Moderná gymnastika, neviem sa rozhodnúť

angvis
9. jún 2024

Ahojte maminy, dcéra má 8 rokov a pred rokom začala chodit na modernú gymnastiku. Šialene ju to baví, robí veľké pokroky a preto ju trénerka prehodila do súťažnej skupiny. A teraz začína tá sranda, tréningy 3 krát týždenne po dve hodiny(čo ešte beriem že je ok) ale plus aj nedeľa🙈 Dcéra je kategória C a chceli sme, nech to tak aj ostane a má to len pre zábavu, prípadne do budúcna ak by chcela tancovať. (Čiže aj súťaze len v tejto kategórii..) No bojím sa, čo nás čaká s tým súťažením, ale zas chápem, že to tie baby to bez toho asi tak nebaví. Nechali by ste to tak na mojom mieste alebo to mám zastaviť kým je čas🙂 Ja ju v tom chcem podporiť, no chcem aj aby mala čas pre seba, iné záujmy, kamošky. Gymnastiku ale naozaj miluje takže sme sa do toho pekne zamotali🙈 Máte s tým skúsenosti, dalo to niečo vašim deťom do života? Stojí to za ten čas? Dá sa to robiť len tak “jemne” - ostať v tej kategórii C a prípadne neskôr by šla na tanec alebo som naivná? Chcela som len vedieť vaše príbehy, skúsenosti..

angvis
autor
9. jún 2024

@angvis ona je aj tak už stará na profi gymnastiku a páči sa mi že ich trénerka ani také nič od nich neočakáva, no samozrejme chápem, že aby sa naučili zostavu dva krát týždenne nestačí, ide mi lwn o to kde to uplatní? Jedine čo ma napadlo ten tanec, že sa takto naučí základy ktoré jej otvoria cestu na iné športy, lebo všade kde chodila to zvalcovali gymnastky, či tanec, či plachty, aerial hoop, baby nemali šancu 🙂) Preto som ju šupla na tú gymnastiku, ešte pre vysvetlenie

jamimo
9. jún 2024

@angvis no chcem aj aby mala čas pre seba, iné záujmy, kamošky.....
Toto chceš ty. 🤔 Jej detstvo môže byť šťastné aj bez bábik, bicykla, kamarátiek na IG. Kedysi som bola na prednáške špeciálnej pedagogiky. Tam sa baba pýtala= moja dcéra nemá detstvo, len krúžky, ktoré si sama vybrala (tanec, gitara, klavír, husle...) ja by som tak chcela aby mala také to obyčajné detstvo. Pedagogička jej odpovedala = ale jej detstvo je šťastné v tých krúžkoch. Ona nepotrebuje ku šťastiu Barbie, Tik tok a kamarátov so susedstva, ktorí jej nič nehovoria a nemajú nič spoločné... Ona trávi čas so sociálnou skupinou ktorá ich spája, napĺňa.... Ja by som ju nechala a čas ukáže, sama sa rozhodne podľa náročnosti a okolností (vek, viac učenia...) A či jej to na niečo bude? Samozrejme, že áno, každá jedna zručnosť a danosť navyše je veľké plus 👍 Môže to využiť na prijímačky na Pedagogickú školu, mať vlastné štúdio terapia tancom, pracovať so ŤZP, povýšiť na tanečnú školu, trénerstvo, joga štúdio, herectvo... A nielen to, nie je to len o tanci a gymnastike, môže byť dobrý motivátor, mediátor, kouč, trénerka... proste ten základ tam je. Všetko so všetkým súvisí.

muchotrafka298
9. jún 2024

Ja Ti napisem co viem od kamaratky, ktorej dcera sa venuje modernej gymnastike v tej sutaznej kategorii (druhu tam uz z casovych dovodov nedala, nezvladali to doma). Tam su treningy niekolkokrat do tyzdna, plus cez vikend sutaze, kam treba s detmi ist, ked su male. Cize ona ako mama chodi, jej muz je doma s mensou, ktora tiez chodi na gymnastiku, ale len tak pre zabavu, nesutazne. V treningovej sezone ked su tie preteky fakt casto, tak spolocne vikendy nehrozia, tam sa program aj dovolenky rodiny riadi sutazami, sustredeniami a vecami ohladom modernej gymnastiky. Len bohuzial, tuto to uz zacina ist na ukor skoly, lebo nezvlada aj ucenie aj treningy. Uvazovali este nad tancom, lebo mala chcela velmi tancovat, ale bolo im jasne povedane trenerkou, ze bud gymnastika vo forme na sutaze alebo tanec. Nedalo sa oboje sklbit, lebo mala by potom bola plne vytazena pocas tyzdna, ze 5 x do tyzdna trening plus sutaze. Tuto je ale dievcatko sikovne a talentovane, tak to chcu rozvijat, kym sa bude dat. Tak isto maju dostatok financii a mozu si to dovolit.

luciaruz
9. jún 2024

Ja som robila presne toto iste v jej veku. Mame povedali vtedy, ze gymnastika zakrpacuje rast, tak ma asi po roku odhlasila prec.

amonet
9. jún 2024

uz to nie je male babatko. ma 8 jej si sa pytala co chce? mozno by sme mali prestat mysliet nato ako to chceme my. ak je stastna a bavi ju to naucme sa podporit

lucka_ke
9. jún 2024

riadila by som sa tým, čo chce dcéra, ak ju to teraz baví tak ju podporte, ak príde choroba, úraz alebo proste ju to prestane baviť tak skončíte, neupínať sa na žiadnu športovú budúcnosť, nerobiť z toho viac ako to je - zábava

angvis
autor
9. jún 2024

ďakujem baby

angvis
autor
9. jún 2024

@amonet ano ved preto som cakala
kym sama vie co chce a nedavala som ju tam ako malu..len mam respekt ku vsetkemu co zavana extremom.. to jedine som sa bala

ivuska027
9. jún 2024

@angvis No je asi jedno aký šport to bude. Naši začali chodiť na basketbal keď mali 11 a 14(po presťahovaní. V starom bydlisku žiadne š.kluby neboli). A teda majú tréningy 4x týždenne a plus zápasy cez víkend. Samozrejme vždy iný syn 😅, ale baví ich to, majú tam kamošov, sú aj v inej komunite okrem školy. Stíhajú vsetko. Aj ZUŠku, aj kamošov, aj tréningy. Veľmi ich to baví. Ani raz nepovedali, že sa im nechce ísť na tréning. A teda, že ich vozim, lebo nemajú spoje. Je to náročné rovnako pre rodica ako aj pre dieťa 🙂 Záleží, koľko času ste tomu ochotní venovať. Ja neľutujem, naši chalani tam chodia radi. 🙂

angvis
autor
9. jún 2024

@ivuska027 perfektna odpoveď ďakujem, áno toho som sa bála, chodí tiež aj na Zušku na hudobnú a veľmi by som chcela, aby to nemusela kvôli gymnastike zanechať (baví ju tiež a máme super vzťahy s učitelkami) … O mňa úprimne nejde ja ten čas rada obetujem a vždy nájdem niečo, čím sa zatiaľ zamestnám, kým cvičí, napriklad som našla fitko kúsok alebo si niečo prečítam… my sa trepeme busom pol hodinu, ale počas jazdy sa rozpravame alebo sa učíme🙂 Už nechcem hľadať gymnastiku bližšie lebo má super trénerku a veľmi ju má rada…o mňa vlastne nejde, ide o dcéru. Bála som sa len aby mala čas aj na seba, kamošky, len tak sa flákať..🙂

angvis
autor
9. jún 2024

@ivuska027 takže veľmi rada počujem že to zvládate a dá sa aj normálne fungovať🙂

angvis
autor
9. jún 2024

@jamimo Ďakujem veľmi pekne za krásnu odpoveď🙂 Áno súhlasím, my nemáme doma ani telku a dcéra v jej 8 rokoch nedržala tablet v ruke ani mobil u nás doma má 0 času stráveného na nete, myslela som skor kamošky zo školy, na návštevy prespávačky a také tie babské veci🙂) Ale máte pravdu veľmi pekne ďakujem za názor

angvis
autor
9. jún 2024

@muchotrafka298 ahoj áno toho sa obávam ale ja si myslim ze moja dcera vzhladom na vek uz tieto méty nedosiahne a spolieham sa, že ostaneme v tej kategórii C max B, zatiaľ som vykšeftovala dva tréningy týždenne po dve hodiny sú plus nedela a to nie vždy, od Januára tri ale viac nebude mať nikdy.. takže tri krát do týždňa po dve hodky, plus tie nedele snaď nie všetky🙂 údajne súťaže sú tri krát do roka to by som tiež prežila🙂)) presne toho sa obávam, aby to nebola moja naivná predstava a časom budem pobehovať s dresom a obručou po súťažiach😂😂

deanna25
9. jún 2024

@angvis ahoj, z mojej dlhoročnej skúsenosti v tomto športe by som pokračovala, ak ju to baví a chce chodiť. V kategórii C máte tréningov primerane, žiaden extrém a má priestor a čas aj na iné aktivity. Súťaži v tejto kategórii za rok veľa nie je,z môjho pohľadu to problém nie je. Trénuje ešte krátko a čas ukáže koľko bude trénovať, či viac či menej, či kategóriu C,B. Nech robí, čo ju baví. Moja dcéra začala v štyroch rokoch, postupne pribúdali tréningy, súťaže a keďže pokračovať chcela a stále chce, tak sme sa tomu prispôsobili a všetko nastavili tak,aby zvládala tréningy 5 x týždenne 3-4 hodiny , školu a prípadne iné aktivity 😀. Ak sa chce, všetko sa dá.

jamimo
9. jún 2024

@angvis rado sa stalo 💖 Prajem všetko dobré a mnoho radosti pri športe 👍

angvis
autor
10. jún 2024

@deanna25 uf no🙂 veď toho sa bojím, že bude chcieť časom do kategórie B, ak to takto dopadne tréningov bude pribúdať, ale ako píšete ak bude chcieť tak nech to robí ❤️

muchotrafka298
10. jún 2024

@angvis ked to dcerka sama chce a bavi ju to, tak jej to umozni. Mozno za rok pride s tym, ze chce nieco ibe, ze ju to nebavi. Ja by som ju podporovala v tom, co sama chce.

deanna25
10. jún 2024

@angvis zbytočne po roku riešite ,či bude chcieť ísť do kategórie B,počet tréningov a pod. Začala pomerne neskoro a len časom uvidíte ako jej to pôjde, či pri tom ostane. Dievčatá majú mať z toho hlavne radosť.