Kam sa ísť v Bratislave kúpať počas tehotenstva?

amelia17
12. júl 2011

Ahojte,
chodíte sa niektorá tehulka kúpať do jazera alebo bazénov v Bratislave? Poraďte, ja by som si veľmi rada išla ponaťahovať chrbát do vody!
dikes

andelok
12. júl 2011

Ahoj @amelia17 , ja som zatial este nebola, lebo pred jazerami mam trochu respekt (kvoli cistote), ale kamaratka je tehotna tiez a chodi do Hotela Nivy a bola spokojna. Ja sa chystam ist kupat ka kupalisko do Hainburgu, od BA je to kusok a je to kupalisko v prirode..tak sa tesim🙂

jaya47
12. júl 2011

Ahoj, mne poradili takto: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kam-sa-ist-kupat-v-okoli-ba-v-tehotenstve/
Ale zatial som zistila, ze Cunovske jazera su od tohto roku zakazane.
Takze zatial vyhrava Hainburg

amelia17
autor
12. júl 2011

@andelok Ahojky a ten Hainburg by mal byt nejako super cisty? predsa len sa mi zda kupalisko riskantnejsie ako jazero... Ja som tiez pocula dobre veci o Nivach, ale neviem ci najdem odvahu...skoda, ze na Slovensku niet kupania pre tehulky...

amelia17
autor
12. júl 2011

@jaya47 Ahoj, ja som bola uz na Cunove, ale neodvazila som sa ist do vody, kupe sa tam vela psov a clovek nikdy nevie. A Hainburg je nejaky extra super oproti inym rakuskym, alebo o nom pisete preto, ze je najblizsie k nam?

jaya47
12. júl 2011

@amelia17 Predpokladam, ze o nom ludia pisu prave kvoli blizkosti a relativnej cistote. Pocula som, ze je kupalisko aj v Prellenkirchen, co je rovnako daleko ako Hainburg. Ktovie, ake je to tam...
Tie Nivy, to je normalne bazen otvoreny aj pre verejnost? Ja som pred rokom chodila plavat do iuventy, ale chytila som tam pliagu, odvtedy som sa bala v normalnom stave stupit do bazenia, nie to este tehotna. Takze pliag sa obavam az az.

amelia17
autor
12. júl 2011

@jaya47 Prave som volala na Nivy, takze maju zatvorene az do konca augusta... dost blbe.
Ja neviem ci verit kupkam, asi mam vacsiu doveru v jazera...

tigri
12. júl 2011

Hainburg preto, ze su tam nerezove bazeny 😉

kajuska09
12. júl 2011

@jaya47 plavaren v hoteli Nivy je velmi fajn, chodim tam obcas, len treba vystihnut cas ked tam nie je vela ludi, cize asi cez tyzden doobeda. Stoji to 5 eur na hodinu..

kajuska09
12. júl 2011

@amelia17 naozaj maju zavrete? tak to je prekvapenie. a nevies preco??

amelia17
autor
12. júl 2011

@kajuska09 zrejme tym, ze je leto... asi malo ludi chodi do haly, urcite je zavrete, mam to potvrdene

kajuska09
12. júl 2011

@amelia17 jasne, vdaka za info 🙂 cez skolsky rok tam chodim aj do sauny, maju to tam velmi pekne spravene 🙂

lucia.kl
12. júl 2011

plávanie pre tehulky a možno aj možnosť ísť do bazéna je v šnop na záhradníckej ulicii

amelia17
autor
13. júl 2011

@danu dikes

andelok
14. júl 2011

@amelia17 No ja som si citala dost nazorov ludi, ktori sa v Hainburgu boli kupat a vsetci hovorili, ze je to tam super - predsa len ten standard v Rakusku asi bude lepsi nez u nas. Su tam nerezove bazeny, co je tiez urcite lepsie nez to, co mame u nas. Ja to planujem v blizkej dobe vyskusat, tak dam vediet. 🙂

amelia17
autor
14. júl 2011

@andelok dikes moc... daj vediet, lebo ja som citala, ze tam prave v nedelu vyhodili nejake hlavohrude, co boli drze z bazena... ale zase aj to, ze je tam cista, ale mraziva voda... tak som zvedava

luckaluci
4. aug 2011

Ahojte kocky, byvam v Hainburgu a kupko tu mozem len oporucat. Kupalisko je ciste, v prirode pod kopcom, vela tiena, uz len keby sa to pocasie polepsilo 🙂)

nikinka72
18. aug 2011

Ahojte, som v 13tt, mne odporučila lekarka skor jazerko ako bazen (more by bolo najidealnejšie samozrejme). Bola som kludne na Drazdiaku a dnes sa chystam do Ivanky, podla rozboru by mali byť jazera v BA v poriadku. Jedine jazero čo by som neriskovala je Kuchajda, kedže tam už problem so sinicami bol. Ja osobne doverujem Drazdiaku, Ivanke a Seneckym jazeram. Ale nikdy som nemala ziadne problemy ani mikozu, ani zapal, nič a lekarka mi tiež povedala že v tom nevidi problem, takže je dobre sa asi aj s lekarom poradiť a ak je všetko OK tak huraaa do vody. 😉

http://cestovanie.aktuality.sk/potulky-slovensk...

mahalo
1. júl 2012

Preco by mal byt Hainburg citejsi? Ved je tam kopec ludi..a chodi tam skoro cela Bratislava - maly a preplneny bazen. Ja som vsade citala a rovnako mi povedala aj doktorka, ze na jazerach je to bezpecnejsie co sa tyka infekcii ako na kupalickach. Samozrejme jazero by malo byt bez sinici a podobne. Kazdy rok su zverejnene prirodne verejne kupaliska ktore maju kontrolovanu cistotu vody (vygugli si) ..ja som v 36 tt a chodim sa kupat do jazera tiez. V tomto teple - mne osobe ktora je studenokrvna a asi mi vobec nefunguje termooregulacia 🙂 , je to jedina moznost ako sa viem citit dobre a nemrmcim 🙂