Hokejová výbava pre začiatočníka

matias1
15. mar 2017

ahojte, chcem sa opytat ako ste riesili hokejovu vybavu a hlavne skade, ked vas synator zacal chodit na hokej? nakupovali ste vsetko naraz alebo po castiach? uspokojil sa napr aj s nejakymi dielmi ktoire boli zo secondhandu? lebo ako pozeram stoji to okolo 150€ vsetko a celkom je to dost vydavok na rodinu...dakujem za vsetky odpovede

sissy27
15. mar 2017

@matias1 skús pozrieť bazáre športových potrieb, prípadne sa spýtať priamo v klube, často sa posúvajú veci medzi hráčmi... a či by sa syn uspokojil so secondhand výbavou? no až začne tým hokejom zarábať, tak potom sa môže uspokojovať aj custom-made výbavou... hlavne keď s tým začína, ešte sám nevie, ako dlho pri tom vydrží, ako mu to pôjde a stále rastie, vôbec by som o tomto nediskutovala. Má potom ešte druhú možnosť - vybrať si iný šport. Ideálne šach.

sendy1977
15. mar 2017

@matias1 syn keď začínal, tak mal vlastné iba korčule a hokejku, všetko ostatné mu požičal klub. Postupne sme mu kupovali výstroj. Po 3 rokov prestal s hokejom a výstroj sme dali rozpredať v obchode s športovými (hokejovými ) potrebami.

liesik
15. mar 2017

Niekedy sa dá aj od klubu požičať. Nemá zmysel to kupovať všetko hneď a azaraz pretože veľmi rýchlo sa môže stať, že ho to omrzí a potom to zas budete rýchlo predávať. Všetko má čas. Ak mu to pôjde, bude chcieť pri tom zostať, tak postupne mu budete veci kupovať. Dôležité je podľa mňa mať hokejku, korčule a aj prilbu 🙂

janinah
15. mar 2017

Nakupovali sme všetko skoro naraz,nepošleš ho na ľad napoly oblečeného a neriskuješ príp. zranenia....potrebuje tieto veci a napíšem ,ktoré stačia z druhej ruky
použité a z druhej ruky môže by
-vesta, nohavice-kraťasy, suspenzor,traky,štucne,korčule,prilba,chrániče na predkolenia aj lakte,chránič na krk,dres -ten by mali dosťať od klubu,tašku na veci
nové treba rukavice /na jeho ruku merať/, hokejku a ribano /to z hyg. dôvodov som kupovala nové/ a podkolienky, a špec. fľašu na nápoj s dlhým sosakom
a teraz si prečítaj zoznam a porozmýšľaj čo z toho ui netreba...podľa mňa treba a všetko,nepustia- nemali by ho pustiť na ľad kým nie je komplet oblečený
porad sa s trenermi,jeden z našich mal aj obchod s tými vecami
niečo mám aj ja ,napíš ak máš záujem,napíš veľkosť

sisaka
16. mar 2017

@matias1 to co pise
@janinah akurat ribano sa u nas predava so suspensorom takze ten som zvlast nekupovala, taktiez syn nenosi traky, Nie su potrebne, nohavice si zatiahne tak, ze mu drzia, takze zalezi od preferencie. Ci sa dieta uspokoji zo second handom? No keby som nemala peniaze na nove, tak by sa musel, nevidim na tom nic zle. Kde zhanat neporadim, ja zijem v Kanade, tu mame tych obchodov aj secondhandovych na mraky. Niektore areny maju nadoby tam sa to moze tiez hadzat a kto potrebuje a nema peniaze tak s trochou stastia povybera, spytaj sa priamo v klube, ake su moznosti

sendy1977
16. mar 2017

áno, ribano, podkolienky a fľašu vlastné. 🙂 Ale napr. syn sa tie 3 roky čo chodil nemal ribano ale termo spodné 2 dielne súpravy.

mi.mimi
16. mar 2017

@janinah plne súhlasím môj syn hrá (resp.trénuje hokej od 3rokov) a veru na ľad už nikdy bez nejakého chrániča .hneď prvý krát a bum zlomená kľúčna kosť(nemal vestu a lakte .netreba to podceniť deti sa tam sáču,narážajú do seba je tam tvrdý puk hokejka korčule majú nože čiže potrebný je aj obyčajný chránič krku.čo sa týka výdrže malý trénuje dodnes (v máji bude mať 8 a žne jeden úspech za druhým.treba deti podporiť a nevzdať to hneď po prvom páde .🙂
@sissy27 mi sme s ním o tom veľa diskutovali pýtali sme sa ho či chce to alebo ono vysvetlili sme mu čo koľko stojí a povedali že keď budú výsledky a bude ho to baviť bude mat aj "lepšiu výstroj"jeho prvá stála celá komplet 100 eur bez korčúl a to bola nová.myslím si, že nediskutovať a odbiť ho tým, že buď alebo neni dobré ale to je každého názor.teraz ma neukameňujte.a inak môj hrá aj ten šach a aj v tom je prvý na západnom Slovensku takže treba diskutovať a podporovať.
a čo sa týka ribana to sme mu kúpili až keď začal chodiť na zápasy dovtedy mal keď bol menší klasicke bavlnené pančuchy v ktorých sme vyrastali aj mi a tielko potom nátelník hokej,vesta a na tom bunda na tej dres.ak by si chcela viac info kľudne napíš.

sissy27
16. mar 2017

@mi.mimi proste kúpim dieťaťu také, na aké mám 🙂 sú samozrejme veci, na ktorých sa šetriť nedá, resp. naozaj z hygienických dôvodov je lepšie mať vlastné, ale aby sa mi dieťa plieskalo o zem, že musí byť všetko nové a značkové, tak to naozaj nie 🙂 neviem, aký veľký je syn zakladateľky, ak je to 3-4 ročné dieťa, tak s tým naozaj na túto tému diskutovať nebudem, ak je to staršie dieťa, ktoré už aspoň trochu chápe hodnotu peňazí, tak samozrejme vysvetlím "prečo", ale jednoducho musí sa zmieriť s tým, že jeho aktuálny koníček nebude ohrozovať rodinný rozpočet. Vysvetlím, ale nebudem sa dohadovať.
A synovi gratulujem k úspechom 😉 rodičom samozrejme tiež 😉

sisaka
16. mar 2017

@mi.mimi to ma prekvapuje, ze ho vobec pustili na lad, u nas by zo satne bez plnej vystroje ani nevysiel. S 3 rocnym by som urcite nepredebatovavala, ci chce nove, stare, drahe, lacne a pod., ved v tom veku ani rozdiel nebada a o znackach nemoze mat ani potuchy. Inak chcela by som vidiet ten hokej v 3 rokoch, to mi pride fakt skoro, korculovat - nepoviem, aj moj syn zacinal skoro, ale trening si fakt neviem predstavit ...

mi.mimi
18. mar 2017

@sisaka
je samozrejmé že dieťa keď ide na ľad musí vedieť korčuľovať.neviem ako kde čo funguje ale vravím z vlastnej skúsenosti .je jasné že keď nevie stáť na korčuliach nemôže vedieť narábať s hokejkou alebo pracovať s pukom keď má čo robiť samo so sebou.neviem či môžem sem na plochu písať o praktikach trenerov a klubu v ktorom je malý radšej by som si vymenila info cez ip.ale fakt by ma zaujímalo ako to vyzeralo u vas na treningu.

sendy1977
18. mar 2017

@mi.mimi tak môj syn, keď začal s hokejom, tak skôr nevedel ako vedel korčuľovať. Normálne keď prišlo dieťa, že chce chodiť na hokej a nevedelo korčuľovať tak sa mu individuálne venovali. Najprv ho učili korčuľovať a zároveň aby sa vedelo postaviť bez pomoci cudzích ako spadne.

sisaka
18. mar 2017

@mi.mimi JA neviem ako to funguje na Slovensku, Len sa mi to zda prilis skoro zacinat s hokejom v 3 rokoch, vtedy sa dieta Len uci korculovat, mnohe deti vtedy ledva stoja na korculiach, tak ako sama pises, tazko bude este drzat pri tom hokejku a co I Len posuvat puk, preto ma to zaujalo. Mna vzdy zaujima ako sa trenuje v inych krajinach, hadam to Nie Je tabu, ked mas obavy to sem napisat. Napr. U nas su treningy verejne, takze hocikto sa moze prist pozriet. System Je uplne iny ako na Slovensku, podla toho, co som citala v inych temach, ale to mozno prameni aj z toho, ze Je tu velke mnozstvo deti, ktore chcu hrat, takze konkurencia Je obrovska a od 7 rokov su deti zaradene do skupin podla zrucnosti. U nas zacinaju najskor ako 5 rocne s tym, ze uz musia vediet korculovat aspon dopredu, ale kludne moze dieta zacat aj v neskorsom veku. V prvych dvoch rokoch sa vytvaraju zmiesane druzstva 5 deti najlepsich 6 priemer 5 slabych potom uz Len podla schopnosti. Treneri su u nas dobrovolnici z radov rodicov (maju trenerske kurzy) ako to funguje u starsich zatial neviem, syn bude mat 9. Nejaky powerskating maju na treningoch, ale ak Je dieta dost dobre tak musi chodit aj pomimo k profesionalnym trenerom. Ak u vas zacinaju 3 rocne deti predpokladam, ze teda beru deti, co korculovat nevedia, tak vlastne zacinaju lekciami len samotneho korculovania s tym, ze uz su obleceni ako na hokej? Ak sa nejake dieta nenauci korculovat alebo mu to nejde Je vyradene, alebo dalej pokracuje? Ak nechces sem, kludne napis do IP celkom ma to zaujima, ako to mate u vas.

janinah
18. mar 2017

@sisaka môj začínal v 5r. učil sa korčuľovať asi 2-3 mes. a potom vyfasoval hokejku a šlo sa na treningy,to už sme aj výstroj kupovali,lebo začínal v klasika oteplovakoch s lyžiarskou prilbou..sú podelení podla veku,skončil s tým v 10.r. aj sám chcel,nechcel prestupovať do hokejovej triedy na inú školu..je to záťaž aj pre rodičov a nielen finančná,no ale chceš pre dieťa len to najlepšie,tak sa prispúsobiš

sendy1977
18. mar 2017

@sisaka syn skončil s hokejom z toho istého dôvodu ako syn janinah nechcel prestúpiť do inej školy, kde je hokejová trieda. U nás v meste keď sa dieťa, ktoré ma viac ako 10-12 r. chce venovať hokeju musí prestúpiť do hokejovej triedy, lebo tréningy sú aj v rámci vyučovania. Známych syn dochádza do hokejovej triedy, každý deň 30 km tam a 30 km domov. Mna zaujíma či v niektorom meste môžu trénovať hokej aj deti, ktoré nechodia do hokejových tried.
Aj u nás je tréning verejný. Viac ti napíšem do IP

janinah
18. mar 2017

@sendy1977 a robí syn nejaký iný šport? môj chcel basketbal,ale v našom meste pre jeho vek nič neexistuje....tak zatial len na parkour chodí

sendy1977
18. mar 2017

@janinah syn má už 16 r. Ako prestal s hokejom už sa nevenoval žiadnemu športu. V 14 r začal chodiť do posilovne a teraz chodí 4 krát do týždňa.

sisaka
18. mar 2017

@sendy1977 diky, rada si precitam. Manzel hraval na Slovensku hokej este za komancov a vtedy to bolo super, tak dost porovnava. Zial vyzera to, ze uz to Nie Je take ruzove ako bolo kedysi.

sisaka
18. mar 2017

@janinah
@sendy1977 Ja mam zmiešané pocity, ak by ho to teraz prestalo baviť ušetríme značne peniaze, na druhej strane ma talent, bolo by mi ľúto, ze nešiel ďalej, ak ho to prestane baviť v 14-15 tak ma rovno trafí šľak 😅

janinah
18. mar 2017

@sisaka teraz je to o rodičoch a tréneroch....ak je rodič ctižiadostivý,tak to dieťa okrem normálnych treningov trepe ešte na kdejaké sústredenia a tie samozrejme platí...a potom tie deti viac aktívnych rodičov /aktívnych aj v sponzoringu/ aj viacej hrávajú na zápasoch...čo by bolo ok,keby to boli aj tí najlepšií hráči,čo však vždy neplatí.....hokejové triedy tiež nie sú najlepšia voľba,ak rodičovi je jasné,že syn sa hokejom živiť nebude,tak si zvolí vedomosti...a neviem si dosť dobre predstaviť,že dieťa príde do školy na 8mu, o 9tej má tréning, o 11 či neskôr zasadne unavené do školskej lavice sa učiť...

janinah
18. mar 2017

@sisaka talent je jedna vec,jeho snaha,ctižiadostivosť a dravosť je vec druhá,náš to druhé veľmi nemal,ale mne je ľúto,že skončil a že doteraz po roku nemáme iný pravidelný šport napriek snahe niečo nájsť

robka
18. mar 2017

náš chodí od troch rokov tá prvá investícia je veľká kupovali sme sadu chráničov kde boli aj rukavice a taška a zvlášť korčule, prilbu, termo, štucne, traky a hokejku bohužiaľ sa u nás v klube nedá požičiať výstroj aspoň neviem o tom a mali sme pokoj tri roky. Samozrejme korčule a hokejku kupujeme každý rok, ale určite bazar je fajn dá sa pozhánať aj lacnejšie 🙂

sisaka
18. mar 2017

@janinah tak to Je smutne, ze hraju deti podla toho, kolko sponzoruju, ale nevidim nic zle, ked rodicia zaplatia extra sustredenia, aby sa dieta viac rozvijalo, my tiez platime, lebo 2 treningy do tyzdna Je malo, staci pre deti, co hraju rekreacne, ale ked si dobry a chces byt este lepsi, tak urcite Nie, ten rozdiel sa coskoro ukaze, kto na to nema, tomu zial nepomoze byt ani 5x do tyzdna na lade so sukromnym trenerom. Muz maval treningy pred a po vyucovani + sa mi zda, ze mali viac hodin TV inak to skolu neovplyvnilo, tak Je to asi teraz ine, ked miesto ucenia su na lade. JA som mala na gympli v triede 2 chalanov z hokejovej triedy takze vtedy to ucenie az tak nebolo ovplyvnene. Syn mava 2 x do tyzdna extra treningy od 6.30 do 7.30, vstava o 5.15, kedze Je to dalej od domu + obliekanie a v skole v pohode funguje do 3 poobede, ale Je fakt, ze on Je nezmar, ctiziadostivy, sutazivy typ, chce byt najlepsi a neuspokoji sa s hocicim, sam chce chodit na campy, vobec ho do toho netlacime, to JA povazujem za kontraproduktivne a decko by som do toho nikdy netlacila. som rada, ze robi nejaky sport a dufam, ze mu to dlho vydrzi, lebo v starsom veku sa uz tazko decka presviedcaju na nieco. Tvoj syn ma kolko teraz? 11? U nas su moznosti na rozne sporty, velkomesto, Len sa tazko neskor zacina, ked uz decka to robia x rokov a su uz inde, to uz zvycajne Len rekreacne, co by mne vobec nevadilo, hlavne nech nesedi doma a nenudi sa

orion20
22. mar 2017

Presne tak vela veci si mozes zaobstarat secondhand, najma tie ktore stale musis vymienat - korcule, prilba, hokejka..mozno ani chranice by neboli odveci (my sme to tak urobili) ostatne veci si myslim treba kupovat normalne,,rad za cas prikupis nejaky diel atd..v dnes nej dobe sa tych 150€ ani nezda vela ale ak mas viacej deti tak potom to je uz problem. je fajn ak by si mal dvoch synov a obaja sa zaujimali o hokej ze to ten druhy moze zdedit, popripade tie veci mozes predat inym ludom,,cize ked sa na to pozries takto vacsia je len pociatocna investicia. My sme nakupovali na elbe.sk tam si mozes kupit aj celu vybavu na hokej ale aj rozne diely, podla toho ako potrebujes.