Kedy sa naučili vaše deti bicyklovať?

16. feb 2023

Na 3. narodeniny sme kúpili malému bicykel, rodina poradila veľkosť 14 aby mu to vydržalo pár rokov. Lenže bicykel je veľký a malý z neho nedociahne ešte na zem. Čoskoro bude mať 4. narodeniny a bicykel mu je stále veľký. To som ho chcela naučiť už minulé leto. No teraz rozmýšľam čo s tým, či mu kúpiť nejaký použitý bicykel menšej veľkosti 12tku alebo čakať pokiaľ dorastie?

simona92101
16. feb 2023

Dcere sme kupili na 3 narodeniny 14tku bike,sedadlo sme dali na najnizsie,najprv sa bala,ale cez leto sa osmelila a ako 3.5 rocna sa naucila jazdit.ona je vsak vysoka dlhonoha,vacsina rovesnikov kupovali 12tku.
Ak nedociahne,skuste na ucenie kupit z bazosa.

patka06
16. feb 2023

Cca 3,5 ročná sa naučila sama v škôlke, tiež na väčšom bicykli, myslím, že to bola 14stka.
Doma sme mali v pláne učiť v lete, trošku nás predbehla. mali sme pripravenú 12stku, ostala nevyužitá, museli sme vymeniť za 14stku
Záleží na tom, aký je syn vysoký, resp. aké má dlhé nohy. Daj mu najnižšie sedačku, mal by už špičkami dočiahnuť na zem.

deedol
16. feb 2023

po 4r na 20-tke, ma dlhe nohy, tak dociahol. dovtedy nemal zaujem, uprednostnoval odrazadlo, ktore este aj teraz niekedy vytiahne (bude mat 5r).

autor
16. feb 2023

@simona92101 Pozerala som na bazosi okolo 50 eur majú je to dosť.
@patka06 Neviem presne aký je vysoký cca 100 CM môže mať. Špičkami dociahne na zem no to by mal s celou nohou dotiahnuť nie. Má najnižšie danú sedačku

pribinak
16. feb 2023

Hlavne kúp odľahčený, niekedy detské bicykle vážia viac ako samotné dieťa

autor
16. feb 2023

@deedol Na odrážadlo jazdí ako besny

mirko84
16. feb 2023

Nas sa naucil ako 2 a 3/4 na niecom malom pozicanom od susedov, nasledne zdedil po dcere 14. Nedociahol na zem, takze start musime pomahat, zastavit a zoskocit sa naucil nejako. Aj ked sa par krat vykyblil na nabok na zem ked si zmyslel zastat a ja som nestihol dobehnut. Nijak ho to ale neodradilo

luliu
16. feb 2023

Treba kúpiť bicykel, ktorý mu bude dobrý. Taký, kde poriadne dociahne na zem celou nohou, nie len spickou. Najväčšia chyba akú ste spravili, kupovať veľký bicykel, aby dlho vydržal, to môžeš robiť, ak už bude vedieť bicyklovať a bude mať istotu. Moji sa naučili bicyklovať pred 3. narodeninami, nikdy nemali pomocné kolieska, išli z odrážadla a učenie trvalo päť minút, keďže rovnováha nebola problém

patka06
16. feb 2023

Nemusí dočiahnuť celým chodidlom.
Ak nechceš kupovať, skúste si na ihrisku požičať menší, naučí sa, získa istotu a prejde na svoj.

ajajaj00
16. feb 2023

my mame woom bicykle a topka za mna..lahucky je...velkost 16 chalani sa naucili v 4 rokoch pomocne kolecka sme ani nemali

mirko84
16. feb 2023

Autorka: Alebo sa da pozicat dobra bicygla cez bikeup.sk, idealne pre tie najmensie na niekolko mesiacov. My sme to skusili so 14 od nich ale bola este vacsia ako ta 14 co sme mali doma - dostali sme uplne novy kus a ako pisali vyssie, bol lahky.

Na zaver, to aj takato nevinna tema musi byt anonymne?

luliu
16. feb 2023

@patka06 keď sa učí, musí dociahnut poriadne, len spickou dieťa nemá istotu, nie je to dobré.

kate_cs
16. feb 2023

Bicykel nekupuj “že dorastie” je to hlúposť. Nedosiahne na zem, bicykel je veľký a ťažký. Syn sa naučil keď mal 3 roky a rovno bez pomocných koliesok.

patka06
16. feb 2023

@luliu tiež som si to myslela, kým som nevidela deti na ihrisku ako sa učia na "veľkých" bicykloch

barbie1981
16. feb 2023

Náš mal 3,5roka a vedel to za 5 min. bez pomocných kolies. Prešiel z cykloodrazadla plynulo na bike. Máme woom 16 , už ako 3,5 ročnému mu bola dobrá veľkosť 16.

luliu
16. feb 2023

@patka06 ale to že to nejaké dieťa zvládne je v poriadku, ale určite to nezvládnu všetky deti a je lepšie i bezpečnejšie, aby dieťa dociahlo.

autor
16. feb 2023

My sme mu kúpili takúto aj s pomocnými kolieskami , áno je to väčšie no nevedela som aku veľkosť si vybrať.

luliu
16. feb 2023

Píšeš, že lieta na odrážadle ako šarkan, tak načo pomocné kolieska? Je to krok späť

patka06
16. feb 2023

@luliu súhlasím, bicykel, najmä ten, na ktorom sa učí, musí na 100% vyhovovať dieťaťu, preto je ideálne ísť vyskúšať do predajne, prípadne si rôzne otestovať na ihrisku, podľa toho potom kúpiť.
Autorka: pomocné kolieska nepotrebuje ak zvláda odrážadlo. Fotka asi skresľuje, vôbec nevyzerá byť veľký.

autor
16. feb 2023

@luliu Bicykel je o dosť väčší od odrážadka a je ťažšie udržať si rovnováhu bicykla. Pokiaľ dobre viem pomocné kolieska v tom pomôžu aby dieťa nepadalo s bicyklom do strán

nanka3
16. feb 2023

moja sa naucila bicyklovat bez pomocnych koliesok ako 2,5r na velkosti 12. Minuly rok mala 4 roky a uz vedela na 14tke, takze mne sa ta dvanastka zda pre 4 rocne dieta uz nizka..... neviem no a nemate v okoli nejakeho kamosa/kamosku, ktory maju tiez bicykel 14? mozno trochu ina konstrukcia a siel by.... aspon teda ta nasa 12tka bola naozaj mala a ako stvorrocej jej bol ozaj maly a to ona vobec nie je velke dieta, na centimetre si nepamatam, kolko mala minuly rok....

araavdva
16. feb 2023

moja ked mala skoro 7 rokov. Lenže ona dovtedy nemala záujem ani o odrážadlo ani o bicykel. Teraz má 16, dočiahne pekne na zem. Ja byť tebou tak kúpim bazárový menší ak na tomto nedočiahne ešte na zem. A pomocné by som dala preč úplne.

kristinapetronela
16. feb 2023

Veľmi skoro myslím že ani tri nemali ešte . Dali sme dole kolieska a nič iné im nezostávalo 🙂

patka06
16. feb 2023

Pomocné kolieska nepomôžu učeniu, skôr naopak,
Najskôr nech sa naučí na bicykli chodiť ako na odrážadle /samozrejme bez koliesok/ a potom pridá "pedálovanie"

aleshka_supermama
16. feb 2023

Tiež sme mali podobny bicykel bála sa sama bez pomocných, tak dedo jej kúpil z bazosu za 15e veľ 12 naučila sa sama do hodinky bez pomocných.

jana_eyre_2
16. feb 2023

Keď vie dieťa udržať rovnováhu na odrazadle (ak teda má dvojkolesove) tak nepotrebuje pomocné kolieska a len mu zničia to, čo sa už naučil.. moje deti boli na odrazadlach si už úplne isté a potom presadli na bicykel a bicyklovali hneď ako pochopili princíp tlacenia do pedálov.. to bolo u starších v 4roch rokoch a tretí sa naučil ako trojročný.. všetci mali troška menší bycikel, nech sa neboja a potom keď už si boli istí presedlali na taký čo bol na ich výšku.. pomocné kolieska by si mala odmontovať, hoci samozrejme rob ako uznas za vhodné ale podľa mňa keď dieťa už má rovnováhu sú skôr na škodu..

yoxinka
16. feb 2023

Keď dáš dieťaťu, ktoré vie ísť samé na rovnovážnom odrážadle pomocné kolieska, je to krok späť a obrovská blbosť. Staršej dcéra sme kúpili veľký bicykel, nech ho má na dlhšie. Bol pre ňu veľký a ťažký, výsledok, rok nechcela bicykel ani vidieť. Pri mladšej dcére sme túto chybu neopakovali, keď vedela sama na odrážadle, dostala Woom 14tku. Bicyklovať sa vedela 15 minút po tom, ako sme s ním vyšli pred dom. Mala 3,5 roka.

deedol
16. feb 2023

u nas to bolo tak, ze mu proste bolo treba dat cas. tiez mame kamosov, kde maly uz od 2,5r alebo od 3r jazdi na bicykli, ale moj nechcel, tak som ho nechala na odrazadle, kym sam nepovedal. potom sme kupili odlahceny (woom) a naucil sa bez koliesok za 10 minut (lebo vedel rovnovahu udrzat uz z odrazadla). takze ak chces, skus mensi, alebo ak mu este vyhovuje odrazadlo, tak nech jazdi na tom. co vravi on sam?

misinka0611
16. feb 2023

Kúpila som v 5 rokoch, syn sa posadil a išiel bez učenia. Predtým mal cykloodrazadlo. Za mňa zbytocne sa ponáhľať a kupovať veľké bicykle s pomocnými kolieskami.

vmiri
16. feb 2023

My sme mali bicykel zdedný 12ku a len tak sme ho s dcérou skúsili, mala asi mesiac pred 3.narodeninami a za dva dni sa naučila, veľmi ju to chytilo. Pomocné sme ani nepoužili, pedálovať vedela z trojkolky. A cykloodražadlo ju veľmi nebavilo, aj keď ho mala.
Na tvojom mieste by som pozrela niekde na bazári z druhej ruky menší, ozaj ho až tak dlho nevyužije.