Od akého veku sa vaše deti korčuľovali?

viki128
15. okt 2023

Mám doma 3 ročného a ide sa pokakať z kolieskových korčúľ, vkuse to vidí u ostatných v rodine, chce si skúšať naše obrovské korčule. Neviem či také dieťa je schopné naučiť sa na tom korčulovať, alebo či sa také malé dajú vôbec zohnať. Mali ste niektorá dieťatko čo už také malé korčuľovalo? Pripadne kde kúpiť také korčulky kvalitné, okolo veselosti 25/26.
Dakijem 🙂

patka06
15. okt 2023

Dcéra začínala na ľade, keď mala 3 roky a 3 mesiace. Po pár pokusoch / cca 4 hodiny na klzisku/ už korčuľovala. Na jar potom prešla aj na kolieskové, to mala 3,5 roka.
V obchodoch nájdeš korčule od veľkosti 25, pozri napr. značku Worker, sú kvalitné a primeranú cenu
Ak má malý záujem, určite by som ho podporila

masandra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
15. okt 2023

Môj syn mal 3, 5 roky a korčuľoval aj na in line a aj na ľadových. Na ľadových mu to šlo ľahšie.
Však ho podpor. Moj fakt po pár hodinách jazdil ako drak, doteraz korčuľuje veľmi rad

masandra
15. okt 2023

@viki128 moja sestra mala také, čo sa dal spodok vymieňať buď za kolieska alebo nástavec na ľad, kupovali sme ich myslím v tescu, boli dosť kvalitné a zniesli veľa, navyše boli posuvné o veľkosti, takže vydržali takmer celé detstvo. Neviem, či sa dajú zohnať ešte niekde také, skúste nájsť na internete.
My zatiaľ máme pre 4-rocnu tieto z decathlonu a slúžia dosť dobre 🙂
https://www.decathlon.sk/p/134505-460_detske-ko...

pribinak
15. okt 2023

In line odporúčam napr Rollerblade. Sú kvalitne a primeraná cena. Ľahko potom predáš

janinah
15. okt 2023

Existuje tabuľka od odborníkov v akom veku s akým športom odporúčajú začať, ide nielen o svalovú silu ale napr.aj o mentálnu vyspelosť napr.karate až od 8 r.Syn začal na ľade ako 4,5 r. a par rokov trénoval a hral hokej.Koliseskovym nikdy neprišiel na chuť,párkrát ich použil a nelakali ho.Tiez vzhladom na možnosť úrazu by som začala najprv na ľade.

zuzinka888
15. okt 2023

Ano existuju, deti id troch korculuju, lyzuju bicykluju. A naucia sa za hedno poobedie. Staci prilba, chranice a volna plocha.

ivangeline
15. okt 2023

Moja tiez uz chcela v 3. Pockame ale do jari. :D Bude mat 4 a dostane korcule a moze.. :D