aspoň počúvali 🙂)) a naučili sa minimálne tie základy. a tento rok už lyžovali dvaja, manžel sa dal tiež nahovoriť 😀