Bojazlivá 3-ročná dcéra a krúžok

11. sep 2024

Ahojte, co by ste robili, keby dieta chcelo ist na kruzok, ale ked tam prislo, nechcelo odist odomna ani spolupracovat kym som nebola pri nej... vacsina rodicov isla vonku, asi 3 mamicky sme tam ostali, lebo nam deti plakali, moja sa aspon jaks taks zapajala, ale musela ma mat na ociach stale a po 10min uz nechcela vobec nic robit, len pri mne byt... ano je taka bojazliva povaha, ale teraz kvoli tomu nebudem ju moct nikde dat? Ja by som si to predstavovala cestou postupnej adaptacie, nech tam som s nou kolko ona potrebuje, ale ucitelky to nechcu tak, ze maximalne este 1-2 hodiny a musim ist aj ja za dvere, lebo zeby sa stazovali ostatni rodicia...
Bolo inak vidno ze sa jej to paci aj ju to bavi, len sa proste boji ostat sama (skolku zvlada, ale nebolo to tiez od zaciatku dobre).

nau_115
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamvtme
11. sep 2024

moje dieta minuly rok, ked mala cerstvo 4 roky nechcela ani pocut o kruzku bezomna, len som jej to spomenula a bol plac.....presiel rok a dnes sla na prvu hodinu kruzku ako frajerka, ani domov sa jej nechcelo.....chce to cas....skusit este aj nabuduce, rozpravat sa doma o tom a ked aj tak nebude chciet, tak netlacit na pilu a skusit za par mesiacov

svetlonos
11. sep 2024

Ty si ako 3 ricna chodila na nejaké krúžky, toboz bez rodiča 🙈? To je už dnes tak pritiahnuté za vlasy ako kedysi vo vojnových časoch. Trebyma vychovat poslušných vojakov, zlomiť vôlú, otupiť city! Super...
Každé dieťa je ine. Mna by taka kráľovná u môjho 3rocneho ani nenapadla. Boli sme v pondelok prvý krát na hudobnej. Miluje hudbu, spievanie, hud nástroje. Nie som hyperaktivna matka a rozhodla som sa ho prihlásiť aj na odporúčanie ucitelky, po 3/4 ročnom sledovani v skolke.
Nechcel tam ísť sam do triedy. Učiteľka povedala, že kludne môžu aj rodicia deti, ktoré to tal chcú. Bola som tam chvíľku a potom vyšla von. Malemu som to tak hneď povedala. Ma teraz 4,5 roka. Vôbec to nikomu nevadilo. Keby on nechcel, išiel by proste až o rok. Ake trojročný ma byt super cool odvážny, jasne!
Spomal kludne, budu aj krúžky keď bude staršia- a ver ze nič nepremeska. A nedaj si vnútiť iné názory ako tie najspravnejsie.