Bicykel pre 165 cm vysokú žene

patinqaa
26. apr 2020

Ahojte, kedze je vacsina obchodov este zavretych som nutena si kupit bicykel cez net. Co to som si o tom precitala. Potrebovala by som vsak radu od skusenejsich 🙏😚
Mam vysku 165cm. Rozhodujem sa medzi vel kolies 26’ a 27,5’ / velkost bicykla S\M.
Vedel by mi niekto skusenejsi poradit ? 🙏
Dakujeem ❤️❤️🥰😚

brita7777
26. apr 2020

Velkost kolies pri horskych bike-och je 26' standartna, 27,5' je vraj ak chces ist rychlejsie, myslim, ze uz pre niekoho kto jazdi dlhsie v terene..pri mestskych je 26' alebo 28', hocktory je ok. Uprednostnila by som standartnu velkost 26'

belllinka
26. apr 2020

@patinqaa obchody s bicyklami su uz asi 3 tyzdne otvorene

patinqaa
autor
26. apr 2020

@belllinka To som netusila veru, buduci tyzden teda zbehnem. Naj je vyskusat a az tak kupit
Dakujem pekne za info 🌸

patinqaa
autor
26. apr 2020

@brita7777 Dakujem pekne tiez sa priklanam k 26” 🥰🤗

danielahamar
26. apr 2020

Ja mam 27.5

patinqaa
autor
26. apr 2020

@danielahamar aku mas prosim ta vysku ?

danielahamar
26. apr 2020
eliska13
26. apr 2020

@patinqaa to si musíš vyskúšať sadnúť si, ako je ťažký...nikdy by som nekupovala cez web.Zalezi či chces horský, crossovy tenké kolesá kde sa budeš bicyklovať les, hrádza...nechaj to na predavača má viac skúseností mne tiež povedal, že potrebujem väčší a myslela som, že menší staci

petra199099
26. apr 2020

Ja mam tu istú výšku a mam 26 ku

patinqaa
autor
26. apr 2020

Dakujem baby za rady, mate pravdu. Vo stvrtok zbehnene do predajne (maju otvorene uz som sa informala, fakt som bola v tom ze su zavrete 🤦‍♀️🤷🏼‍♀️) necham si poradit odbornikom 😌

ludovit11
1. máj 2020

Net je pre tých skutočne skúsených,lebo aj rámy sú rôzne,nie len kolesa.Tak že pre vás tiež odporúčam predajňu.Totiž s bikom je to ako s jedlom,ak zvolíš zlé ingrediencie tak sa to asi nebude dať zjesť.S bicyklom je to to
samé,rám,kolesá ,komponenty. Ani každé Shimano nieje rovnako kvalitne.
Prajem pekný deň.

ludovit11
2. máj 2020

Ešte by som sa dotkol výberu bicyklov pre deti. V každom prípade má byť dobre ovládayeľny,má mať primeranu váhu,výšku a nemal by byť zbytočne zložitý. To sú prvotné kritéria ktorými by sme sa mali riadiť.Ostatné je treba sa spoľahnúť na fundovanosť predajcu.Ale v každom prípade by sme bicykel nemali kupovať bez dieťa,ale ak už tak odporúčam zmerať výšku rozkroku.Teda výška od zeme po horný rozkrok nonavíc.To preto že horna rúra má mať vôľu na zovretu pesť medzi rúrou a horným rozkrokom.Inak povedané keď stojím rozkročmo s bikom medzi nohami mám mať hornu rúru na túto vzdialenosť zovretej pesťe v rozkroku.Je to obecné pravidlo ako určiť správnu výšku bicikla.Toto platí pre kupovanie biku pre dospelých i deťi.

alberto1
2. máj 2020

27,5 a velkosť ramu 15, 16 alebo S

ludovit11
3. máj 2020

Veľkosť rámu sa meria podľa výšky postavy a kritérii ktoré som spomenul hore.

ludovit11
3. máj 2020

Odporúčania že toľko alebo toľko palcový ( veľkosť rámov sa udáva v anglických mierach ) je dosť nepresné skôr orientačné.Aj rámy už idú s módou a sú rôzne tvarované.Preto je treba rám a skôr bicykel vyberať podľa kriterii ktoré sú štandardné.Na biku sa musíte cítiť komfortne ale hlavne bezpečne.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essenceee
5. apr 2021

kolko palcovy bicykel si dietatu kupila? Pomohlo dat dole sedačku?

patinqaa
autor
5. apr 2021

@essenceee Kupovala som bicykel sebe. Mam 165cm a kupila som bicykel 27.5 / velkost ramu M. Bola som osobne vyskusat v predajni

mareri
6. máj 2021

@patinqaa podla mna je to uplne jedno, aky bicykel kto ma. nech si každy vyberie taky, ktory mu sedi . Sú dospelí, ktorí jazdia na detskom a su deti, ktore jazdia na dospelackom

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wawna
7. aug 2021

poznam a vo svojom okoli mam vela deti, ktore sa vobec nehybu a iba sedia za PC a hraju hry. To nie je dobre. Deti sa maju hybat, aby netrpeli na tučnotu