Keď sa z koníčka na materskej stane zamestnanie

mamalina
31. aug 2012

Ahojte mamicky,

zaujimalo by ma, ci sa vam pocas obdobia na materskej podarilo "pretavit" vase hobby na zamestnanie.
Napriklad jedna znama slovenska modna navrharka sa pocas materskej dala na sitie a navrharstvo, hoci vystudovala pravo. A dari sa jej uz dobrych 20 rokov 🙂
Podnikate v niecom, co bolo najprv vasim konickom a teraz plnohodnotnou pracou, ktora sa da zvladat popri rodine? Napr. interierovy dizajn, hand-made vyroba atd. Dari sa vam?
Mam totiz chrobaka v hlave, len neviem, chyba mozno odvaha, skusenosti 😅 Ako ste na tom vy? 🙂

mamalina
autor
31. aug 2012

Verim, ze sa tu najde vela sikovnych zienok, len asi nie je cas na diskusie 😅 🙂

mamalina
autor
1. sep 2012

mmio
7. sep 2012

ahoj, no ja tiež nad tým občas uvažujem, či s niečim nezačať, troška si finančne prilepšiť a hlavne mať radosť z vlastnej tvorivej práce. ale akosi mi nezostáva na tvorenie čas. ale všimla som si, že tu nejaké baby háčkujú a vecičky aj predávajú alebo háčkujú na objednávku. tak to by som radila aj tebe, pomaly začať, svoju tvorbu zverejňovať a uvidíš, či budeš mať úspech, to ťa určite povzbudí ďalej. 😵

mamalina
autor
8. sep 2012

@mmio jeeeej, dakujem za odpoved 🙂 😵
No, ano, nieco uz doma tvorim - malujem hodvabne satky a vankuse, robim enkausticke obrazy. Ale ono, bohuzial, v dnesnej dobe sa tym clovek asi neuzivi. Vela ludi si dobre premysli na co minu tazko zarobene eurace. A co si vsimam maminky, ktore hackuju - podla mna je to nezaplatena robota. Moj nazor. Material je dnes taky drahy, ze vo vyslednej cene je ta praca skoro zadarmo 😖 klobuk dole pred nimi.

A Ty mas aku predstavu? Co by si chcela vyrabat? 🙂

mmio
8. sep 2012

Ja som skôr myslela na bytový textil, vankúše, prestierania, deky, ...ale ako sam písala vyššie, momentálne nemám veľa voľného času, možno neskôr, uvidíme. A Ty tie tvoje kúsky aj predávaš? Alebo ich rozdáš po rodine, kamarátkam... zo začiatku to je väčšinou tak, že? 😅

bonaquaba
8. sep 2012

j
@mamalina §je to skvelez s sa v niecom nasla pocas materskej,lebo je to naozaj dlha doba a mne uz niiekedy presskakujee ☹ ☹ , v prvom rade cllovek potrrebuje dobry napad a potom ho uz len zzreaalizzovat hlaavne vell vnnepremyslat,ci to pojde aaebo nie,lebo potom uz saa do toho aani nepusti-takz etreba hlav neeodvahuu aa mne prave tato vlatnost chyba, take zenicky lleen saa puste do vasicch napadov

mamalina
autor
9. sep 2012

@mmio presne tak, najprv som to porozdavala rodine ako darceky na Vianoce, potom som par kuskov porobila kamaratkam a znamym. No a teraz som vo faze, ze co dalej. Pred sebou mam posledny rok na materskej, cize by som chcela skusit, ci by to islo alebo nie. A ked nie, tak si najdem zamestnanie a toto zostane mojim konickom.

Inak ten bytovy textil znie zaujimavo 🙂 cize keby bol cas, tak by si to sila, ze? A v akom style by to bolo? Nieco moderne, alebo vidiecke? 🙂

mamalina
autor
9. sep 2012

@bonaquaba ahoj, aj mne myslim chyba odvaha 😖 Preto som zalozila takuto diskusiu, ze ak sa najde nejaka sikovna zienka, ktora si takto pocas MD rozbehla "biznis", doda to odvahu aj ostatnym.
Inak, ak nieco vyrabas alebo tvoris, daj si fotky do fotoblogu a podla reakcii ludi uvidis, ci by sa to uchytilo. Aj to vie dodat odvahu 🙂

eeffka
9. sep 2012

Mam znamu co pocas materskej kseftovala s detskymi vecami, a teraz mam 2predajne a internetovy obchod, ale ona je povaha ze by ti asi predala aj stolicku spod zadku 😀 takze ked sa chce sa to da.

mmio
9. sep 2012

ja sa len divím, odkiaľ tie baby berú toľko voľného času 🙂. môj drobec má pol roka a dáva mi riadne zabrať. v noci stáveme niekoľkokrát, tak cez deň som rada, ak si aspoň na chvíľku ľahnem. momentálne nemám čas ani prišiť gombík, nie to ešte tvoriť...
a pre mamalinu: hej, skôr niečo moderné by som robila, napr. vankúše som pre seba stihla ešte keď bol malý v brušku, na zvyšok už nebol čas, stroj mi momentálne zapadol prachom ☹. ale dúfam, že časom....

anculala
9. sep 2012

ahoj, ja som tiez chvilu uvazovala, ze budem nieco tvorit 🙂 Nic konkretne nemam na mysli, posledne roky som nemala vobec cas, obavam sa, ze po narodeni baba to nebude o nic lepsie... ale na druhej strane - clovek obcas potrebuje vyventilovat a vypnut pri niecom tvorivom. Dufam, ze sa nieco podari.

mamalina
autor
9. sep 2012

no, inak neviem ako ine maminy, ale ja som sa k takymto "zabavkam" dostala asi az po dvoch rokoch? 😀 dovtedy som chodila ako matoha, neprehanam. Na nic ine nebola chut ani enegria. Cize, cas sa najde az ked deticky "dovolia" 🙂

bonaquaba
9. sep 2012

@mamalina ja nic netvorim,lebo k takemu niecomu nemam ani vztah a ani cas,ale skor predaj bytovych doplnkov, take nieco by som chcela robit,alebo otvorit si stavebnu firmu,lebo to asi vzdy pojde,len ta odvaha aby bola,a ako pises ja tiez chodimako matoha a uz ma to nebavi,tak hladam nejaky sposob,ako zacat nieco robit, lebo som dva roky doma a uz mi je dlho naozaj

mamalina
autor
9. sep 2012

@bonaquaba chapem, o com pises. Akurat mam za sebou tri roky co som doma a rok ma este caka. Treba obcas prist aj na ine myslienky, mat nejaku viziu do buducnosti. Drzim Ti palce, aby sa Tvoje predstavy aj splnili, verim, ze aj tu odvahu naberies. A ak si jedneho dna predsa len otvoris predajnu s bytovymi doplnkami, mozem Ti dodavat svoje rucne malovane vankuse, co Ty na to 😉 🙂

katka116
9. sep 2012

@mamalina da sa to na materskej, ja som zacala podnikat ked mala dcerka 2 mesiace a v uplne niecom inom ako som robila pri zamestnani. Robim konzulting v marketingu. Mala som vela kontaktov, tak som ich obvolala a teraz uz volaju sami, lebo maju na mna referencie. Uz sa do prace ako manazerka nechcem nikdy vratit. Robim max 4 dni v tyzdni a neviem si to vynachvalit aj penazi mam viac. Zo zaciatku som fakturovala na mm nech nepridem o peniaze a teraz uz mam vlastnu firmu.
Da sa to, netreba sa bat zacat - lebo ked sa o tom len rozprava a rozprava a za 5 rokov nic, bala som sa ze si to budem vycitat - nevycitam si teraz nic a hlvane ze nemam debilneho sefa!

bambulka248
9. sep 2012

ja tiež nad týmto premýšľam baby. rada tvorím a páčilo by sa mi tým živiť. sice len začínam so sitim vankusikov a podobnyych veci lebo teraz na materskej mám cas. doteraz som robila konzultantku v predajni čiže toto by bolo z úplne iného súdka. 🙂 v páči mám zmluvu na neurčito čiže vrátiť sa mám kam no stale má maťa táto myšlienka 😉

mamalina
autor
10. sep 2012

@bambulka248 mas nejaku predstavu kde alebo ako by si tie Tvoje vyrobky predavala?

bambulka248
10. sep 2012

@mamalina no jedine e-shop. kamenny obchod nehrozi. mat e-shop a co najviac ho propagovat na roznych zenskych strankach, portaloch a forach. 🙂

rodinnevikendy2
12. sep 2012

Ahojte, podobny pripad som aj ja. Vystudovala som cestovny ruch, ale na materskej ma to zacalo stale viac tahat k praci s detmi a chybali mi dovolenkove aktivity kam ist s rodinou. Zacala som na materskej na dohodu plavat ako lektorka aquababy a neskor najpr pre znamych organizovat a vymyslat programy pre deticky. Po materskej som zalozila zivnost, mam CK pre rodiny s detmi, vytvaram programy, roypravky, dramatiyujem a velmi ma to tesi. Ukazky z nasej Sasovinkarskej prace su na mojom profile profesionala 🙂 Drzim palce vsetkym 🙂 Je tazke zacat, ale ked vas to bavi,. tak to ide 🙂

rainee
12. sep 2012

ahojte, ja som tiez uvazovala rozbehnut vlastny biznis pocas MD, len som sa k tomu neodhodlala a ani na to nie je cas 😉 takze asi po MD skoncim zas ako bezny zamestnanec a to dufam aspon v oblasti ktora ma bavi a mam skusenosti...
dnes je tazko vybrat oblast kde by sa darilo v podnikani podla mna lebo trh je uz vsetkym presyteny. mna by bavila nejaka reklamna agentura, nieco umelecke naprikad modne navrharstvo alebo fotenie - to mam zatial len ako konicek nakolko na to treba aj dost casu, financii a klientov 😉 aj som povodne myslela ze nieco budem robit pocas MD ale mala je hyperaktivna takze nie je sanca a ked vecer ide spat o 20-21hod. tak zalomim vacsinou s nou 😀

rodinnevikendy2
9. nov 2012

@rainee To so "zalomenim" o 20hod. poznam 🙂 Ked sa snazime na vsetky smery, byt super maminy, super manzelky a este podnikat, tak to da zabrat 🙂

iwusca
9. nov 2012

Ja som na md zacala s kozmetikou a licenim, vystudovane mam uplne nieco ine, ale totoma bavi, a mozem si robit kedy chcem a ako mi to vyhovuje 😉 nevyhoda je asi ta ze svadby a stuzkove byvaju v soboty takze aj tie mam niekedy pracovne, ale kedze ma to bavi a moji rodicia nemaju problem postrazit malu tak je to parada 🙂 a ked mi ju nemal kto postrazit tak som za klientkami chodila aj s nou 😀

rainee
10. nov 2012

Ja som este rozmyslala nad sekacom, co viem strasne vela ludi tam nakupuje kedze dnes nie je peniazkov nazvys a este by som mala kam dat veci co nenosime 😉