Chodia vaše 3-ročné deti na krúžky?

6. sep 2022

Dobry den.
Chcela by som sa spytat, ci vase 3-4r deti chodia popri skolke aj na nejaky kruzok, popripade kruzky? My premyslame nad jazykovym a nejakym sportovym k tomu popri skolke, len neviem, ci by to nebolo vela. Mate skusenosti, ako to zvladalo vase dieta?

minutka
6. sep 2022

Syn mal 4 a prihlasila som ho od buduceho tyz na sportovy kruzok. 1x tyzdenne o 16.00 hod. Uvidime ako sa mu bude pacit. Ak mi povie ze to nechce, necham tak.

V nasom okoli maju takmer vsetky male deti kruzky. A nielen jeden. Ale 2-3. Niektore deti chodia aj kazdy den. Dokonca aj cez prazdniny. Plus tabory. Hoci rodic je doma. Pride mi to sialene. Moj nazor je ze male deti sa maju hl hrat a byt co najviac s rodicom. Ale je to samozrejme na kazdom uvazeni. Nie kazdy to citi rovnako 😁

letfenixa
6. sep 2022

Pokiaľ začína v škôlke, netreba mu krúžok, aj škôlka je preňho veľký krúžok.

sense
6. sep 2022

Nie načo kruzik ak je denne v škôlke do 15.00-16.00

sewa
6. sep 2022

Aj je dieťa živé spoločenské a rado niečo robí skúsila by som ho prihlásiť
Na jazykový krúžok má podľa mňa čas lebo sa mu to môže sprotivit. 2 krúžky sú na 4 ročné dieťa podľa mňa veľa. Uvidíte potom ako by sa uchytil v športovom krúžku či by sa mu chcelo chodiť alebo nie tak by ste to riešili ďalej

hennyinnsbruck
6. sep 2022

Moja bude mat 4 v Novembri
Asi od jula chodi raz tyzdenne na „tanecnu“
Od 4r resp od januara ju chceme zahlasit na lezenie(lezecka stena) ak bude volne miesto
Robi to rada ,rozmysla pri tom kam ruka kam noha tak uvidime😊

elizabet173
6. sep 2022

v troch rokoch a najmä ak dieťa začalo práve chodiť do škôlky, to považujem za úplne zbytočné

ema22270
6. sep 2022

Syn od 4 rokov chodi na gymnastiku, je to kruzok, kde cvici aj s ostatnymi detmi v jeho veku, mala skupinka, kedze ma problem s padnutymi clenkami a nosi vlozky na predpis do topanok, tak nam to odporucila aj pani doktorka.

sundew
6. sep 2022

Ano raz tyzdenne na dva rozne. Momentalne su iba cez vikend.maly ma 3 roky a chodi takto is od 1,5r. Hodina trva 50min.ak sa nechce zapajat necham ho tak a hra sa inak. Na futbal chodi rad ale tam uz ozaj treba nasledovať co robia a niekdy si deti robia co chcu, ale c kolektíve vzdy obkukaju co robia ostatne deti a vacsina sa vzdy pekne zapaja

evkamotka
6. sep 2022

Raz tyzdenne plavanie v 4r a bolo to na neho po skolke vela. Hlavne voci zime to tazko bral ze tma, zo skolky na kruzok a po kruzku večera a ani sa doma nepohral, neoddychol a uz siel spat

iramka
6. sep 2022

Dcera 4r chodila od 3,5 2x tyzdenne plavanie a 2x anglictina, nebola v skolke, potom nadtupila a bol to zahul, hlavne pre to, ze anglictinu mame cca 1 hod zo skolky mhd, bol to zahul. Teraz bude mat 2x plavanie, Lebo to zboznuje a vidim, ze jej to pomaha na drzanie tela, anglictinu znizim na 1x, chcela by som ju zachovat aspon takto..

taga
6. sep 2022

Vela zalezinod povahy dietata a taktiez ako baby pisu, ci v skolke len zacina alebo uz je zvyknute..
Ak len zacina so skolkou, nerozmyslala by som nad kruzkamk, dieta bude unavene aj zo skolky kym si zvykne, uz to bude pren dost tazke a kruzky by boli vela

zorkahorka
6. sep 2022

Chodi na futbal, od 4 rokov mali v skolke pohybovy kruzok

nwnw
6. sep 2022

Plavanie a inak obcasne nejake pohybove blbnutie. V skolke sa moc nehybu.

elizabet173
6. sep 2022

@nwnw prepáč, to čo je za škôlku, že sa v nej moc nehýbu? Bežne v škôlkach cvičia denne, raz týždenne telesná, denne pohyb vonku, zo škôlok chodia plávať, korčuľovať, aj na lyžiarsky, mávajú tanečný či gymnastický krúžok...

nwnw
6. sep 2022

@elizabet173 u nas najmladsi nechodia ani plavat, ani ine. Ano cvicia, ale nasej opici to nestaci. Este po skolke musim bud korcule, bicykel.. alebo nieco. No a plavat chodi od malicka.

deedol
6. sep 2022

moj ma 4r, skusili sme s nim minuly rok zaciatkom leta "atleticky" kruzok - prvy raz vsetko v pohode, druhy raz bola ina trenerka, ktora po nich kricala a tlacila na vykon (bola som obdalec a samej mi to nebolo uplne prijemne). maly sa zasekol a odvtedy ziadne kruzky nechce. takze za mna nie, ale to je moje dieta, tvoje moze byt uplne ine. moj maly neznasa krik viac ako cokolvek ine na svete :D

ja_bb
6. sep 2022

Velmi zalezi od dieťaťa,tu by som nebrala odpoveď,ze 10 povedalo,ze áno,tak dam aj ja.napr.nas mal 5,5 siel ma 2h trening raz za tyzden a nebolo to dobre,bolo mu dlho. Tiez si chcel behat ako on chce a nie podľa trenera, ale aspon bola príprava na skolu. No nadseny nebol moc, teraz som ho napr.ani ako prvaka este nedala.

83lenka83
6. sep 2022

Moj chodil od troch rokov na tanečnú, nebavilo ho to a od 4 začal chodiť na hokej, už má 10 a staleho hokej baví.

83lenka83
6. sep 2022

Mladší syn bude mať 3 buduci mesiac a už má kúpené korčule takže začneme v zime korčulovat a možno už aj lyže skusi.

elizabet173
6. sep 2022

@nwnw to je super, že ju tak baví pohyb, nech jej to vydrží

nwnw
6. sep 2022

@elizabet173 no ved ja som rada. Tablet este ani nevideli a TV ich nebavi. Este sa nasedia v zivote dost.

elizabet173
6. sep 2022

@nwnw 👍

canis_lupus
6. sep 2022

Syn 3,5r teraz od septembra ide určite na angličtinu, čo majú v škôlke, aj ja som chodila už od škôlky a milovala som to, na jazykoch si dosť zakladám. Ešte premýšľame nad pohybovou prípravkou, podľa mňa by to bolo fajn v zime, že by sa tam raz týždenne vybehal, plánujeme ďalší týždeň skočiť na ukážkovú hodinu a uvidíme, ako sa mu bude páčiť. A jeden deň v týždni sme začali chodiť na lezeckú stenu, ale zatiaľ bez trenéra/krúžku, tak sa to asi neráta 😁

bety19
6. sep 2022

5r. nastúpil na futbal - 2x týždenne, je nadšený, vylieta sa... keď mal 3-4r. som to ešte nesilila, býval unavený zo školky.

sonasin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
6. sep 2022

Záleží od dieťaťa, z mojich troch chodil počas školky na futbal len najstarší, prostredný mali angličtinu počas školky ako "krúžok". Najmladší nechcel chodiť na nič, on ani do školky veľmi chodiť nechcel, najradšej bol doma. Ale čo som si všimla, tak dievčatá chodia na tanečný, výtvarný a tie to vačšinou baví už v skoršom veku ako chlapcov. Samozrejme nájdu sa aj výnimky.

nikgajd
10. feb 2023

Dobry den, mozte mi dat aj konkretne tipy kam v Bratislave na kruzky od 3rokov?

nwnw
10. feb 2023

@nikgajd RC Dlhacik ma napr.