Kedy začať učiť lyžovať?

mata2014
7. okt 2016

Ahojte mamicky, od akeho veku ste zacali ucit Vase deti lyzovat alebo ste ich dali do lyziarskej skoly? Dcera ma vyse troch rokov a ja s manzelom miluje lyzovanie a chceme aj dceru dat na lyzovanie. dakujem

simeonik
7. okt 2016

My sme tiež obaja lyžiari a malého sme prvýkrát dali do lyžiarskej škôlky keď mal 4 roky ale po 20 minútach nam ho instruktor doviedol s plačom. O rok na to sme ho dali opäť a vtedy to už bolo ok 🙂 podľa mňa je to individuálne a treba vyskúšať 😉

siskatan
7. okt 2016

Prvorodený mal 2roky a 8 mesiacov, prostredná mala 3 roky keď sa začali lyžovať... nuž a s najmladšou skúsime tento rok aspoň obuť lyže, ak bude chcieť (to bude mať 2 roky a 6 mesiacov)... Je to individuálne, ale vek už na to máte 🙂 Závisí však od dieťaťa, u nás bol prvorodený veľmi šikovný a aj mu to išlo,na lyžiach bol od začiatku pevný, prostredná zasa snaživá a hoci bola staršia, bola zo začiatku taká gumená, ale napredovala rýchlejšie 😉 Dôležité je, aby aj dieťa chcelo a netreba to preháať, na začiatok stačí aj polhodinka denne, v lyžiarskej škole to bývajú dopoludnia alebo aj celý deň, čo pri tomto veku sa mi zdá dlho...

sense
7. okt 2016

Dobra tema, my chceme tiez skusit malu dat ucit lyzovat resp muz bude ucit lyzovat tak uvidime ma 3,5roka

celasapremenim
7. okt 2016

jedno sa naucilo trojrocne, a druhe 5 rocne, zda sa mi, ze taky vhodnejsi vek je styri roky :D a samozrejme aj podla dietata
tak sme si mysleli, ze to zvladneme aj sami, ale ovela lepsie posluchali instruktorov :D tak sme si vzdy aj s manzelom riadne zalyzovali
a potom uz aj s nimi :D

janinah
7. okt 2016

Cez tri roky a ešte nelyžuje? čo ste zaspali dobu? 😀
Existuje tabuľka kedy v akom veku začať s jednotlivými športami,nie je to o tom,že rodičia chcú,ale o tom,aby dieťa bolo už zrelé hlavne fyzicky,ale aj psychicky,napr. karate sa odporúča začať až od 8rokov.Náš syn začal s lyžovaním v 4,5rokoch a lyžuje výborne,má 11 teraz,ale odporúčam základy od inštruktora,nie od rodiča.Dcéra začala asi v 5r, lzžuje,s druhou sme to skúsili tiež,ani sa nepostavila na lyže,doteraz nie a to je už dospelá,čiže riadiť sa aj tým čo chce dieťa.

katinka71
7. okt 2016

mojho sme dali prvy krat do lyziarskej skoly ked mal 3,5 r s tym ze bude nedaleko a veru ani polhodinu sa tam neohrial reval a hadzal sa na zem,presne nato o rok mal 4,5 nasa dedina organizovala lyziarsky vycvik presne natom mieste kde bol prvy krat,hned som ho prihlasila a deti sme priviedli ku autobusu uz vystrojenych na svah nahozili lyze do kufra a zakyvali nasim detom nacestu,a mali dozor v autobuse a tam na svahu ich cakali instruktory lyzovania podelili si deti a pracovali s nimi tak ze na 5 den mali preteky a veru sa nas naucil aj na vleku a zjazd a brzdit,podmienka bola aby tam nechodili za zadkami deti rodicia iba ten 5 den ked boli sutaze tak sme tam boli pozriet,inak sme nasho chodili pozorovat po tajomky aby nas nevidel,veru to fakt posluchal a robil co mal,po 5 hodinach nam doniesli deti do dediny na nastupiste,tento rok to pojde znova a uz sa tesi

zavana
7. okt 2016

ja si už ani nepamätám kedy som začala, ale viem, že drahého mamina často spomína, že ako malý stál na lyžiach prvýkrát keď mal tri roky a odvtedy rok čo rok a nevzdal sa toho do dnes, tak my by sme tiež radi malú naučili len bude mať okolo troch, štyroch rokov 🙂

seahorse27
7. okt 2016

Manzel zacal dcerku ucit, ked mala cca 3,5 roka, ale vôbec ho neposluchala, takze dostala instruktora a este v tu istu sezonu bola par dni aj v lyziarskej skole v Tatrách, kde na zaver zlyzovala Solisko 🙂 Podla mna ten vek okolo 3-4 rokov je idealny.

mm2008
7. okt 2016

cca vek 4 roky, ja som tak začala syna učiť...

dada200
7. okt 2016

Dcéra mala 4 roky keď sa začala učiť a myslím,ze to je taký ideálny vek . Najlepšie dat do lyžiarskej školy. Teraz má 9 a lyžovanie zbožňuje.

dominika6
7. okt 2016

@mata2014
Najlepsie je od 4 rokov

sisaka
7. okt 2016

@mata2014 syna som zacala v 2,5 mala som ho celu sezonu na trakoch, v 3,5 uz chodil sam. Sice sa nie je kde ponahlat, ale ked lyzuje cela rodina, nikto nie je ochotny trcat s dietatom pod svahom a dieta je pohybovo zdatne nevidim dovod cakat.
Do lyziarskej skoly nechodil naucila som obidve moje deti, dcera sa naucila az v 8, najprv jej to neslo, potom nechcela, potom nebola prilezitost ...

papricka33
7. okt 2016

@mata2014 keď ju to začne baviť 🙂 to je najdôležitejšie, aby nezískala odpor na celý život. Niektoré sa naučia aj v 2 rokoch, niektoré mrnčia a nebaví ich to ani v 6 rokoch 🙂

lienkaam16
7. okt 2016

Záleží od dieťaťa, ale prvé zoznámenie by malo byť tak v troch rokoch. Treba ísť na to hlavne pomaly a nie supnut dieta do lyžiarskej školy hned na viac hodín. Náš malý ma dva roky a tento rok ho chceme zobrať na svah skor len pokukat, možno len skúsiť postaviť na lyže. Vlani s nami lyžoval v nosiči a páčilo sa mu veľmi samozrejme už tak na konci sezóny, keď bolo slnečné počasie. Základom je dieťa do ničoho nenútiť. Držíme palce a potom sa pochválte s foto na svahu ;)

shia
7. okt 2016

naša stála prvýkrát v 2 rokoch, ale že by sa to dalo považovať za lyžovanie...🙂 mala len také tie priväzovacie lyže, pre radosť. V 3 rokoch už mala normálne lyže, ale samozrejme tiež len tak trošku sa pošmýkala, a teraz v 4roch rokoch uvidíme, čo to spraví... 🙂 hlavne nenútiť, má to brať len ako zábavu, a hneď ako povie že ju to už nebaví, vyzuť, a hrať sa, nenútiť ;)

katinka71
7. okt 2016

@shia budes prekvapena ani my sme neverili ze sa odhodla mm sa hneval ze som ho dala na lyziarsky po minulorocej skusenosti ze vyhodene peniaze ale ked videl vysledok tak bol spokojny

l3yla
7. okt 2016

Podla mna cim skor, tym lepsie. 🙂 lyzovanie je kraaasny sport a urcite aj ja chcem aby aj nas drobec cim skor lyzoval 🙂

sorciera24
8. okt 2016

mame z namych instruktorov, kazdy vravel, ze vhodny vek je od 4 rokov......naozaj co sa tyka fyzickej aj psychickej vyzretosti......nie ej to len o pohlade rodicov...pre nieco sa ten vek ako vhodny na dany sport udava..... nas sa naucil medzi 4-5 rokmi.....za jednu zimu skvele lyzovat a velmi ho to bavi....

kacena4
8. okt 2016

zaleti od toho ci chcete lyzovat alebo sa len "hrat" na lyzovanie... a tiez zalezi ci uz vie solidne bicyklovat bez koliesok a korculovat to je zaklad ak toto vie tak moze ist na lyzovanie ak nie tak do prveho snehu mozete trenovat a potom uz vam pojde aj lyzovanie ako po masle. inak sa budete na lyziach len "hrat" a skusat to tuto sezonu. najidealnejsi vek na lyze kedy je zrele dieta je po cca 4r. ale ako hovorim ak zvladne kolieskove korcule skor tak zvladne aj lyze !! ide o pochopenie techniky ako ma stat a udrzat rovnovahu

lenuliatko
8. okt 2016

Moje deti sa prvykrat na lyze postavili v troch rokoch, ale to bolo len take akoze spustanie skoro na rovinke, v styroch sme uz jazdili na malom svahu, ale nie same, nevedeli este pochopit techniku, brzdit,... No a v piatich to potom zrazu proste slo. Tiwz boli v lyziarskej skole v tatrach, ale az dalsi den s nami im to proste "docvaklo" a odvtedy to ide. Este v tu zimu som s nimi dvoma dokonca sama lyzovala. Musia na to proste dozriet. Aj s bicyklovanim to bolo podobne, neslo to, neslo to a jedneho dna sadli a za 10 minut jazdili same.

vroni
8. okt 2016

my sme dceru prvykrat postavili na lyze v 2,5 roku. Na desat minut a parkrat sme si ju posunuli medzi sebou. Rok na to sme skusili lyziarsku skolu. Dieta stropilo skandal, lebo sme ju prihlasili len na doobedie a ona chcela lyzovat cely den 😀 Ostalo jej to dodnes, lyzuje rada a dobre. Skriatok bude mat tri v novembri a na snehu este nestal (minuly rok sneh jednoducho nebol), takze vyskusame opatrne tento rok, ci sa mu zapaci....