Angličtina pre dvojročné dieťa

snehulena
5. sep 2016

Ahojte, chcela by som sa opýtať mamičiek, ktoré sú pozitívne naladené na učenie cudzieho jazyka v skorom veku, aké metódy a prostriedky ste používali? Čo vaše deti bavilo? Aké aktivity ste robili? Nejaké knihy? CD? Pre 2-ročné dieťa. Ďakujem za tipy.

snehulena
autor
5. sep 2016

Ahojte,
nemáte k tomuto nejaké tipy?
Díky🙂

mamkababkajanka
5. sep 2016

Netflix.

snehulena
autor
5. sep 2016

@mamkababkajanka
Ďakujem za tip, využijeme určite neskôr. Malý zatiaľ TV nepozerá vôbec. Ak to pôjde, tak by som chcela, aby pozeral telku až od 3 rokov🙂

katushno1
6. sep 2016

Ahoj, my mame v aute pesnickove CD Vesela anglictina od Marie Podhradskej a je to velmi v pohode. Vela sa uz z toho naucila, iba pri cestach autom, odporucam 🙂

snehulena
autor
6. sep 2016

Ahoj, díky za tip. Predvčerom som kúpila totiž knihu angličtiny pre deti aj s CD od Infoa v Panta Rhei, ale veľmi sa mi to nepáči, je to také "suché" podľa mňa, tak som si povedala, že už kúpim len overené🙂

katushno1
21. sep 2016

Tak toto je práve velmi ok aj po hudobnej stránke. Ja si to niekedy pustim aj sama v aute 😃

barborkark
21. sep 2016

Ahojte baby co ucite 2r deti po anglicky, nemate pocit ze ich to myli s ich rodnou recou? Nas sa len teraz rozbieha v rozpravani, zatial sice moc toho nepovie ale bavia ho najma cisla. Vie skomolene naratat do 6 ale napr vzdy zacne nie jeden ale one 😀 bojim sa ci ho to nejak nemyli ked sa este len teraz rozbieha v rozpravani, ci ho ta anglina nemyli. Dakujem

barborkark
21. sep 2016

Chcela som napisat ze zacne one a potom dva tri styri pat a zase six.. 😀

mamkababkajanka
21. sep 2016

@barborkark my našu neučíme, učí sa sama pozeraním anglických videí a rozprávok. Tiež hovorí tak, že niektoré slová hovorí slovensky iné anglicky, farby si rozdelila a žltá je žltá, červená je ale red, modrá je blue a vlastne ostatné farby okrem žltej sú po anglicky. ale rozumie ak jej povieme po slovensky názov farby alebo čísla tak vie presne čo chceme povedať. nemyslím si, že ju to mýli🙂 myslím, že v dva a pol roku vedieť celú abecedu, povedať, nájsť písmenká, poukladať presne ako idú za sebou, vedieť počítať do 10, farby a xy slovíčok po anglicky je super a určite sa kým pôjde do školy naučí aj slovenské názvy farieb 🙂

snehulena
autor
21. sep 2016

@katushno1 Tak to je dobreeeeee🙂 Už si sa aj niečo naučila?🙂. Idem to CD kúpiť, len som sa k tomu eeeešte nedostala🙂.

snehulena
autor
21. sep 2016

@barborkark
Môj syn tiež ešte nerozpráva, ešte nemá 2 roky, takže neviem zodpovedne odpovedať na tvoju otázku🙂. Čo sa týka angličtiny ako takej, ja by som mu chcela vytvoriť iba podmienky, aby sa dostal do kontaktu s angličtinou, t.j. napr. pustím mu CD s angličtinou a nechám na ňom, čo sa "sám" naučí🙂. Čomu sú deti vystavené, to sa na nich nalepí🙂, takže ak sa dá, chcem vytvoriť (podľa mňa) takéto podmienky.

barborkark
22. sep 2016

@snehulena ano jasne, ja ho to tiez neucim cielene, tiez mu pustam na youtube napr od binkietv. Tam maju krasne videa s pismenami, cislami, tvarmi, a vsetkym moznym.. A tiez pesnicky od hooplakidz to su jeho oblubene a bavia ho najviac.
Len to som sa chcela spytat ostatnych mamiciek, ci to nie je pre deti mätúce, lebo nas napr nepovie jeden ale vzdy one. Potom pekne dva tri styri pat po slovensky a potom six 😀 a to iste aj s pismenami ked ja mu napr hovorim abecedu a poviem I ale on ma naucene ze I sa cita vlastne anglicke E 🙂 ak ma chapete co tym myslim

roboas
27. sep 2016

Ahoj ja by som skúsil tieto pesničky/riekanky v angličtine: www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglicka-abece... Hádam to bude deti baviť. 🙂

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papricka33
27. sep 2016

@barborkark áno mýli. Odborníci odporúčajú dieťaťu vštepiť najskôr materinský jazyk. Az po jeho zdokonaleni (4-6 rokov, je to individuálne, podľa úrovne komunikačných zrucnosti) sa odporúča začať s cudzim jazykom. Dvojjazycnost v tomto veku nemá význam, ak s dieťaťom nehovorí v druhom jazyku nejaká blízka osoba. Je to pre neho len mätúce... :-/ ...ale kšeft je to dobrý 😉

@snehulena ja som dcérku (cca 5 ročnú) zásobovala CD, DVD s rozprávkami, pesničkami v angličtine. Dnes to už všetko máš na youtube 🙂 Detské riekanky, pesničky... je to taký najprirodzenejší úvod. Ak nie si pedagóg, alebo neovladas angličtinu využila by som nejaký krúžok v MŠ, kurz pre drobcov.

lastom
28. sep 2016

my sme skusali helen donor, rozpravky v anglictine, ale bolo to neefektivne.
Najviac zabera, ked ma dieta anglicky hovoriaceho kamarata, vtedy to ide ako po masle

dai
28. sep 2016

@mamkababkajanka to vsetko tvoje dieta vie v 2.5 roku?🙂 wau, to mas ineho genia doma... lebo teda moj syn ma 5, vsade ho oznacuju ako napriemer inteligentneho ale mam pocit ze tolko ako tvoj 2.5 rocny nevie🙂 predpokladam ze v 3och zacne citat v oboch reciach🙂

ajana1
28. sep 2016

Ak nie ste s partnerom dvojjazycny ani sa neobtazuj. Neskor sa to vsetko nauci a tych par sloviciek mu aj tak nic neda skor mu to zamedzi neskorsi rozvoj. Ked sa zacne ucit cudzi jazyk bude to demotivujuce ze vsetko co sa ine deticky zacinaju ucit uz vie a bude sa len nudit. Sice my vychovavame troj jazycne lenze mame pekne podelene kto akym jazykom rozprava a maly vie uz vcelku dobre rozdiely ale to je tym ze nikdy ale nikdy jazyky nemiesame.

barborkark
29. sep 2016

Baby po porade s lekarkou a psychologickou som tu anglictinu stopla. Je to pre neho mätuce a najprv treba rozsirovat slovnu zasobu v slovencine 🙂
@papricka33 mas pravdu 😉

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papricka33
29. sep 2016

@barborkark schopnosť"nasať" cudzie jazyky sa vygraduje medzi 6-10 rokom. Ale ani potom to nie je stratené samozrejme 😉 len je to ľahšie. Ono treba rozlišovať cudziu reč a druhý jazyk, ktorým dieťa hovorí. Ono to vtedy ako cudzí jazyk nevníma. Napríklad jedným jazykom hovorí s mamou a iným s otcom.
Ja to mám odskúšané. Moju dcérku som dala v predškolskej triede na taký krúžok, 1xtyzdenne... čiže akoby nič. V podstate také hravé oboznamovanie sa s cudzou rečou. A to bola teda komunikačne nadštandardne zručná. V 1.rocniku ani angl. jazyk nemala. Doma sme počúvali pesničky, pozerali rozprávky. Neskôr som ju davala do denného letného tábora s americkými nativ speakrami, mládežníkmi, kde v pohode komunikovala v angličtine. Teraz uz ani nehovorím 😉 2 jazyky v pohode v škole +1 na krúžku.
Dieťa musí na niečom stavať. A to je materinský jazyk. Alebo aj 2, ktorými ale intenzívne denne komunikuje 🙂

slniecko1989
29. sep 2016

My chodíme od 17 m na angličtinu. Vždy sa vysvetli deťom, že letia do anglicka a kamosi vedia len po anglicky, ku kurzom sú CD a DVD, knizky... Žiadne pletenie a motanie hlavicky dieťaťa, skôr naopak dieťa vie všetko po slovenský a po anglicky, ked na ňu rozpravam anglicky odpovedá anglicky, ked slovenský tak slovenský. Je to prospesne pre dieťa, žiadny bizniss... 😉

snehulena
autor
30. sep 2016

@roboas Ahoj, ďakujem za tip. Určite vyskúšame🙂)

snehulena
autor
30. sep 2016

@m_ Díky za názor. Zatiaľ sa mi zdá, že by to mohlo byť skôr na úžitok, ako na škodu. Veď nenásilne🙂, žiadne extra učenie, skôr taký prirodzený kontakt🙂. Ale možno sa mýlim, uvidím, ako to bude prebiehať u nás🙂

snehulena
autor
30. sep 2016

@papricka33 Díky moc za odpoveď. Angličtinou sa plynule dohovorím, aj keď určite gramatické chyby sa nájdu, ale to neriešim, lebo by som nepovedala nič🙂. Máš na mysli nejaký konkrétny kurz? Helen Doron? Alebo niečo iné?🙂

snehulena
autor
30. sep 2016

@lastom Ahoj, Helen Doron sa teda neosvedčila? Prečo myslíš, že to bolo neefektívne? Nemali ste príliš vysoké očakávania?🙂)). S tým kamošom súhlasim🙂

snehulena
autor
30. sep 2016

@ajana1 Díky za názor.

snehulena
autor
30. sep 2016

@slniecko1989 Aký je to kurz prosím? Ďakujem🙂

slniecko1989
30. sep 2016

@snehulena najprv Happy English a teraz Helen Doron, ale chodi do anglických jasliciek... 😊

katushno1
11. okt 2016

@snehulena Ahojcek, chcem sa spytat, ci ste uz CD kupili? Teraz mi doslo, ze to nase pekne anglicke CD je Vesela anglictina 2. Mezicasom sa mi totiz ostala do ruky jednotka, a ta az taka super nie je, nie je zla ale ani super. Na tej dvojke su totiz hlavne prebrate original anglicke skolkarske pesnicky. Tak asi preto je super 🙂