Koľko krúžkov maximálne má mať 2,5 ročné živé dieťa?

marley11
11. jan 2013

Mala ma 2,5 roka a je velmi ziva od narodenia. Od pol roka chodi na plavanie, od roka na hudobnu a od roka a pol aj na vytvarnu. 2 mesiace bola bez kruzkov a ocividne jej chybali. Teraz rozmyslam na co ju zapisem, mame ale na zozname 6 roznych kruzkov. Na kolko maximalne by ste zapisali? Dakujem

kepassa
11. jan 2013

moja bola prihlasena na tanecnu 2x tyzdenne po hodine /chodila po skolke/ myslim, ze jeden naozaj staci ak je dieta aj skolkar zaroven. Maximalne dva ak nie je skolkar, ma viac casu na hranie, pretoze si vezmi, ze ak bude chodit napr. v pondelok a stredu na tanecnu a v utorok a vo stvrtok na kreslenie alebo iny kruzok ostava volny len piatok a vikend, nie je to uplne malo ak sa mu viete pocas tych zvysnych dni venovat "naplno" teda aby si uzilo aj cas s vami cas na zabavu na lenosenie a na hranie...moj nazor. Kazde dieta je vsak ine a niektore potrebuju vyplnit cas niecim zmysluplnym, je to v poriadku, ak dieta chce chodit ak mu to prinasa radost. Je fajn vsak zvolit vsak kruzky podla jeho veku, schopnosti a zalub podla mna

xlucia
11. jan 2013

uz teraz to dieta neumerne pretazujes. ziadny dalsi nepridavat

cikyta
11. jan 2013

Zapíš ju do škôlky 😉

malinkaaninka
11. jan 2013

môj "živý" syn,keď má toho veľa,je "živý" ešte viac.
opýtaj sa jej,čo by rada robila,týka sa to jej,nie nás-cudzích ludí.

lujza123
11. jan 2013

Niekto hovori ze nepretazovat dieta ale su deti ktorym to ocividne vyhovuje...tak preco nie, zase nie kazde dieta bavi sa osamote hrat s hrackami, radsej ma kolektiv a skupinove aktivity pripadne umelecke cinnosti. Pokial este nechodi do skolky je to prijemne spestrenie dna. Napriklad moja segra chodila na vsetko mozne cele detstvo, nebolo dna kedy by nemala nieco, kolkokrat aj dva kruzky za poobedie..ked sa jej to nasi pokusali obmedzit tak bola velmi nestastna

Ja mam 3 r. dceru ktora okrem skolky nechodi nikam zato malujeme kazdy den, prstami, stetcami, detske farby, vodovky, akryl, lepi farebne papiere, sklada, vylieva, modeluje z hliny, plasteliny..kazducky den a az potom je schopna alebo ma vobec chut sa hrat..podla mna je to taka ista aktivita ako nejaky kruzok ..a nevyzera pretazene

sissy27
11. jan 2013

no ja by som strašne chcela vedieť, čo robí ročné dieťa na hudobnej, keď sotva stojí na nohách a nevie ani rozprávať a jedenapolročné na výtvarnej, keď teda akurát vie stáť na nohách a dorozumievať sa vlastným jazykom... píšeš vo svojom statuse, že tvoja dcérka sa hrá na malé bábo - nebude to tým, že sa dožaduje tvojej pozornosti, aby bola viacej s tebou ako s mamou a nie kade tade "odložená" po krúžkoch, ktoré chceš v prvom rade ty a nie ona?
Má 2a pol roka, za pol roka ti pôjde do škôlky, uži si ju, kým môžeš... na krúžky má času dosť...

cairka
11. jan 2013

Chýbali malej, alebo maminke? 😅 Ja by som nepridávala nič, ak tak pridaj plávanie, chodte mimo krúžku ešte zo 2x týždenne samé. A ináč ruksak na chrbát, naplniť poživňou a po 2-3 hodinách vonku jej žiadny krúžok chýbať nebude 😉

simca06022011
11. jan 2013

Takemu malemu dietatu je to vela, maximalne jeden, ked chces roznorodost, tak ju daj do skolky...co bude to dieta robit ked bude skolak, ved tam sa tiez tych kruzkov tolko neodporuca 🙂

sympa1
11. jan 2013

ta vytvarna je v pohode...to je len take male tvorenie na papiery, a mozno nejaka tanecna...ale tiez je otazka aky druh tanecnej a ako dlho bude trvat...keby bola v skolke taketo kruzky su aj tam a v ramci skolky 🙂

maruska123
11. jan 2013

Preboha toľko krúžkov??? mňa by zaujímalo kde si k toľkými krúžkom pre tak malé dieťa vôbec prišla🙂)) ja som hľadala aspoň jeden hocijaký pre moju dcéru bude mať tri roky a tu v TN som nič také nenašla🙂) tiež si neviem predstaviť čo tak malé dieťa môže na tých krúžkoch robiť🙂))

alex31
11. jan 2013

ani jeden ... dieta sa ma v tychto rokoch v prvom rade hrat a cez hru sa rozvijat a ziskavat dalsie skusenosti ... nakoniec na kvalitne sportove kruzky ani dieta mladsie ako 4 roky neprijmu ... nie preto ze by to dietatko nezvladlo ale preto ze este nie je predsa len "vyspele" aby si dany kruzok a jeho zmysel uplne uvedomovalo a ani jeho telicko nie je este na vsetky veci pripravene .... a podobne je na tom aj detsky mozocek ... podla mna ho neprimerane zatazujes ... ak je velmi zive skus sama vymysliet aktivity ktorymi uspokojis jeho potreby a nie vlacit ho po kadejakych kruzkoch ..... na tie ma este dostatok casu .....

lulinka02
11. jan 2013

Tiež sa prikláňam k predchádzajúcim názorom, že je to veľmi veľa krúžkov pre také malé dieťa. Mám dvoch chlapcov, obaja sú veľmi, ale veľmi živí. Bála som sa, že im nedokážem vytvoriť taký program, aby sa zabávali, ale nakoniec som zistila, že deti si najviac vážia čas strávený s rodičmi, akokoľvek ho využijete, ako niekde na krúžkoch s cudzími ľuďmi.

marissenka
11. jan 2013

od sept.do skolky. 😉

zuzu31
14. jan 2013

ja by som nechala jedine to plavanie ... je to zdrave otuzovanie a zaroven hravy kontakt s detmi, vytvarnu a hudobnu si mozete urobit kedykolvek doma a s maminkou si to urcite viac uzije 😉

sisaka
15. jan 2013

Este jej tam chyba nejaky cudzi jazyk (aspon jeden) 😀
No ale vazne, tiez nechapem, na co je dobre vodit rocne dieta na hudobnu a o cosi starsie na vytvarnu, aktivity, ktore rozvijaju umelecke citenie predsa v takom utlom veku nie je potrebne robit organizovane, na to nie je potrebne ziadne odborne vedenie - spievanie pesniciek, rymovaciek, bubienky (hrnce), hrkalky .....carbanie po papieri, prstove farby, plastelina ....to vsetko hocijaka matka dokaze zabezpecit aj doma.
Ja by som tiez asi nechala len to plavanie

rainbow0508
15. jan 2013

Ahoj...nepatrim k tym, co ta tvrdo skritizuju alebo odsudia...prosim, tak si moju rekaciu nevysvetluj. Len mi neda nenapisat....ucim v skolke. Mame v triede 4-5 rocnych deti dievcatko, o ktorom boli tiez rodicia presvedceni, ze potrebuje kruzky, lebo je ziva. A tak chodi na krasokorculovanie, na tenis, na hudobnu a na hrnciarsky kruzok. Mala to vsak prestava zvladat. V skolke mava neskutocne zachvaty hnevu a zlosti, bije ucitelky, kope, hryzie. Ak sa pokusame ju upokojit, vzdy to skonci tym, ze ona uz nechce chodit na kruzky, ale chce byt s mamkou a s tatkom. SKUTOCNE SI MYSLIS, ZE JE PRE TVOJE DIETA DOBRE, ABY CHODILO TAK SKORO NA KRUZKY? Vezmi ju, bav sa ty s nou, venuj sa jej....a tak ako ti tu ktosi napisal - ruksak na chrbat a hajde von. Po dvoch hodinach ani kruzky nebude treba. Nepretazuj svoje dieta...mohla by si z neho spravit "neurotika"...a to predsa nechces. Drzim palce pri rozhodovani...

fabula
15. jan 2013

Najlepším krúžkom by si mala byť pre dieťa Ty... urobiť jej program,pritúliť ,hrať sa s malou .... všetko by som dala preč .... dieťa nie je náš stroj a neplníme si svoje sny cez dieťa ...

luy
15. jan 2013

Mamička písala vo fotoblogu ,že zle napísala otázku tu je vysvetlenie,kopirujem:

..... mala chodi do skolky od 12 mesiacov. Kazdy den, 5 dni v tyzdni. Na kazdy kruzok, ktory navstevuje chodi so mnou. Som tam s nou a ostatnymi detmi a mamickami. Nie som typ cloveka, ktory pride o 16:00 domov a sedi doma cely vecer. Ani mala ani manzel.

Žiju v zahraničí,ide o to ,že použila slovo krúžok,ale mala na mysli niečo také ako u nás materské centrá ,aj u nás v MC su rôzne krúžky .

Ja len pre vysvetlenie

rakova20
23. máj 2013

na žiadny, teraz potrebuje matku a otca lebo sa vytvára medzi Vami citová väzba, alebo sa nečuduj, keď Ti začne na Vianoce plakať, že chce byť radšej s p. učiteľkou z výtvarnej alebo iného krúžku ako s Tebou.

modrofuzik11
23. máj 2013

tiez suhlasim so skolkou. sara je v skolke od dvoch rokov a velmi jej to prospelo. plus k tomu chodime dva krat do tyzdna na folklor. to uplne staci.

mimikas
23. máj 2013

skor by som ju dala do skolky do kolektivu ako na kruzky

ewca
23. máj 2013

kruzky pre 2,5 rocne dieta? fakt si neviem svoju 2,5 predstavit na vytvarnom kruzku...my sa obcas zucastnime nejakeho hudobneho alebo tanecneho programu pre deticky, ale pravidelnymi kruzkami by som to nenazvala.... tiez suhlasim s tou skolkou...malami tam chodi na tri dni od februara...najlepsia vec co sme pre nu mohli urobit

mpg
23. máj 2013

Každé dieťa je iné, aj v každom štáte v zahraničí je to ináč - maters.dovolenka je kratšia, ale aj tak by som dieťa v tomto veku dávala len na také krúžky, o ktoré má záujem a keď je živá tak aj niečo ako plávanie alebo iný primeraný šport.