Ahojte. Chcem sa opýtať, čo teraz "beží" medzi deťmi na 1. stupni, čo sa týka knižiek. Ktoré postavy sú obľúbené u vašich detí? Chcem kúpiť darček krstňatám: tretiačka, druhák a chcem ísť do knižky, ale čo má "hodnotu" obsahovú. Neviem sa zorientovať, prosím poraďte. Ďakujem.
Môj syn je štvrták a jedine, čo okrem encyklopédií rád číta je Grázlik Gabo. Je to jeho obľúbená kniha snáď od konca druhého ročníka. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že teraz prečíta knižku ,,na posedenie" a musím zháňať ďalšie.
Moja dcera tretiacka ma najradsej knihy od Gabriely Futovej, od nej su vyborne skoro vsetky, pozrite recenzie na martinus.sk a pre chlapca grazlik gabo alebo nieco od thomasa brezinu, napr.seria tigri tim, je aj od 7r aj od 9r.
Grázlik Gabo
No GrazlikGabo nie je zas nejaká hodnotná literatúra 😉
Ja odporúčam od Hawkingovcov Gregorove tajné výpravy do vesmíru, zábavné, napínavé a pritom poučné. Potom ešte Mimi a Liza, len si zisti, či to už nemajú.
@zelenystan este Roald Dahl - asi hocičo 🙂 , alebo nejakú Astrid Lindgren, to je nestarnúca klasika.
@zelenystan dievčatku, R. Lagercrantz a E. Eriksson: Môj šťastný život + ďalšie diely zo série... pozri recenzie😉
Roald Dahl, syn- štvrták ma prečítané úplne všetky knižky z jeho detskej tvorby ... pre dievčatko odporúčam Matilda, pre chlapca asi Kamoš Obor
okrem toho sme čítali Zošidlo, Grázlik Gabo, Denník malého bojka, Miles a Niles ... ale to je skôr také populárne, no nie moc kvalitná literatúra. Grázlika Gaba nám ani pani učiteľka veľmi neodporúčala, že s aj chlapci, ktorí sa tým inšpirujú ... no...
syn miluje aj knižky od D. Walliamsa, napr. toto http://www.martinus.sk/?uItem=217613
ale sú dosť hrubé a ak dieťa nezvykne veľa čítať, môže ho to aj odradiť (náš je knihomoľ)
Môže byť aj Astrid Lindgrenová a jej tvorba. Alebo Nesbo - Doktor Proktor (viac dielov je)
mne osobne sa páči Klára Jarunková - O psovi, ktorý mal chlapca
knihy od Hawkingovcov - Gregor... , to skor pre staršie deti, alebo malých "vedátorov"
seria Doktor Proktor
http://www.zuzanastelbaska.com/recenzie.html
🙂