Akú spoločenskú hru pre partiu kamarátov na večer?

denisekkk
7. dec 2013

Prosim poradte hru, ktora je zabavna a nie primitivna. Spolocenske hry sme zacali hravat nedavno a mame zatial Dostihy a sazky , Karty, Clovecko, Kamen-zbrane-papier...vsetko su to fajn hry ale chceli by sme nieco na spestrenie ....Nieco viacurovnove kde sa clovek nezacne nudit...viem ze asi blba otazka ale prosim ak mate skusenosti poradte..dakujem 🙂 Do oka mi zatial padli : Carcasssonne, Hra o truny, Mafia city, Activity, Monopoly , Doble, Osadnici z Katanu, Monopoly, Ubongo, Dominion, Aristoocrazy, Černé historky:, Albi Svet - otázky a odpovede SK, Kronika panství, Agricola
Európa - otázky a odpovede...mate skusenost?

sissy27
7. dec 2013

@denisekkk ak spoločenské hry pre dospelých, tak jednoznačne odporúčam Soudruhu nezlob se! 😀 len pre vysvetlenie - nie že by to bola nejaká prasačina nevhodná pre deti, ale je to taká paródia na minulý režim a teda deti by tie vtipy asi nepochopili, ale u dospelých to má ohromný úspech 😀
a ak niečo aj s deťmi, tak záleží na veku, ale monopoly a activity určite nič nepokazia, u nás sú obľubené aj klasika karty alebo kocky - stoja pár drobných a ponúkajú kopec možností

bajana
7. dec 2013

u Activity je rozhodne najlepsia zabava...ak sa viete uvolnit, rozhodne doporucujem....
Agricola je dost komplikovana, Monopoly su "Dostihy v bledomodrom", do toho sa nevyplati investovat, vedomostne typu SVK, Europa sa hodia pre ludi, co maju slusny prehlad, otazky su dost tazke...Carcassone ma dobry koncept, ale nejako nas to rychlo prestalo bavit....ostatne nepoznam
dobra zabava byva aj pri kartach Bang!, uz ich mame kupene dlho, ale zatial sme neboli s nikym, kto to hrava a samych nas nebavi ucit sa to

bajana
7. dec 2013
mapa
7. dec 2013

dixit -uzasne podpori fantaziu

denisekkk
autor
7. dec 2013

@bajana dakujem, Monopoly teda vyradujem🙂 lebo dostihy su super ale zacne to nudit. Vedomostne by som moc chcela aby som ten prehlad ziskala :D lebo mam pocit ze blbnem. ale Activity ma laka uz dlho...takze sa na to asi zameriam

bajana
7. dec 2013

@denisekkk rado sa stalo 🙂 .... len aby si pri tych vedomostnych nedosiahla pravy opak...teda este horsi pocit, ze nic nevies 😅 ....skus to niekde omrknut nazivo, inak pravidla su uplne jednoduche

bastika
7. dec 2013

My sme teraz objednali stôl kde je 18 hier len sa menia vrchne časti no a je tam napr pingpong stoly futbal billiard mini bowling a iné kartové hry dáma šach beckgamonn a vlastne neviem co este je to stôl z dreva 60x80x120 takze sa povesti uz sa na to velmi teším mame to ako darček na Vianoce

fialkaa
7. dec 2013

Osadnici z Katanu a Carcasone. osadnici su viac strategicki, Carcassone, hravame aj s 10rocnym synovcom uz asi dva roky.

kikuskar5
7. dec 2013

@denisekkk Tak ja som rozhodne za Aktivity 🙂 Som schopna to hrat kdekolvek s kymkolvek, dokonca som ich raz vytiahla na rodinnej oslave (vek zucastnenych od 22 do 82 🙂 ) a malo to taky uspech, ze odvtedy je kazda oslava bez nich stratena 😀

bajana
7. dec 2013

@kikuskar5 som na tom rovnako.....vzdy, vsade, s kymkolvek-milujem pantomimu 😀

michelle22
7. dec 2013

@kikuskar5 suuuuuhlasim! Nepoznam srandovnejsiu hru, hrali sme doma aj na silvestra, nepamatam kedy som sa tak nasmiala 🙂

barbora59
7. dec 2013

Aktivity

wena
7. dec 2013

My s kamarátmi hrávame Activity, Párty Alias, Bang, Čierne historky - všetko sú to také zábavné hry. S rodičmi občas hráme Scrabble.
Ja osobne nemám veľmi rada vedomostné hry.

ullala
7. dec 2013

@denisekkk ja som tiez za activity, teraz dokonca vysla nova, trochu stazena verzia. dobra hra je aj tabu. podobne ako activity, no len slovna.

baryana
7. dec 2013

aktivity odporucam 🙂

patkobo
7. dec 2013

osadnici z katanu, saboter

melesmeles
7. dec 2013

jednoznacne ACTIVITY, uzasna hra.... 😀

moni244
7. dec 2013

jednoznačne aktivity, hrali sme to minule od obeda, do 3 ráno a rehotu na celý panelák. A čisto pre dospelých Človeče napi sa 😀 ale to odporúčam hrať s pivom v pol decákoch 🙂 jaj a ešte super hra je aj Twister, na tom sme sa tiež dobre narehotali

bubelko
7. dec 2013

@denisekkk my mame carcassonne a osadnikov z katanu - obe vyborne, ani raz som sa pri carcassone este nenudila.

123zuzana
7. dec 2013

@denisekkk ahoj aj ja ti vrelo odporucam aktivity je to super hra pri ktorej sa urcite nebudete nudit a zasmejete sa ako nikdy.. 😀

matulik5521
7. dec 2013

@denisekkk ahoj, ja mam doma vsetky Otazky a Odpovede, urcite odporucam najviac Europu, nie je to az take tazke, pokial ma clovek aspon trochu vseobecny prehlad, tak je to super hra, kazdy sa vyzna v niecom inom, preto to vzdy hravame v timoch 🙂 vzdy sa dozvies nieco nove a niekedy sa chytas za hlavu, ako to, ze to nevies a mala by si 🙂 a urcite este odporucam Alias, nekonecna zabava a smiech

akab
7. dec 2013

U nás na chatách hrávame po nociach "šarády" v skupinkách alebo scrable alebo neviem, či poznáte aj boogle.

bastika
8. dec 2013

@denisekkk ten stol co som písala je od 5 rokov píšu na nete som ho našla za 119 € postovne zdarma za 3 dni bol doma. Fakt si tam každý nájde co potrebuje. Ja sa chystam este kúpit aktivity len teda neviem ktoré je ich uz dost nemám ani jedno. Poradí niekto?

helulik
8. dec 2013

Activity u nas vzdy zvitazi... 🙂 ani som neverila, ze aj starsi ludia sa tak vedia zabavit a odviazat...este aj twister je skvela spolocenska hra... 🙂

yenfer
8. dec 2013

cauko, ak budete hravat 4 tak Carcasone aleb Osadnikov, ak viacery tak Bang- vsetky 3 su skvele 🙂

denisekkk
autor
14. dec 2013

Kupili sme Svet od Albi a sme nadmieru spokojní. Fakt uzasna hra, sice tazka ale velmi nas bavi

domin85
14. dec 2013

Do 5-6 osob odporucam Carcassonne- v zakladnej verzii su figurky pre 5 osob, v jednom z rozsireni su potom pre dalsieho. To hravame pravidelne s partiou a vzdy sa dobre pobavime. Aktivity je super pre vacsiu skupinku, takisto Bang! a nedavno sme objavili aj Moreplavcov... Kazda z hier ma nieco do seba ale to Carcassonne vyhrava na plnej ciare 🙂

michalmm2
19. nov 2015

Kto by ste hladali super databazu slov na aktivity, tak jedna super je na www.zabavnesarady.eu 🙂

aasniper
14. jan 2016

Svet - otázky a odpovede, Európa atď a podobné kvízovky sú fajn 🙂 Ale pre partiu kamarátov na chatu, keď už máte dačo v sebe, to asi nie :D My sme sa minule na chate celkom nasmiali na Slovnej jazde 🙂 "Slovní jízda" od ALBI. Na hracej ploche sú všetky spoluhlásky a na časový limit sa snažíš vymyslieť slovo, ktoré ich má v sebe najviac. Podľa toho sa tie písmená posúvajú na tvoju stranu alebo na protihráčovu. Kto nazbiera najviac písmen, vyhrá. Hen... https://eshop.albi.sk/slovna-jazda/