Moderná gymnastika, balet - dievčatká a ich maminy

vadimka
16. jan 2013

Ahojte.
Temu na modernu gymnastiku som tu nikde nenasla a tak pisem. Velmi rada by som si popisala s mamickami, ktorych dcerky aktivne cvicia prip. chodia na sutaze...ako to u nich prebieha, ci to dievcata bavi, ci mavaju krizy atd....
Ja mam takmer 8-rocnu slecnu. Na modernu gymnastiku zacala chodit, ked mala 4 roky...prve 2 roky bola iba v pripravke, to mali 2xtyzdenne po hodine....ked bola prvacka tak 3x po 2hodiny...tento skolky rok sa v treninku pritvrdilo a ma tyzdenne 18hodin 😝 ...z toho cca 4hodiny sa venuju baletu...je toho dost, ucime sa po veceroch. Rada by som vedela ako to zvladaju maminky, rodicia resp. ich slecny. 😉 . dakujem a dufam, ze sa tu niekto taky najde.

kessa
16. jan 2013

Ahoj, maminka zatím nejsem, jen bych ti napsala svoji vzpomínku z dětství. Hlavně aby sis udělala kontrolu, zda to dceru baví a nebo se neděje něco, co by se v gymnastice dít nemuselo.. Já začala chodit do m. gymnastiky v 5ti letech a vydržela jsem asi do 10ti, kdy už jsem pobrala rozum a doma řekla rázné ne. Ze začátku to celkem šlo, ale pak naše přetloustlé trenérky (bývalé gymnastky) začaly z nás chtít vytáhnout maximum (a splnit si své sny). Už si toho moc nepamatuji, ale třeba to, jak na nás klekaly, aby nás přitlačili víc k zemi v placce apod. si pamatuji dodnes. Obrovský stres, který jsem z nich měla způsoboval i to, že jsem nebyla schopná odcvičit sestavu s hudbou, pokud mi spadlo náčiní (míč, kruh..), protože jsem v tom stresu prostě nevěděla jak dál. Dostávala jsem nadané, že neumím sestavy..Mimochodem sestavu s kruhem jsem byla schopná zacvičit celou ještě tři roky po mém odchodu- byly to prostě jen nervy. Jediný, kdo byl v pohodě byla naše učitelka baletu a na ten sem i chodila ráda. Neříkám, že to takto je všude, ale ohlídej si, jak se tam malá cítí.. Mamka mi pak říkala, proč jsem nic neřekla- když jsem po x letech promluvila o tom, co se tam dělo- ale to dítě si myslí, že to tak má být a má strach něco doma říct- ay neřekli, že je nemehlo...No prostě to ve mě zanechalo spíše negativní zkušenost, tak si to jen pohlídej, jestli tam chodí opravdu ráda a jestli je vše v pořádku 🙂 Věřím, že ano.

vadimka
autor
16. jan 2013

@kessa

Dakujem za nazor a velmi dobre viem, o com pises.
Ked dcerka zacala chodit na gym. tak tam bolo v jej veku hadam aj 16dievcat....teraz zostali len 2 😝 ...moja dcerka a jej najlepsia kamoska a potom uz len starsie kocky.... Trening je tvrdy, trenerku maju z ruska, prisna....jasne, ze mala ma aj krizy, ze sa jej nechce..to by som klamala, keby som tvrdila opak...ale po treningu je vzdy vysmiata...to by asi nebola, keby sa jej tam nepacilo...doma cvici, tancuje....rada pozera sutaze a ked je ta jej kamoska u nas alebo nasa u nich, cele hranie sa toci okolo gymnastiky..proste tieto baby maju uz uplne iny svet ako ich spoluziacky, ktore tam nechodia...

GYMNASTIKA je vseobecne velmi narocny sport, bolavy, treba "zapinat"aj hlavu, byt ohybny....bez natahovaciek to nejde...a velmi malo deti a rodicov to vydrzi...nuz uvidime aj my...

kessa
16. jan 2013

@vadimka no, spíš si myslím, že pro dívenku cca 20 kg asi není úplně vhodné, když na ní klekne 70kg těžká ženská.. Já to dnes vidím tak, že nám tenkrát hodně poškozovaly zdraví.. Někdo má větší a někdo menší předpoklady a ti s menšími to samozřejmě odnesou ještě víc.
A jinak naši taky v podstatě netušili, co se tam děje- já sem se k tomu doma nějak nevyjadřovala 😉 Mluvili jsme o tom až o mnoho let později.

vadimka
autor
16. jan 2013

@kessa

ja si skor myslim, ze tento sport vydrzia len silne charaktery...darmo ma dieta predpoklady, ked ho to nebavi, boji sa bolesti atd....
ja viem, ze aj ich trenerka si na ne sada a tak natahuje...je sice chuda, ale predsa 60kg mat moze...no ked to vykonava technicky spravne, ublizit by nemala...stat sa moze vselico, nehovorim...ona si vytrenovala dceru na majisterku slovenska...jasne, u nas je tento sport hodne pozadu, by som povedala v plienkach...ked pridu na sutaz 6 rocne ukrajinky ci z byvaleho sovietskeho zvazu to je uplne ina liga...co dokazu, ako z plasteliny... 😲

ined77
17. jan 2013

@vadimka ..no jo z plastelíny, ale pak ty následky .... 😒 .

vadimka
autor
17. jan 2013

@ined77

aj ty si cvicila?

ined77
17. jan 2013

@vadimka jj, kdysi dávno.

saallen
17. jan 2013

@vadimka ahoj, ja som chodila ako dieta na gymnastiku, ale sportovu. A ten sport som milovala, je tazky sport ale vo vysledku krasny, bohuzial sme sa makoniec prestahovali na druhy koniec republiky do malej dediny odkial bol autobusoby spoj tak maximalne do skoly a spat wtak pre mna sa tp tym skoncilo,ale je pravda, ze rodicia ma v tom moc nepodporovali.
Na nas si nikto nesadal, ale tiez nas silou tlacili k zemi, tak viem o com rozpravas, pokial to deeu bavi a chodi tam rada, tak ju v tom podporuj, pokial by sa v buducnosti rozhodla, ze uz staci, tak i v tom ju podpor, ale myslim si ze to ze chodi na gymnastiku neni nic zle aspon nema cas na somariny 🙂

karolka01
17. jan 2013

Ja jsem cvicila 10 let moderni gymnastiku zavodne za SK Motorlet a svoji holcicku bych na to nedala. Myslim, ze mi MG ukradla cast detstvi. Mam hodne dobrych vzpominek a jako dite jsem byla nadsena. Take me naucila tvrde drine a vytvalosti. Ale kdyz se na to podivam zpet, dospelyma ocima, nemyslim, ze to za to stalo. Ucila jsem se jen po vecerech a nic nez gymnastika nebylo dulezite. Take se mi nelibi jake jsou v MG vztahy. Ale samozrejme je to jen muj nazor a preju vasi holcicce jen to nejlepsi.

vadimka
autor
17. jan 2013

@saallen
@karolka01

no vsak presne to je ta dilema....z jednej strany dcera sa nema cas nudit..robi co ju bavi, ak neratam male krizy....uz teraz ma taku postavicku jak lusk, je ohybna a nastastie aj zdrava, kop,klop,...uci sa vytrvalosti,samostatnosti, ze treba na sebe makat...nevzdavat sa....z tohto pohladu to vidim ako velke plus...
...nuz ale presne, na nic ine okrem gymnastiky nema cas....volno len v piatok a v nedelu =zatial
😝 ...ucime sa po veceroch....
..ide o to, ze ja tu ani neriesim ci pokracovat ci nie...pretoze som rozhodnuta ju v tom podporovat...no neviem ci sa tu najdu maminky, ktorych slecny chodia na gymnastiku ci balet...lebo s nimi by som si rada vymenila nazory..napr. aj to kde nakupuju spicky, dresy....a nacinie 😀 ..ci ich dcery maju pod dohladom telovychovny lekari...atd...

..ale dakujem aj vam za nazor.

karolka01
17. jan 2013

Jen jsem chtela pridat svoji zkusenost. Ono tech modernich gymnastek moc neni v porovnani s ostatnimi sporty. Je to jen pro silne povahy. 🙂

andrejka1983
17. jan 2013

@vadimka mne ked niekto povie balet a gymnastika a malé dievčatka...tak sa mi vybavi tvrdý trening,stres, záťaž na tak malý organizmus, skoré vstávanie,nestihanie s učením, málo spánku,v dospelosti problémy s klbami a nohami,a v podstate nič z toho, na začiatku velké ideály, velké investície....ale úžitok maju iba tí, čo su v reprezentácii, ale obyčajne detske či skolke gymnasticke krúžky su skorej len pre zábavu 🙂 ja osobne v tomto športe vidím viac negativ ako pozitív, a všetko je o kokurencii, a tlačenke, je to len pre silne povahy a drave typy a musíš mat niekoho za sebou ak chceš byt "dobra"

vadimka
autor
17. jan 2013

@andrejka1983

to, co sa ti vybavi, ze tvrdy trening, tak tak to aj je....lenze keby kazdy zmyslal rovnako, tak dodnes nemame ziadnych prof.sportovcov..pretoze kazdy sport, pokial sa robi seriozne si vyzaduje drinu, bolest, odopieranie atd...tym padom by neboli ani ziadne MS SVETA ani OLYMPIADY...a my obycajny ludia by sme nemali koho obdivovat....
@karolka01
mala si aj nejake vaznejsie zranenia?

lucyda
17. jan 2013

Ahojky , moje dcera zatim teda do gymnastiky nechodi ,ale chci ji prihlasit do sportovni nebo moderni.Ma ted 3 roky a 3 mesice a prihlasit bych ji chtela v zari ,nevite co je potreba ,aby umela ?? Nebo podle ceho vybiraji treneri ...urcite se tam nedostane kazde dite ( teda aspon si to myslim ) Diky moc Lucka

matozazzo
17. jan 2013

@vadimka 18hod tyzdenne??? To je strasne vela pre tak male dievca!!! U nas v PO je to max. 2- 3x do tyzdna po 2hod... a to su aj tak znicene a ked si vezmem, ze moj manzel maval treningy 2x denne kazdy den (15-18hod) a to bol len aktivny sportovec + v sobotu zapasy... hned by som dcerku vzala prec. Kde ma detstvo, zaujmy, hry? ved ma len 8...

vadimka
autor
17. jan 2013

@lucyda

nuz nasa trenerka nejak nevyberala, lebo to sa hned ani neda vidiet,kto ma talent a tak... a mnohe deti sa ukazu praveze az po niekolkych rokoch...a decka co na to nemaju a rodicia co to psychicky nevydrzia tak sa vyselektuju sami...ono na zaciatku pride aj 20 dievcat na zapis..po roku je ich 10 potom po 3rokoch ledva 4...a dnes tam ostali u nasej trenerky len 2 dievcata rocnik 2005...takze nemusis sa bat...beru kazdeho..vydrzia to len najsilnejsie a najbojovnejsie dievcata....

andrejka1983
17. jan 2013

@vadimka ano logicky suhlasim....ale 99% uspechov v športe a u olympionikoch je o peniazoch a o tlačenke 🙂 tak ako všade....na začiatku ťa každý trener zoberie do kružku, ved z teba vyťaha peniaze , aj netalentovaného žiaka tam bude trpieť kvoli peiazom .....ja viem že každý začína so športom s tým,že možno budem raz reprezentantom.... 🙂 🙂 🙂 to je pekne, ale komu sa to aj podarí?? tomu kto si bude platit dobrých treneroch, sukromne hodiny navyše, bude mať dobru výstroj a bude trenovat na ukor školy, svojho volneho času , detských hier a kamaratstiev a niekedy aj na hranici svojho zdravia a nakoniec ťa aj tak nevyberu, lebo nemaš niekde niekoho.....ako to je len moj názor, nemaj v tomto ružové okuliare 🙂 bola by som rada keby som sa mýlila, ale keby sa mýlim tak všetci sme baletky, gymnastky hokejisti či futbalisti, ved tam sa točia dobre prachy nie???kolkí boli a su v tom športe dobrí ale musia s tým skončiť pre niečo..... 😢

lucyda
17. jan 2013

@vadimka Dekuji . No u nas v sokolovne sportovni gymnastiky je napred gymskolka ( tam urcite vezmou jakekoliv dite) je to zabavnou hrou vyuka na vsechny sporty ...Pokud je nejake ditko sikovne prechazi pak automaticky do pripravky 🙂 Tak snad mala bude taky 🙂 Moc ji to libi ,ale porad se pta jestli ji budou pani ucitelky pomahat ,je takova zlata ,ale taky hodne opatrna ...Treba kdyz jsme byly na horach a ja jsme na trampoline skakala salta ,tak za mnou nechtela vylezt a mela o me strach ...

andrejka1983
17. jan 2013

tým to nechcem nikoho odhovárať aby nedaval svoje deti na gymnastiku alebo na balet či iný šport 🙂 aby sme sa pochopili....len podla mna by to rodičia mali brať ako spestrenie volneho času dieťaťa, nie ako drinu že musiš musiš ....za každu cenu

vadimka
autor
17. jan 2013

@andrejka1983

nuz ja vobec nemam v tomto ruzove okuliare, pohybujeme sa v tom uz 4 roky a uprimne svoju dcerku vobec nevidim v reprezentacii...ani nechcem..teraz to robi, lebo ju to bavi a uvidime co dalej..silit to nebudem, urcite....
ale zas je uplne naivne si mysliet, ze kazdy moze byt baletak ci gymnasta...to je non sense..hlavne v modernej gymnastike tam predsa niekto kto nesplna prvky a obtiaznost, nestaci ked ma sponzora ci je v prvy tlacenke...ako v kolektivnych sportoch mas pravdu sa podplaca..ale ked krasokolcuriar padne 3x tak nedostane medailu predsa......a pozri si na you tube ms ci olympiadu gymnastiek a urcite zmenis nazor, ze kazdy to dokaze..ja teda urcite by som to nedokazala, ani keby som mala najlepsieho trenera a strasne moc penazi...je to drina,drina drina....a ty co to pozeraju v tv na gauci tak ze ake je to pekne a lahke...no nie je to tak...

kejvinka
17. jan 2013

Ahojky. Dceru mám zatím malou(16měsíců) a tak se spíše podělím o své zážitky z moderní gymnastiky. Gymnastiku jsem začala dělat asi až ve druhé třídě a vydrželo mi to cca 10let. Poté jsem už spíš byla jako pomocná trenérka. Náš oddíl nebyl příliž velký,takže ani jsme necvičili na takové úrovní jako ostatní. Tréninky jsme měli 2x týdně cca po dvou hodinách + 1x týdně hodina baletu. Nikdy jsem nijak v gymnastice nevynikala a na závodech jsem se spíše umístovala na zadních pozicích,ale i presto mě to neuvěřitelně bavilo. Vždy jsem se hrozně těšila na tréninky a i na závody kde jsem měla možnost poznat spoustu nových lidí. Vždy když dávali v televizi nějaké závody,tak jsem si to nahrávala na video a byla jsem u toho schopná strávit spoutu času,jen aby jsem si zapamatovala některé prvky a mohla je pak vyzkoušet v tělocvičně, případně si je rovnou zařadit do sestavy🙂
Pro mě toto období kdy jsem cvičila moderní gymnastiku bylo jednou z nejhezčích v životě. A můžu říct,že když mám nějaký splín nebo depku,tak začnu vzpomínat na toto období a je mi hned lépe🙂
Podle mě prostě záleží na jaké úrovni se gymnastika,ale i jiný sport dělá a hlavně jestli toho dotyčného to opravdu baví a dělá to srdcem a ne na přání rodičů.
Budu moc ráda pokud moji dceru také moderní gymnastika bude bavit tak jako mě. No,a pokud ne,tak se svět nezboří a třeba si vybere nějaký jiný sport či zálibu kterou si zamiluje🙂

vadimka
autor
17. jan 2013

@kejvinka

ahoj, dakujem ti za nazor...konecne aj nieco pozitivne.. 😉

moja dcerka chodi tiez do velmi maleho klubu v malom meste a ktohovie ci to bude aj pokracovat na buduci rok, pretoze postupne dievcata odchadzaju, nikoho nebavi pracovat na sebe...nebodaj rodicia vidia ako trenerka dievca natahuje tak je tragedia a vyhlasuju ich....v tom pripade by sme museli malu nosit do bratislavy a zial ani neviem ako by sme to casovo zvladali...
...je mi smiesne, ako kazdy sa odvolava ze sport nici zdravie, klby, kolena a tak....pritom ludia, ktori sa vobec nehybu trpia ovela viac, prave na tie kolena a klby....nuz, ale kazdy si najde dajaku vyhovorku, ked sa mu nechce...

vadimka
autor
17. jan 2013

@lucyda

no moja dcera ked bola malicka tak vobec nemala strach z nicoho...isla hlava nehlava...ale teraz uz sa aj boji a preziva...ja ti len odporucam daj tvoju malicku do gymskolky, vsak ziska zaklady pohybu a potom uz by mohla robit aj hocijaky iny sport.....ked by sa jej gymnastika nepacila...
...u nas v skolke bol oznam ze sa robi nabor 4r. dievcat , tak sme hned sli....zial s 20 dievcat za 4 roky zostali len 2 a medzi nimi aj moja mala....
neviem ako u vas, ale tu ked si dieta prihlasis na nejaky obycajny kruzok, tak to za nic nestoji, je velmi malo aj pedagogov, ktori by to robili s laskou....a uz som nechcela prihlasovat svoje deti na dajaky folklornicek, hudobny, kde sa nic nenaucili....

paris3
17. jan 2013

podla mna velmi zalezi na trenerke... niektore idu 'cez mrtvoly' a to by mi uz pri dcere vadilo... celkovo dieta by som dala na sport, to je fajn, ale dufam, ze vrcholovy sport robit nebude... tam uz zdravie dostava zabrat 😒
ja osobne som ako dieta chodila na modernu gymnastiku, chodila som rada, lebo sme mali perfektnu trenerku. prisna, ale velmi ludska osobka... nikdy na nas nepouzivala nejake natlakove metody, pritlacit nas pritlacila, ale zeby si na na sadala, to nie... rozhodne by som to netolerovala, ak by to robil niekto mojej dcere 😒
asi v 12 rokoch som s tym skoncila... zevraj som bola talentovana, aj na mastrovskych sutaziach som sa umiestnila, ale! na tomto vyssom leveli ide uz aj o ine veci, napr. kolko dievcat je anorekticiek, chudnu do nepricetnosti, tym padom nespravna vyziva, neumerna zataz atd. to mi uz nestalo za to... preorientovala som sa potom na iny sport a som spokojna 😉

aliza
17. jan 2013

@vadimka ja osobne gymnastiku milujem a lutujem, ze som ju ako dieta nerobila, teda iba chvilocku. Ja uplne chapem, co pises o sporte a plne sa s tym stotoznujem 😉 . Pre mna je sport neodmyslitelna sucast zivota a tak to bude aj u mojich deti. Ja som vrcholovo sportovala, moj brat stale vrcholovo sportuje a deti k sportu vediem od malicka. Dceru som zobrala na gymnastiku v 3. rokoch, ale plakavala mi, nechcela chodit 😢, tak sme to nechali tak a zacala s tenisom, neskor plavanie a bojove umenie. Bude mat 8 a stale robi vsetky tieto sporty, plus zacala aj s gymnastikou. Sice neskoro, ale aspon sa nauci prekonat strach, prekonat samu seba a zvysi sa jej sila a ohybnost. Pocas jej treningov prebieha aj trening deti, ktore to beru vazne a sutazia, rozpravala som sa s jednou maminkou a jej dcera ma 6 rokov a ma 12 hodin tyzdenne, ale je to sportova gymnastika, cize balet nemaju. Moj maly chodi na gymnastiku od 18. mesiacov a je neskutocny, lepsi ako 3 rocne deti 😀 takze zrejme o par rokov padneme aj my do toho...a uz sa na tom tesim 😉, mna to proste bavi a zatial aj moje deti 😀.....sport velmi formuje, pozitivne a urcite je pre dieta velkym prinosom. A k tym krizam, presla si nimi aj moja dcera a nie raz a boli to fakt tazke chvile, ale je to normalne, priam nevyhnutne, aby sa naucili prekonavat samych seba, aby sa ucili vytrvalosti a nevzdavat. A tiez sa ucime po veceroch a da sa, zatial...
A este som zabudla, na taekwonde trener tlaci chrbat dole pri roztahovani, aj v stoji pri stene tlaci nohy co najvyssie a podobne 'roztahovacie' metody , inak to proste nejde, takze v pohode.
Takze tolko na podporu sportu,

mimi21mimi
17. jan 2013

Ja som trenerka sportovej gymnastiky deti a cheerleadingu a svoju dceru rozhodne dam na gymnastiku od 3 alebo 4 rokov, podla toho, kedy mi ju vezmu do haly. tam kde trenujem ja ju nechcem davat, nakolko tam chodi na trampolinu a fitlopty od malicka a berie to ako hru. Ked tam nieco od nej chcem, robi si co chce... skratka pri mne nema respekt.

Ale ja jednoznacne povazujem za potrebnu gymnastiku pri vsetkych sportoch - ako doplnok. A moderna gymnastika mi pride uzasna a narocna. Tie treningy 12 - 18 hodin tyzdenne su sice narocne, ale pokial to dieta bavi, tak je to OK.... pri gymnastike s treningami 4 hodiny tyzdenne nikto nic nedokaze. 🙂 Myslim sutazne. A co sa tyka toho pritlacania, ono je to bezne. Samozrejme, neskocim dietatu na chrbat, ale same mi tie baby povedia, nech ich natiahnem alebo pritlacim, lebo same to nedokazu.

vadimka
autor
17. jan 2013

@paris3
@aliza
@mimi21mimi

dakujem za pismenka, ozvem sa ked budem mat trosku viac casu...

vadimka
autor
18. jan 2013

@mimi21mimi

ahoj, som strasne rada, ze si sa ozvala 😉 ...niekto, kto tomu naozaj rozumie a je na inej strane ako rodic, ci dieta....
inak, prvy krat pocujem cheerleading 😕 ...mozes mi prosim napisat o tom nieco viac?

..ako som tu uz pisala, dcerku trenuje ruska Marina Vedernikova...ked pises o svojej dcerke, tak ma napadlo, ako mi Marina rozpravala, ze trenovala svoju dceru...myslim, ze v roku 2002 bola majisterkou slovenska...Marina je prisna, ale v tomto sporte to inak ani nejde..a presne ako pises, z nejakymi 5-6hodinami tyzdennne tie dievcata nic nenaucis...vsak len hodinu sa zohrievaju, natahuju....a bez toho aby sa nepouzila aj sila [vsak dievcata sa tak pritlacit nevedia], tak trenerka si na ne aj sadne ale jasne opatrne a nie celou vahou...na sutaziach vyzera vsetko krasne, ale kolko hodin potu to stoji....no ja som rada, ze moja dcerka travi detstvo v telocvicni, vzdy lepsie ako na kruzku, kde len 2xpohopsa alebo sedi na zadku....pri pc ci tv.....ono, ked tieto gymnastky trenuju, tak z druhej telocvicni vychadzaju dievcata, co hodinu robili daku zumbu ci hip-hop...tie s otvorenymi ocami [ako puk] pozeraju na nase sikulky....som si vsimla, ze tieto bezne dievcata chodia uz teraz zhrbene, brucho vypucene jak v 5mesiaci....mnohe uz teraz s nadvahou...zial, na slovensku, uz velmi malo ludi sportuje...rodicia uz svoje ratolesti v nicom nepodporuju....
..napr. taka situacia...trenerka chcela otvorit este pripravku pre 4-6rocne....sme vyvesili po celom meste pozvanky...ano, prisli mamicky s detmi...ale ked videli trening, aj odisli....a uz sa nevratili...totizto, trenerka ich trosku postlacala, poohybala...kedze dnesne decka nie su zvyknute, aby na nich len niekto trochu pritlacil, hned zacali knucat....jasne, rodic si povie, nenecham si tyrat svoje dieta....nuz a tak to aj u nas vyzera, kruzky na nizkej urovni...vacsina deti vystrieda pocas skoly 6-8 kruzkov...nic sa v podstate nenauci....a rodicia ho v tejto "migracii"len podporuju....trenerka len kruti hlavou, co to rastie za generaciu...decka maju pobehnut 100metrov a infarkt....vravi, ze nikdy v zivote este nevidela tak pasivnych rodicov a deti...je mi z toho smutno...sak je to vidiet aj tu na niektorych prispevkoch....

kolko mate vy deti na trenigoch?
a kolko hodin tyzdenne?
nasa mala ma inak velmi silne ruky aj nohy, aj v svihoch je super, vela krat ma napadlo, ze skor sportova gymnastika by bola pre nu, ale zda sa mi nebezpecnejsia..sak salta, premety.....to by som sa bala...no zato ked ti padnu aj kuzele na hlavu nie je to sranda
😝

vadimka
autor
18. jan 2013

@aliza

juj, velmi ma potesili aj tvoje pismenka....keby tu bol tlieskajuci smajlik, 1000x ti ho dam....si super mamicka...presne,my sme mali tieto krizy uz aj v skolke...ale vzdy sa mi podarilo malu presvedcit....potom v prvom rocniku..ale teraz si uz zvykla, vie, ze ma svoje povinnosti...a ako poses, tenot sport uci nielen fyzicky dietatko rozvijat, ale aj mentalne, co si takmer nikto neuvedomuje...ja tu budem asi casto spominat nasu trenerku, ale ona casto hovori, ze sa o svoju dceru uz vobec neboji..pretoze pocas vsetkych tych rokov na gymnastike sa naucila vsetko potrebne do zivota..vytrvalosti, nevzdavat sa, ze veci treba dotahovat do konca- aj ked stale sa zda, ze to moze byt lepsie...sutazivost, vediet prehravat...a mnoho mnoho dalsieho...takze gymnastika vobec nie je iba sport fyzicky ale aj dusevny a zvladaju ho naozaj iba tvrde, cielavedome, samostatne mysliace charaktery....

a v com si vrcholovo sportovala?
inak, nevadi, ze tvoja dcerka zacala az teraz, nie je to az tak neskoro...hlavne ked predtym robila aj ine sporty...
nuz, a tvoj maly musi byt uzasny...

ja som v detstve vystriedala mnozstvo kruzkov od hadzanej az po strelbu, ale bolo to o nicom....som jednoznacne za to, vybrat dietatu vhodny sport a v tom pokracovat..nie kazdy rok menit...nuz, ale mat kruzok a naozaj trenovat su uplne odlisne veci...tu to malokto pochopi...nazve to tyranim ked dieta travi dni v telocvicni...ale pre mna je moralne tyranie ked dietatu odopieraju pohyb a su radi, ze je doma , a sedi na zadku....

vadimka
autor
18. jan 2013

@paris3

urcite zalezi od trenerky...ono ide cez mrtovly to je taky vyraz, pre kazdeho je ta hranica niekde inde...na nasu to hovoria, ale ja si to nemyslim...vela sme sa s nou uz po treningoch rozpravali, kto ju nepozna moze posobit chladno, ale v skutocnosti az taka zla nie je...a zas mi vyhovuje, ze mala ma aj takyto vzor, prisny, nekompromisny...lebo aj v zivote sa predsa nebude stretavat len s milymi ludmi...a bude pripravena a silna...a nebude to hned brat ako tragediu, ked si vypocuje, ze nie je pupok vesmiru...toto je pre mna dolezite...aby som mala plne samostatne dieta a nemusim sa bat o nu v buducnosti....vela ludi napise, ze napr. v gymnastike su dobre rusky, ci cinanky hlavne preto, ze tam idu aj cez mrtvoly..ale vobec to nie je o tom..je to o charaktere..tie dievcata to chcu, maju ciel...a ze ten charakter a celkovy pohlad na zivot je uplne iny ako u nas slovakov je na 100per...pretoze muza mam odtial....a viem to porovnat, preto chapem aj tuto rusku trenerku o co je ide, aj ked to uz mozno hranici s fanatizmom....ale nikdy by sme v zivote neprisli tam k kde sme dnes, ci uz vo vede, technike, sporte, keby prave tito fanaticki neexistovali....takze trosku mnej lutovat nase deti, su ovela silnejsie ako si my mozeme vobec predstavit....