Na aké krúžky chodia vaše deti?

vanessad15
19. máj 2023

Na aké krúžky chodia vaše ratolesti? Robia to čo ich baví alebo ste sa ich snažili trochu namotivovať na aktivitu ktorú ste chceli aby robili? Syn hrá hokej, ale vystriedal aj kopu iných aktivít/športov.. No od 2 rokov ho drží hokej za čo som nesmierne rada.🙏

anjelicek26
19. máj 2023

Hm namotivovat, tenis som ich natlacila, to je asi jedine, nastastie ich to bavi... ciel bol jasny mat "spolocny" sport, ktory hrame ja a aj muz a mozeme cez vikend vybehnut... maju hadzanu dva krat v tyzdni, plavanie, tenis, poziarnikov, jazyk, vytvarku, spev, gymnastiku. Kazdy ine dni a v inych variantach, ale prakticky maju 5x do tyzdna kruzok...do druziny nechodia, kym mi tu prijde, ze ich pretazujem... o jednej su doma, okolo stvrtej maju kruzok.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leskky
19. máj 2023

Prváčka má výtvarnú a tanečnú. Budúci rok ešte chce pridať vybijanu a tanečnú bude mat 2x týždenne. Stačí jej to. Vyberala si krúžky sama podľa zaujmov

vanessad15
autor
19. máj 2023

@anjelicek26 Náhodou aspoň majú dostatok pohybu!

anjelicek26
19. máj 2023

@vanessad15 urcite ano, hlavne ta hadzana ich velmi bavi, plavat chodim s nimi, tenis tiez, len som v inom bazene a na inom kurte...tak sa aspon trochu hybem 😅

vanessad15
autor
19. máj 2023

@miriam11 Tak je to aj u nás. Akurát na ten hokej sme syna trošku nahovorili my s mužom.. Keďže muž sa hokeju venuje a ja som sa v minulosti venovala krasokorčuľovaniu tak máme aspoň nejakú tú spoločnú aktivitu😅 No našťastie syn hokej miluje🙏

19mmm71
19. máj 2023

Plávanie,jazdectvo,lukostrelba,historický šerm

majulino
19. máj 2023

Syn 12 ročný mal karate, lukostrelbu, hokejbal, environmentálny, ping Pong... Tieto všetky ho držali max.1-2roky. teraz je to plávanie. Je v ňom vynikajúci, aj ho nominovali na nejaké preteky, bohužiaľ má tu smolu, že už si 3x priniesol z plavárne kadejaku pliagu, kde z toho 2x skončil v nemocnici (z hygieny nam potvrdili, že áno, môže to byť práve z plavárne)
Dcéra 9 ročná má 3 roky roztlieskavačky a 1,5 roka ľudová tance vo folklórom súbore. Predtým mala polroka karate

deti95060810
19. máj 2023

atletika + výtvarná,
turistika
krúžky sme volili podľa nadania a záujmov

zuziiiii
19. máj 2023

Syn Klavír,futbal

danulicek
19. máj 2023

ja sa priznám, že ovplyvnená svojím detstvom a núteným chodením na krúžky, ktoré ma nebavili (aby som sa vraj doma nenudila a mala aktivitu ako ostatné deti), svoje deti netlačím do žiadnych krúžkov - teraz majú 10 a 7 rokov.

starší chodil aj na florbal, aj na plávanie, aj na atletiku v škole - chodil, pokiaľ ho to bavilo. na niečo mesiac, na niečo pol roka. manžel bol veľmi sklamaný najmä z plávania, pretože plával ako mladý a v synovi videl ďalšiu nádej 🙈 tento rok nemá starší (štvrták) vôbec žiadny krúžok, iba hrajú v družine takmer denne vybíjanú, basketbal, kadečo. mladší v rámci školy chodí na pohybový krúžok, kde majú 2-krát týždenne základy rôznych športov, baví ho to. od okolia stále počúvam, ako by mali mať krúžky, ako by mali mať ďalšie aktivity hneď od prvého ročníka, lebo sa to tak robí 🙈 ja myslím, že máme toho dosť aj bez toho, keďže chodili do družiny a domov sme chodili o 16-tej, menší už o 19-tej chodí spať, býva KO.

aktuálne staršieho začala zaujímať hádzaná a mladší chce ísť od druhého ročníka na výtvarnú do ZUŠ. teraz ich láka toto, takže to určite budeme riešiť 🙂

rfrd12
19. máj 2023

@vanessad15 dcéra tanečnú a kone stabilne, občas k tomu skúsi niečo nové. Ale všetko si vyberá. Kým nám to čas a financie dovoľujú, vždy ju podporíme vo všetkom. Máloktoré dieťa si vyberie 1 krúžok a zostane v ňom navždy. A keďže výnimka potvrdzuje pravidlo, syn si v 3 rokoch vybral hokej, nikdy nič iné skúsiť nechcel, aj keď sme mu ponúkali. Teraz má 25 a stále hrá.

vanessad15
autor
19. máj 2023

@rfrd12 Verím, že aj môjmu ten hokej vydrží pretože to je tiež jedniné čo ho baví, a ešte k tomu je v tom naozaj dobrí🙏

lenka.25
19. máj 2023

Staršia dcéra klavír a tanečná, mladšia dcéra atletika, tanečná , basketbal .
Moje baby si krúžky vyberali samé, nikdy som im do toho "nekecala"

alex666
19. máj 2023

@danulicek ja som tiez silno ovplyvnena z detstva co sa tyka kruzkov. Ale trochu inym sposobom. Nasi ma na kruzky sice dali, ale absolutne nesledovali, na co mam/nemam talent, dali ma tam, co bolo prave in medzi inymi detmi...
Doteraz mi je luto, ze som nechodila na urcite veci, hoci som mala na ne jasne talent...neviem kam nasi pozerali.
Cize ja som 100% za kruzky, ale treba odpozorovat vlastne dieta, jeho zaujimy a dat ho tam, kde by ho to mohlo bavit 😊

petulda333
19. máj 2023

To,co ich bavi. Nema zmysel nutit. Syn chodi na hokej a davame prihlasku aj na vytvarnu. Dceru zas do tanecnej.

mirkava
19. máj 2023

@vanessad15 angličtina + tanecna

thoughtfulweirdo
19. máj 2023

Staršia má 5, od 1 roka chodí na tanečnú 😁 začala som s tým samozrejme ja, aby som bola na RD medzi ľuďmi, ale dcéru to fakt baví a nechce prestať ani teraz, keď už sa môže rozhodnúť. Keď bude chcieť skončiť alebo zmeniť, nemám problém, je to jej rozhodnutie. Ona má ale skôr problém, že by chcela chodiť na každý jeden krúžok, o ktorom počuje 😄 mladší má 2, zatiaľ s ním chodím tiež na tanečnú, kvôli sebe 😅 časom sa uvidí, čo ho bude baviť, je mi to úplne jedno, či zápasenie, balet, futbal, plávanie, klavír.... Budem chcieť, aby niekam chodil, ale je mi úplne jedno kam.

babababka
19. máj 2023

Staršia vnučka 9r.divadelný ,výtvarný krúžok a na husle.Mladšia 7 r.vedátor,karate ,chodila na balet 2roky,ale podľa nej "desná nuda".Takže v lete pôjde na kemp mažoretiek a od septembra mažoretky.

terry658
19. máj 2023

@vanessad15 staršia dcéra chodí na plávanie a gymnastiku a chce ešte husle. Syn chodí na plávanie a šach a chce chodiť ešte na klavír.

danulicek
19. máj 2023

@alex666 ano, súhlasím. Mladsi je talent na malovanie, mame spatnu vazbu aj od viacerych výtvarníkov. Ale dozrel na to až teraz, že chce sám, takze urcite ho budem podporovať najviac, ako viem. Starsi, budem úprimná, nie je športovo nadaný. Bavia ho čísla, tomu sa venuje v rámci olympiád v škole. Preto je to a krúžkami uňho ozaj len o tom, čo a či chce. Takze v podstate súhlasím - deti teba podporovať a sledovat, na čo sú talentované a čo ich baví 👍🏻

baskustek
19. máj 2023

Tanečná - disco od 5 rokov súťažne a v družine Malí maliari

sense
19. máj 2023

Robí to co ju baví. Momentálne balet a volejbal. Chcela aj maľovanie ale to žiaľ u nás nie je. A v meste vzdialenom 18km nemajú termín voľný ktorý nám vyhovuje.

zitaje
29. máj 2023

@19mmm71 môžem sa opýtať na ten historický šerm? Ao staré dieťa a kam cjodí?

mikadooo
29. máj 2023

@vanessad15 mno, tak u nás bohatá história - pol roka keramika, rok chémia, dva tri roky plávanie, pol roka volejbal, pol roka kone, teraz asi mesiac tenis... 😁. Tuším aj nejaká tanečná bola pol roka kedysi v prvej triede či kedy to. Ale pre mňa je hlavné, že nesedí doma na zadku 😉. Nepotrebujem ju nútiť, aby kvôli mne ostávala niekde, kde ju to nebaví.

vanessad15
autor
29. máj 2023

@mikadooo Samozrejme. Ani ja by som ho nikdy nenútila no jeho to baví a ja si vždy poviem, že budem radšej vstávať o 5:30 kvôli tréningom ako keby som ho mala niekde opitého alebo nedaj bože sfetovaného naháňať po meste🙏

mikadooo
29. máj 2023

@vanessad15 no v pohode, ale na začiatku bola otázka "alebo ste sa ich snažili trochu namotivovať na aktivitu ktorú ste chceli aby robili?". Mne sa obhajovať nemusíš... 🤷

vanessad15
autor
29. máj 2023

@mikadooo Áno. Ale namotivovať a prinútiť sú dve rozdielne pojmy😅

mikadooo
29. máj 2023

@vanessad15 aha okej. Príspevok už neviem zmeniť, takže oprava sem: ak som sa niekedy snažila namotivovať deti, aby chodili na krúžky, ktoré sa páčia mne, tak ma vždy prekukli a odmietli čo i len rozmýšľať tým smerom 😁😁😁. Takže nechodili ani na spev, ani na klavír zatiaľ. Ale ešte mám 5-ročného syna v zálohe, možno pri treťom sa podarí...🤭. A posledná šanca, že keď budem v dôchodkovom veku, tak si konečne splním ten sen sama a začnem sa učiť hrať na klavíri.

19mmm71
29. máj 2023

@zitaje obaja aj dcera 12r aj syn 17r