Cyklosedačka, ale nie s jedným uchýtom

majo39
26. máj 2017

Ahoojte maminy, chcem sa s vami poradiť, že či náhodou nemáte doma cyklosedačku, ktorá ale nieje klasicky uchytená len o jednu tyč, pretože mi to pripadá že čo ak sa zlomí, tak nechcem si to predstaviť, ale je uchytená aj o spodnú čast bicykla, resp,mám dva úchyty, v strede a aj dole? Na nete ju akosi nemozem najst a viem ze existuju, moc dakujem za rady, s podravom otec Marek

ceresnovci
26. máj 2017

videl som obycajny cyklosedacku a typek mal pod nou vec "nosic na bicykel zadny" daj to do googlu, pochopis..

Inac tie sedacky maju svoje urcenie a limty.. ak je do 22 kg , a spravne uchytena, musi udrzat aj 30 kg. Vozim v nej dceru ma 15 kg a bez strachu jazdime po cyklocestach.

peto75
26. máj 2017

Ahoj Marek,

máš na výber len tieto možnosti :
- klasická cyklosedačka, uchytená na sedlovú rúru, väčšina v ponuke
- "cyklosedačka na nosič" - google nájde, kedy máš na bicykli aj nosič nahodený a sedačka je upevnená na ňom.

Pravdu povediac ešte som sa nestretol s tým žeby úchyt sedačky praskol, ak sedačku nepreťažuješ a upevňuješ ju správne a má certifikát (kvalitná sedačka to má). Ale ak chceš mať ozaj istotu, tak jedine nosič a na tom sedačku.

katka9402
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majo39
autor
27. máj 2017

Dakujem vam za navigovanie 😊👍👍dam si to na ten nosic,istota je istota pretoze chcem s dcerkou aj po lesoch chodit a tam je to trosku terennejsie cize viac sa bude aj namahat ten uchyt, s tym nosicom to bude super👍

peto75
27. máj 2017

Ešte jedna vec. Ak chceš jazdiť aj na dlhšie výlety odporúčam nepoužívať batoh na chrbte. Budeš s ním dcére zavadzať. Odporúčam brašny na bicykel.

No a v tom prípade musíš dobre rozmýšľať pri výbere, stojan, sedačka, brašny tak aby sa všetko pomestilo. V tom prípade je lepšie si všetko odskúšať dopredu. My sme jazdili tak, že sme mali brašny, v pravej som mal veci na oblečenie ja, v ľavej mal syn, ale neboli naplnené až po okraj. Tým že neboli naplnené doplna, tak sa zmestili pod nohy cyklosedačky. netreba sa odradiť, len nekupovať napr. brašne typu "kufor" také neforemné pevné, ktoré nestlačíš. Prípadne na kratšie výlety, sa dá používať taška na riaditká ( my sme tak mali: bunda pre malého, dve tričká, uterák, keksíky, desiata, doklady, peňaženka, mobil, foťák).

Neskôr sme prešli na cyklovozík, to je už iná zábava.

peto75
27. máj 2017

Nechcem robiť reklamu : pre inšpiráciu (ak teda ešte také niečo nemáš) pozri stránku sportarsenal.cz - výrobca takýchto brašien. Kúpiš aj u nás aj iné značky.

K cyklosedačke: na výber je toho viacej, neviem akým terénom chceš jazdiť, ale nezabúdaj, že bicykel sa potom inak správa ako doteraz : bicykel + Tvoja váha oproti bicykel+Tvoja váha+sedačka+váha dcéry+nejaká batožina vzadu alebo bicykel+Tvoja váha+sedačka+váha dcéry+nejaká batožina vpredu. S tým treba rátať a naučiť sa to ovládať.

butyha
27. máj 2017

Z osobnych skusenosti (2 deti, intenzivne vyuzivanie cyklosedaciek, az do priblizne 20kg vahy) by som istotne odporucila sedacku s uchytom na sedlovu ruru - ano, v jednom bode, t.j. to co nechces 🙂
Samozrejme nejaky overeny a certifikovany vyrobca (my sme mali vzdy Hamax, vrelo odporucam).

Tato koncepcia ma iba vyhody, najma:
1. sedacku mimoriadne jednoducho v pripade potreby zlozis z bicykla (stlacenim aretacneho tlacidla)
2. prave vdaka uchyteniu v jednom bode ma sedacka moznost tlmit narazy - pohojdava sa - dietatu "nevytrasies kosti"
3. je mozne na druhy bicykel (napr. manzel) zakupit druhy uchyt - sedacku za par sekund prehodis z bicykla na bicykel

Neprehovaram, kazdy mame ine preferencie, ale naozaj by som to prehodnotila 🙂

zanazz
2. jún 2017

Ahoj Marek,

kvalitné a hlavne bezpečné cyklosedačky sú HAMAX, nosnosť až do 22 kg. Ja v takej sedačke vozím dcerku a som spokojná. keď hladáš cez internet mrkni na www.kaktusbike, majú velký výber

ivka2015
2. jún 2017

Ja tiež odporúčam Hamax, máme polohovatelnu keď náhodou zaspí, a da sa dokúpiť ďalší "zamok" ten uchyt jeden mam ja jeden muž na bicykli takže sa ľahko prehodí len sedacka z jedného na druhý.😉

butyha
2. jún 2017

@ivka2015 to som rada, ze sme sa zhodli, ale neviem, ci sa to OP bude pacit, kedze striktne nechcel "jednouchytovu" 🙂