Mali by sa podľa vás deti učiť aj cez prázdniny?

ankapuska79
7. júl 2018

Mamicky co robia vase 11 rocne deti pocas prazdnin aj sa ucia? Moj muz vyzaduje od syna aby denne cital knihu alebo pisal diktat.myslim si ze prazdniny su na to aby si deti oddychli od skoly. Jasne ze playstation musi byt, my mame ruku v sadre takze kupanie teraz moc nehrozi.dajte aj typy.dakujem

pininka
7. júl 2018

@ankapuska79 a tvoj muz je inak ok? Jasne ze obcas aj nieco preberieme, ale hravou formou a preto som nikdy deti nemusela nutit.

janulka2811
7. júl 2018

Tak povedz tvojmu mužovi,nech nechá syna žiť.
Keď chce písať s nim diktaty a učiť sa s ním,tak normálne je max.raz do týždňa a aj to iba hodinu a formou hry.
No a neverím tomu,že tvoj muž ( nic proti nemu ) sa určite neucil počas prázdnin,ale behal od rána do večera po vonku s kamarátmi.
Ach jaj ...

kenzom
7. júl 2018

Čítanie je predsa oddych....ide len o to aby čítal čo ho baví.... denne diktát je príliš... nemôže predsa celý deň cumiet do počítača...so zlomenou rukou veľa nevymyslis... ideálne je ak rekreacne hrajú futbal, karty...

veronikazuko
7. júl 2018

Moja 11 rocna nastupuje na gymnazium od septembra. Bude mat dalsi novy jazyk,ktory ja ovladam a tak ju teraz vsetko okolo toho zaujima. Inac nic sa neuci,nema ani knihy. Knizky cita pravidelne,ma to ako relax.chodi vonku s kamoskami,pomaha mi doma,k babke na dedinu,kde mame vonkajsi plavecky bazen,k druhej babke. Chodi sa hrat aj k sesternicam a bratrancom. Takze my tak 😀

sisaka
7. júl 2018

@ankapuska79 môj ma 10 a neučí sa. Keďže s mužom obidvaja pracujeme bude tráviť niekoľko týždňov v rôznych kempoch - hokejové, športový, varenie, ninja ... + dovolenka a výlety. Poobede behá vonku s chalanmi, mám problém ho dostať o 9 večer domov. V tomto veku si už decká robia program predsa sami, okrem toho, že ide 2x do týždňa na hokejový tréning mu už poobedia neorganizujeme. Jedine čo mu obmedzujem je PS a iPad, ale v lete to nebýva problém, keďže behá celé poobedia vonku. Požičal si z knižnice nejaké komiksy, ale kedy to bude čítať neviem, keďže nemá čas ...

veronikazuko
7. júl 2018

Ak mal problemy so slovenskym jazykom,tak sem tam napisat diktat alebo sa nieco z toho poucit nie je na skodu. Ale ak mal 1,tak podla mna netreba riesit

masinka
7. júl 2018

My sme si ako deti cez prazdniny pisali dennik. Denne tak cca 1 stranu v A5 zosite + polepili sme si tam "suveniry" - listky na vlak, vstupenky do muzea, ucet zo zmrzliny.... tak sme do septembra nezabudli pisat a mali sme aj nieco pri com sme mohli spominat na prazdninove zazitky 😀

chiara8
7. júl 2018

@ankapuska79 moj syn ma v IT 3.5 mesiaca prazdnin a aj PRÁZDNINUJE.Skor by som dohovorila tvojmu muzovy nech necha dieta vydychnut.Deti si maju uzivat detstvo a prazdniny .Neni na skodu par prikladou 2x za mesiac ale nie vzdy.Maju v skole toho dost cez rok.

pribinak
7. júl 2018

Cez prázdniny maju deti oddychovať, tak ako dospely cez dovolenku
Syn ide do 3roc., kupila som mu komixy, tak mam istotu, ze bude citat a nebude to nasilu.
Syn bude vela športovať, aby di dusevne od skoly oddychol, chodit na kupko, k jazerám. Bude chodit na túry a opekačky
Z kazdeho výletu posle vabkam pohľadnice, tak si precvici aj písanie a nemusím ho týrať diktátom

bobricek1979
7. júl 2018

@ankapuska79 spýtaj sa tvojho muža či aj on tak čítal každé prazdniny... Som zvedavá či bude mať ruku na srdci

janulka2811
7. júl 2018

@bobricek1979 určite áno on bol vždy ucenlivy 😂😂😂

jana_eyre
7. júl 2018

a muz ked ma dovolenku, tak robi dalej svoju pracu len doma?

bobricek1979
7. júl 2018

@janulka2811 katastrofa
😁😁😁

ankapuska79
autor
7. júl 2018

@bobricek1979 ze vraj ano knihy o com poc hybujem

mircalla
7. júl 2018

@ankapuska79 Budeme sa trochu ucit, ale tak lightovo, a az v auguste. Cita knihu vo volnom case, lebo ho to bavi, nie preto, ze musi

bobricek1979
7. júl 2018

@ankapuska79 😁😁😁🙈tak mu navrhni nech číta s ním keď je tak navyknutý😁

yukki
7. júl 2018

Baby kde kupujete slovenské detské komixy?

pribinak
7. júl 2018

@yukki normalne v stánkoch s novinami, aj v panta rei

sense
7. júl 2018

@ankapuska79 nuz nech sa mu chlap venuje knihy ok ale diktat kazdy den,?

hettinka
7. júl 2018

@ankapuska79 mám 11 ročného syna, sme teraz na dovolenke, potom chce ist do prímestskeho tábora a so starými rodičmi na dovolenku. Číta si aj sám od seba ( ak nemá mobil 😂) a veľa športuje, doma lieta na bicykli, kope do lopty a chodíme na kupko, na výlety a tak. Diktáty nepíše.

A tvoj manžel mu tie diktaty aj diktuje? Nech si pozrie film “Tady hlidam ja”, že kam to vedie...
Nech sa mu radšej venuje inak, hrajú futbal, berie ho na akcie, výstavy, plávať, do prírody, niečo majstrovat. O zom by mali byt prázdniny - nabiflene vedomosti spojiť s praxou.

janinah
7. júl 2018

Chudák chlapec,normálne ho ľutujem.Syn má 12.a v posledný prázd. týžden dáme dáky diktát,kedže na všeko genius len zo slovenčiny najhoršia známka.Program si robí sám,kopu času je vonku s kamošmi,cvičí,kreslí,chodí k dedkovi,samozrejme aj pomáha s dom. prácami.Chodil do denných táborov v meste,ale t.r. má len jeden tábor na univerzite.Tábory mimo mesta odmieta,čo mi nevadí.Pc a tv je málo.Výlety s nami či s dospelou sestrou sú samozrejmosťou,dovolenka s nami tiež.

yukki
7. júl 2018

@pribinak vďaka

katrinka8
7. júl 2018

My máme doma budúcu tretiačku síce, ale číta denne - lebo chce, teraz má asi 4 knihy rozčítané 🙈 Začala si aj písať (kresliť, lepiť, tvoriť) prázdninový denník, takže vlastne si precvičí aj písanie 🙂 Neučí sa, prázdninuje, ale zároveň si opakuje...

kreata
7. júl 2018

A kedy si ma chudak oddychnut ked nie cez prazdniny? Ved na to su! Knizku nech si vyberie sam aku chce citat. A ked nie nech necita. Nech robi co ho bavi aj keby to bola playstation. Vas manzel povazuje za normalne cez svoju dovolenku pracovat? Ak nie nech to nechce ani od syna. Ved mu to citanie a diktaty len zhnusi. Prazdniny su na oddych tak treba oddychovat. Bodka.

deti95060810
7. júl 2018

nikdy sme sa cez prázdniny neučili...mám na mysli tie veľké letné dvojmesačné....iné je to cez napr. jarné - tam si napr. niečo prepočítame, niečo prečítame...
teraz moje deti majú za úlohu čítať...ale to nie je problém, v knižnici sú každý druhý týždeň...

erikavesela
7. júl 2018

Nas tiez cita, ale diktaty, to sa mi zda privela, citanim sa dieta zdokonaluje v jazyku, ci uz gramatike alebo vyjadrovani sa, ci lexike..atd....citanie, zial dnes nie je samozrejmostou pre vsetky deti a.preto ho doma povazujeme za dolezite...takze citanie u nas byt musi...

tova
8. júl 2018

ano deti by sa mali doma ucit aj pocas prazdnin. 15-30 min. urcite sa da.

benit
8. júl 2018

Nie neucime sa.tiez mam 11 rocneho. Ak si cita sam od seba co ho bavi, Nepovazujem to za ucenie. Ja aj detom a rodicom v triede odporucam oddych. Deti si uzili dost cez rok. Posledny augustovy ked si nieco preopakuju je akurat. Aj dieta musi vypnut. Dospely tiez. Muz nech to neprehana. Nas je cele dni vonku s loptou a kamaratmi.

henikav
8. júl 2018

Nuz ja teda cez dovolenku nepracujem, preto som nikdy nenutila ani nebudem nutit deti. syn si sam kupoval pracovne zosity matematiky pre zabavu, dcerka si vybera knihy, ona sa este len uci pisat, ale u nas teda len forma zabavy a kto si co sam zapyta. Prazdniny su na to aby si deti oddychli. Ja osobne teda lutujem deti ako ten maly genius 2 rocny co cituje osmacke ucivo. Ma dobru pamat urcite, je sikovny, ale take male detstvo by mi bolo luto drilovat dieta, caka ho este dost starosti v zivote, tak nech si v detstve uzivaju kocky, bicykel, hry.......... kedy ak nie teraz. Aj syna som odhovorila od brigady, ma 17, miesto dovolenky chcel strasne pracovat. Ale su to jedny z poslednych bezstarostnych prazdnin, tak nech si ich uzije kym sa da, este sa napracuje v zivote dost. Ale chapem ludi, kde deti mozu brigadou vypomoct, alebo ak pracuju, lebo rodicia im nevedia vsetko dat, ja sama som kazde prazdniny pracovala a u nas dovolenka neexistovala ked som ja bola dietatom

extempore
8. júl 2018

Myslím si, že deti by sa cez prázdniny učiť mali - nehovorím, že písať diktáty každý deň, ale minimálne čítať a dávať dieťaťu kontrolné otázky - napr. ideme cez Trenčín a ja sa spýtam - aká rieka tečie cez Trenčín a pod. Rovnako je to s cudzím jazykom. Lebo čo mám skúsenosť s deťmi z našej rodiny tak vždy na konci prázdnin sú už totálne osprostené, vymetené hlavy - ten nástup do školy je potom veľmi veľmi krutý.